Довгий час єдиним методом лікування раку молочної залози була мастектомія, тобто операція з видалення грудей, а також грудних м’язів та пахвових лімфовузлів. І лише в 70-х роках минулого століття було знайдено альтернативний варіант радикальної мастектомії — лампектомія. Ця хірургічна процедура полягає у видаленні тільки самої злоякісної пухлини та невеликої частини тканини навколо неї. Таким чином запобігає подальшому розвитку раку, а більшу частину тканини грудей вдається зберегти. Навіть при великому розмірі пухлини та маленькому розмірі грудей щоб уникнути мастектомії призначають курс передопераційної хіміотерапії, щоб зменшити у розмірі пухлину та зробити лампектомію
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Такий підхід до лікування онкологічного захворювання молочної залози є не лише менш травматичним, а й знижує психологічні наслідки операції для жінок. Сьогодні до проведення мастектомії вдаються тільки в тому випадку, коли менш радикальні методи, включаючи лампектомію, виявляються недостатніми або неможливими для лікування раку грудей. Якісні послуги з проведення лампектомії надають фахівці Центру жіночого здоров’я OKSAL.med.
Кому показана лампектомія?
Провести лампектомію замість мастектомії зазвичай рекомендують пацієнткам, злоякісна пухлина у яких:
- перебуває на ранніх стадіях;
- має невеликий розмір.
Важливою умовою для проведення такої операції є відсутність метастазів у лімфовузлах та інших органах. Більшість пацієнток віддають перевагу лампектомії мастектомії тому, що така операція дозволяє мінімізувати фізичні зміни грудей. Але остаточне рішення про проведення хірургічного втручання у кожному випадку приймається спільно хірургом та онкологом з урахуванням стану загального здоров’я пацієнтки на основі результатів обстеження, що включає:
- біопсію;
- УЗД;
- мамографія та інші діагностичні процедури;
- КТ.
Для запобігання місцевому рецидиву раку лампектомія завжди поєднується з променевою терапією.
Переваги та недоліки лампектомії
Як і будь-яка операція, лампектомія має свої плюси та мінуси. Головною її перевагою є мінімізація змін у зовнішності пацієнтки завдяки можливості зберегти більшу частину грудей. До інших переваг такого хірургічного втручання належать:
- менша інвазивність лампектомії порівняно з мастектомією (це знижує ризики та скорочує час відновлення);
- менша психологічна травма (збереження своїх грудей підвищує впевненість у собі, знижує рівень стресу);
- короткий реабілітаційний період завдяки меншій травматичності.
Лампектомія завжди поєднується з променевою терапією. Така комбінація процедур допомагає запобігти рецидиву, ефективно знищуючи ракові клітини, що залишилися.
Оскільки лампектомія є оперативним втручанням, вона має деякі недоліки. До мінусів цієї процедури належать:
- необхідність наступної променевої терапії (з одного боку, таке лікування сприяє запобіганню рецидиву захворювання, але з іншого — може мати побічні ефекти у вигляді болю, шкірних змін, швидкої стомлюваності);
- ризик розвитку мінімальний, якщо дотримуватися всіх правил передопераційного обстеження та хірургічної тактики лікування.
До недоліків лампектомії можна віднести і неможливість її проведення деяким пацієнткам. Більш радикальне хірургічне втручання (мастектомія) знадобиться, наприклад, у разі великого розміру пухлини, поширення раку на лімфовузли, але внаслідок хіміотерапії ми можемо зменшити утворення у розмірі та зберегти груди.
Як лампектомія вплине на зовнішній вигляд грудей?
Хоча досвідчений хірург робить все від нього залежне, щоб мінімізувати естетичні зміни молочних залоз після лампектомії, залежно від місця розташування пухлини, об’єму віддаленої тканини, індивідуальних особливостей загоєння тканин у конкретної пацієнтки груди можуть:
- зменшитися у розмірі;
- стати асиметричною;
- втратити свою форму;
- трохи опуститися.
Для відновлення естетичного виду грудей після її резекції в окремих випадках може знадобитися реконструктивна хірургія, включаючи ліпофілінг або пластику молочних залоз – ці операції зазвичай проводять одночасно.
Реклама