Вони подолали 15,5 км, щоб нарешті побути наодинці з думками після справжнісінького пекла. Для ветеранів війни терапевти організували так звану горотерапію, де військові вчилися технік усвідомлення, а саме як віднайти стабільність і позбутись настирливих думок про війну.
Учасники походу — ветерани війни, які на службі отримали поранення і були демобілізовані. Серед них 23-річний Владислав. Після 24 лютого він пішов добровольцем у військо, пише Правда.іф з посиланням на Вікна.
Підрозділ Влада брав активну участь у боях на Сході України. Там він і отримав поранення. Каже, горотерапія — це саме те, що потрібно, щоб розвантажити мозок і звільнитись від важких спогадів.
Тут можна прогулятися з побратимами, побачити природу, рівень тривожності зняти з повсякденного життя. Зараз такі реалії, що як-не-як ти стрес накопичуєш, тим більше після бойових дій, — розповідає військовослужбовець ЗСУ Владислав Коренюк.
Маршрут подорожі формували залежно від фізичних можливостей учасників. Цього разу шлях пролягав крізь Росохацькі полонини. Ідею горотерапії організатори виношували ще з 2021 року, але повномасштабна війна, кажуть, внесла корективи. Тож реалізувати свій план змогли лише навесні цього року.
Горотерапія, впевнені, необхідна усім: і тим, хто працює з травмою війни, і тим, хто отримав таку травму. Вже цими вихідними у гірську мандрівку вирушать рідні військовослужбовців, а згодом і медики військового шпиталю.