Іванофранківець Назарій Кішак на позивний «Шериф» командує кулеметним взводом у механізованій бригаді імені Чорних Запорожців.
Воюють у взводі — іванофранківці, і переважна більшість — працівники Івано-Франківської міської ради, пише Правда.іф з посиланням на Фіртку.
Іванофранківець на фронті не вперше.«Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.
Про найважчий бій, різницю між характером війни у 2022 та 2014 років та чи вміє російська орда воювати, Назарій Кішак розповів в інтерв’ю.
Далі подаємо пряму мову:
Від початку повномасштабної війни твій взвод виконував задачі у різних напрямках. Розкажи про декілька з них.
Один з напрямків — Вуглегірська теплова електростанція. Зранку заїхали в зону відповідальності, а вже ввечері прийняли перший стрілковий бій, прорив, який вдалось вдало відбити. Насправді ніхто не міг й подумати, що ми настільки будемо близько з ворогом — дистанція сягала всього-на-всього 50 метрів.
Ще один напрямок — селища у Бахмутському районі Донецької області Кодема та Зайцеве. Там ми «гарно» всипали російським окупантам. І третій, один із найскладніших, — бої у напрямку Мар’їнки, який потребує більше артилерії, розвідувальних комплексів.
А який бій був найважчим?
Один з найважчих боїв відбувся у Зайцеве. Тоді — вісім годин безперервно потрібно було контролювати артилерійську підтримку та відпрацьовувати по наданих координатах, щоб противник не прорвав лінію оборони.
У результаті бій успішно завершили — противник зазнав втрат.
Ти — учасник ООС/АТО. Як взагалі змінився характер війни у 2022 році, якщо порівнювати з 2014?
Характер різноманітний — залежно від напрямку відрізняється. Був напрямок, коли не було сильних артилерійських ударів, а були здебільшого стрілецькі бої, працювали танки, БМП.
Тим часом на другому напрямку були здебільшого артобстріли, а на третьому — ще зовсім інша ситуація. На це потрібно зважати й щоразу використовувати нову тактику бою.
У соціумі побутує думка, що російська армія не вміє воювати. Так, ми переконались, що їхній метод ведення війни абсолютно дикий: вони руйнують цивільні інфраструктури та вбивають мирних громадян.
З досвіду, чи справді російська орда зовсім не вміє воювати чи все-таки не варто недооцінювати ворога?
Якби російська армія не вміла воювати, вони б були дуже далеко від нашого кордону. Вони вміють воювати професійно. Вони добре підготовлені, тому нам потрібно бути обережними та обачними.
Те, що пишуть не завжди правда. Недооцінювати ворога — означає програти війну.