У стабілізаційний пункт 42-ї ОМБр військових привозять одразу з передової, а місією медиків є зробити все можливе, аби вони вижили після поранень. Далі пацієнтів передають у госпіталі.
Про це йдеться в сюжеті 42-ї окремої механізованої бригади.
Франківець Арсен — лікар-ординатор. Раніше він працював травматолог в дитячій лікарні, а зараз рятує важкопоранених бійців у маленькому стабпункті під землею. Тут є багато важливого обладнання, але, каже медик, за потреби, вони готові евакуюватися в будь-який момент:
“Всі апарати мобільні, столи теж мобільні. Якщо, не дай Боже, щось сюди прилітає або позиція ця скомпрометована — ми це швиденько склали й перемістилися на іншу локацію”, — каже Арсен.
Командир медичної роти, хірург Роман, теж франківець. Чоловік зауважує, що в їхній команді чітко розподілені обов’язки, адже на лінії фронту навіть найменший хаос може мати смертельну загрозу:
“Кожен наш побратим знає, що має робити, тобто свої функції. Арсен має одну роботу, анестезіолог Василь має іншу роботу, медперсонал має третю роботу. Під’єднати систему, переодягнути, подивитися рану, стабілізувати, подивитися вітальні функції… Все це робиться у цьому маленькому приміщенні. “, — пояснює Роман.
Всі необхідні медикаменти та апаратура у медиків наявні, але, зазначає Арсен, у штабі є великий дефіцит вузькоспеціалізованого персоналу. Зокрема, не вистачає анестезіологів, реабілітологів і лікарів невідкладних станів.