Червоний борщ та овочевий суп з локшиною на фронт. Такі страви готують для наших військових в селі Олеша, що на Тлумаччині.
Днями кореспондентка Бліц-Інфо познайомилась з фермерським господарством “Агроекотехнології”, яке виготовляє фруктові й овочеві чипси та сухі порошки. А з початку повномасштабного вторгнення тут почали виготовляти їжу для воїнів на передову.
Голова фермерського господарства Наталія Романенко розповідає, що рецепт “сухого” борщу розробили їхні технологи.
“На початку війни ми швидко переорієнтувались і почали сушити овочі у великих об’ємах. Коли почались військові дії, ми мали напрацьований рецепт борщу. Торік ми співпрацювали з Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана. Тоді до нас звернулись студентки й попросили рецептуру борщу. Наші технологи розробили його і дівчатка з цим рецептом виграли у Великобританії грант”,- пояснює прикарпатка.
Так, маючи рецепт, господарство вирішило спробувати готувати “сухий” борщ та через волонтерів передавати його на фронт, а також людям з Бучі, Ірпеня та інших міст, які постраждали внаслідок вторгнення.
Щоб полегшити приготування в таких складних і екстремальних умовах, борщ роблять у вигляді сухпайка, який потрібно залити окропом. Готова суміш уже містить усі необхідні інгредієнти: сушені капуста, буряк, картопля, морква, цибуля, болгарський перець, зелень, порошок з часнику та спеції.
“У нас є пакет, куди засипаємо сушені овочі. Тоді кладемо ложечку та закриваємо. Той хто потребує їжі, відриває пакет, дістає ложку, заливає 300 мілілітрів окропу, закриває та чекає 10 хвилин до готовності. Коли з’їв – закрив пакет і викинув. Ще ми розробили овочевий суп з локшиною. Маємо такі дві страви, які волонтери відправляють на фронт”,- ділиться Романенко.
Крім того, “сухий” борщ та суп беруть чимало прикарпатських підприємств для своїх працівників. Також їжу у компанії закупляють місцеві органи влади, щоб нагодувати переселенців, які вимушено переїхали та не мають посуду. Ціна за борщ – 27 гривень, суп – 28 гривень.
Фермерське господарство засноване 28 лютого 2020 року. За день працівники можуть переробити тонну сирої продукції. Це виходить близько ста кілограмів, адже при сушені овочі та фрукти в 10 разів зменшуються. Крім того, у продажу є чипси з фруктів, сушені ягоди та різноманітні овочеві набори й порошки.