У Богородчанах виготовляють бочки під елітні вина, коньяки та віскі. Більшу частину товарів відправляють у Францію, Італію, Шотландію та інші міста. Розповів про виробництво діжок у випуску «Крафтові Мандри» ведучий Євген Синельников.
Бочки для алкоголю, діжки для соління та аксесуари для сауни. Усе це і не тільки виготовляють на цеху у Богородчанах. Його засновники та керівники — француз Паскаль Рендер та прикарпатець Ярема Поворозник, пишуть Версії.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
«Тут був бондарний цех Солотвинського лісокомбінату, який випускав діжки для соління. І там ми робили десь до 1997 року. Наше виробництво запустили у 2003 році. У цеху відремонтували старе обладнання та налагодили все згідно з французькими технологіями», – розповідає Ярема.
Зараз на підприємстві працюють дві лінії з виготовлення бочок. Усю сировину для діжок власники закуповують на аукціонах.
«Ми беремо деревину яка вже дозріла. На це потрібно 50 -70 років. Лише тоді вийде справді якісна бочка для алкоголю»,- розповідає Ярема.
В середньому протягом дня виготовляють 10-12 бочок. Їх можна використовувати десятки років.
«Тут з’являється магія під час виробництва, яка робить віскі, коньяк та вино смачним. Наче звичайні бочки, але спостерігати за цим дуже захопливо»,- зазначає Євген Синельников.
На виробництві працює 30 людей. Виробляти бочки справа нелегка та відповідальна, кажуть власники.
«Бочка має форму конусну, в середині горить вогонь із цього самого дерева. Таким чином деревина пом’якшується і загинається»,- розповідає Ярема.
Вартість однієї бочки для вина стартує від 500 доларів. В той час, як одна лінія виробництва на цеху коштує мільйон євро.
«Уявляєте бізнес. От привезти деревину, порізати її, після того чекати 2 роки для того, щоб вона відстоялась на вулиці, після того ще зробити велику купу речей, і продати це за 500 доларів. Це насправді зовсім не дорого»,- зазначив Євген Синельников.
Один із засновників підприємства – француз Паскаль Рендер. Чоловік прибувши в Україну мав намір працювати у галузі лісового господарства. Згодом об’єднавши сили з Яремою створив цех для вироблення бочок.
«Ми розпочинали тут з Яремою працювати в іншій галузі. А потім вирішили виробляти бочки. А вже зараз, ми будемо святкувати 20 років від створення цеху. Чому Україна? Тут дуже сировина хороша. На це впливає ґрунт і клімат тут як у Франції, та і люди тут працьовиті та розумні. Я думаю по якості ми сьогодні не гірше ніж закордонні виробники, — розповідає Паскаль.
Більшу частину бочок із цеху відправляють за кордон. У Францію, Іспанію, Італію, Шотландію та навіть Австралію.