Влітку шкіра більше контактує з ультрафіолетовими та інфрачервоними променями, ніж в будь-яку іншу пору року. Надмірне перебування під відкритим сонцем може призвести до серйозних наслідків.
Про це пише Правда з посиланням на РАІ.
У спектрі сонячного випромінювання виділяються інфрачервоні та ультрафіолетові промені.
Якщо інфрачервоні активізують більшість життєвих процесів у оганізмі, то наднормовий вплив ультрафіолетових може призвести до опіків та утворення меланом.
Головний онколог області Василь Скрипко розповідає про небезпеку впливу сонячного випромінювання:
“Коли ми занадто перебуваємо на відкритому сонці, або коли ми зловживаємо соляріями – уже є велика загроза винекнення раку шкіри, особливо одному із найнебезпечніших видів – меланома.”
Кількість захворювань пов’язаних з меланомою зростає, зазначає онколог. У переважній більшості утворюється на шкірі, зрідка — на очних яблуках, під нігтями або на слизових.
Найчастіше вона розвивається в родимках, тому важливо стежити за їхнім зовнішнім виглядом.
Проте сонце має і позитивний влив для людини. Якщо правильно обирати час для засмаги, наносити сонцезахисні креми та одягати головні убори можна вберегтися від небажаних результатів, зазначає лікар.
Згідно усіх стандартів, до 20 хвилин можна перебувати на відкритому сонці і в той час, коли є найменший викид ультрафіолету, і це як правило ранковий час. А якщо в ціломуЮ, то краще перебувати не на відкритому сонці, а в тіні.
Позасмагати біля водойми полюбляє й іванфранківець Михайло. Зізнається, сонцезахисними кремами не користується проте намагається уникати прямого попадання сонячних променів.
Також, лікарі рекомендують не засмагати в обідню пору.пити достатню кількість чистої води, щоб уникнути зневоднення та загального перегріву організму, спф-захист обирати за фототипом шкіри, носити головні убори та сонце захисні окуляри.