Кажуть, що кожен автовласник щасливий двічі: коли купує і коли продає автомобіль. Сьогодні ми розберемося з першим випадком. Не секрет, що купівля і продаж авто в Україні пов’язані з ризиком серйозних витрат у найближчому або віддаленому майбутньому. Якщо це ваша перша машина, ризик тим більший, чим менший ваш досвід в автомобільному світі. У цій статті ми розповімо, як підійти до купівлі сміливо і зі здоровим глуздом, щоб не купити бездонну скарбничку.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Давайте почнемо:
1) Перевірка бюджету – не купуйте машину на всі гроші, які у вас є.
Ретельно розрахуйте свій бюджет, а потім розділіть його. Щоб почуватися в безпеці, ви маєте залишити собі близько 10-20% від вартості автомобіля на т.зв. стартовий пакет.
Стартовий пакет – це не що інше, як перше обслуговування автомобіля, яке зазвичай складається з:
- профілактична заміна оливи та фільтрів
- у разі недокументованої історії обслуговування, заміни ременя ГРМ або перевірки ланцюга.
- усунення дрібних або великих дефектів, виявлених під час огляду або відвідування сервісного центру
- страховка
Зверніть увагу, що багато рекламних оголошень містять у собі сакраментальне “…автомобіль сьогодні не потребує фінансових вкладень…” або “…. Жодних вкладень…”. На жаль, у 99,9% випадків це не так. Кожен вживаний автомобіль матиме незначні або серйозні дефекти, що виникли в результаті використання. Додатковий бюджет на ці цілі не стане для вас фінансово болючим сюрпризом.
2) Виберіть модель автомобіля, яку ви можете собі дозволити
Багато людей, які шукають свій перший автомобіль, цікавляться привабливими для покупки моделями, не приділяючи занадто багато уваги витратам на майбутню експлуатацію.
Це базова помилка, що спричиняє ситуацію, за якої нам набридає наш автомобіль, який, як з’ясовується, після купівлі вимагає особливого догляду, який часто виражається у великих вкладеннях по відношенню до вартості автомобіля.
Приваблива ціна автомобілів преміум-класу найчастіше зумовлена тим, що потенційний ремонт, який очікує на автомобіль у найближчому майбутньому, однозначно перевищує його вартість, а просунута і складна конструкція означатиме, що не кожна майстерня зможе провести ремонт професійно.
Перш ніж ви вирішите, які моделі ви будете розглядати при пошуку, подумайте, які щорічні експлуатаційні витрати будуть для вас прийнятними.
3) Подивитися кілька прикладів однієї моделі
Це дуже важлива порада, яка навіть неспеціаліст може дати багато знань про дану модель. Переглянувши кілька авто, ви швидко зможете вловити елементи, які допоможуть вам перевірити історію та стан автомобіля.
Зверніть на це увагу:
Перевірте ступінь зносу рульового колеса, важеля перемикання передач, педалей і оббивки. Переглянувши кілька екземплярів однієї моделі з різним пробігом, ви напевно дізнаєтеся, яка витрата доречна для даного пробігу.
Перевірте, чи всі стекла і фари автомобіля зроблені одним виробником (печатка на них) і чи мають вікна однакове маркування року випуску (номер в кінці печатки). Переконайтеся, що всі емблеми і декори для конкретних моделей на місці.
4) Ніколи не ходіть дивитися машину самі!
Це дуже важливо. Купуючи власні 4 колеса, ми зазвичай з великим ентузіазмом купуємо кожну з машин, які бачимо. Холодні розрахунки відходять убік, і ми починаємо керуватися емоціями. Своєю чергою, тямущий продавець завжди безжально використовує його, і ми можемо піти додому з брухтом. Саме тому нам потрібен “ангел-охоронець”, який без емоцій подивиться на машину та об’єктивно оцінить її стан.
Найкраще для цього підійде людина, яка знається на автомобілях, але якщо такої людини у нас немає, ми завжди можемо з’їздити на станції техогляду, де авторизований діагност перевірить стан автомобіля за відносно невелику плату з використанням підручних засобів.
5) Спостерігай, рахуй і торгуйся!
Автомобіль – такий самий товар, як і будь-який інший, але в експлуатації він може завдати чимало клопоту. Тому, перевіривши технічний стан автомобіля, порахуйте, у скільки вам обійдеться ремонт усіх виявлених дефектів, і постарайтеся використати це як аргумент у переговорах про ціну.
Джерело: auto-star.ua