Як на Прикарпатті торгують комунальною нерухомістю

Довірена особа кандидата у президенти, великі забудовники та маловідомі підприємці: хто і за якою ціною купує майно громади на Івано-Франківщині.
Результат пошуку зображень за запитом "аукціон"

Коломия впевнено лідирує щодо продажу комунальних приміщень через Прозоро.Продажі. За нею у рейтингу – Долина. Через Прозоро.Продажі нещодавно продали перше приміщення і в Івано-Франківську. Прозорість  аукціонів дає змогу відстежити, хто і за якою ціною купує майно громади. Серед власників громадських квадратних метрів – відомі прізвища. Зокрема, у Коломиї найбільші площі викупили місцеві забудовники, пише ГК.

Станом на початок травня на Івано-Франківщині відбулося 38 успішних аукціонів із продажу майна через систему електронних торгів Прозоро.Продажі. Завдяки торгам вдалося виручити майже 34 млн. гривень (про це свідчить модуль аналітики системи Прозоро.Продажі).

«Івано-Франківська область займає 4-ту сходинку в рейтингу областей за обсягом продажу об’єктів малої приватизації в Україні – після Львівської, Житомирської і Вінницької областей», – зазначив менеджер з роботи із органами місцевого самоврядування Олексій Мовчан.

17 з 38-ми успішних аукціонів провели органи місцевого самоврядування, отримавши до місцевих бюджетів більш ніж 20 млн. гривень. 82% цієї суми припадає на Коломию. Торік у рейтингу Прозоро.Продажі Коломия посіла 10-те місце серед міст України, які використовують цю електронну систему для торгів.

Загалом через Прозоро.Sale житлову нерухомість продають лише п’ять органів місцевого самоврядування на Івано-Франківщині: Коломийська, Долинська, Івано-Франківська міські ради, Богородчанська селищна рада, а також Косівська райрада.

«Прозоро.Продажі – це швидкі гроші для бюджету та нові можливості залучити бізнес, який потім буде платити податки та створювати робочі місця. Крім того, це абсолютно відкритий і безпечний спосіб передати ринку незатребуване майно, яке куплять на конкурентних засадах», – констатує Олексій Мовчан.

Кількість завершених аукціонів

Місто Кількість завершених аукціонів Дохід
Коломия 10 16 788 815
Долина 4 1 598 113
Івано-Франківськ 1 1 380 602
Косівський район 1 402 439
Богородчани 1 200 000

Коломия: комунальне майно купують великі забудовники

За допомогою електронної системи Прозоро.Продажі у Коломиї продали 10 комунальних приміщень на загальну суму 16,8 млн. гривень. Усі – в проміжку з серпня 2018 року до лютого 2019 року.

Найдорожчими виявилися «квадрати» на вул. Грушевського, 41 у центрі міста. 30,9 кв. метрів пішли з аукціону за ціною 1 млн. 200 тисяч гривень (38,8 тисячі за 1 кв. метр). У результаті торгів ціна будівлі зросла у понад 2 рази.

На торги прийшли четверо учасників. Остаточна цінова пропозиція двох із них – підприємця Віталія Ткача та Анатолія Григорчука – різнилися на 1 гривню. Віталій Ткач відмовився чекати на кваліфікацію переможця та забрав гарантійний внесок. Переможцем став Анатолій Григорчук. Він є співзасновником будівельної фірми ТзОВ «Файнобуд-1»  та кількох обслуговуючих кооперативів. З листопада 2017 року, за інформацією платформи Clarity Project, ТОВ «Файнобуд-1» отримало підряд на будівельні роботи 15-ти об’єктів будівництва.

Це не перше приміщення, яке викупили представники великих будівельних компаній. На початку цього року в Коломиї продали одноповерхову цегляну споруду на вулиці Петлюри, 40 площею 166,2 кв. метрів. Вигідне місце розташування (центр міста), концентрація об’єктів культури та торгівлі, закладів громадського харчування, а також великий потік людей у цій частині міста, мабуть, і сформували ринкову ціну приміщення – 3,3 млн. гривень. Ціна 1 кв. метра становила майже 20 тисяч гривень.

Купив будівлю Любомир Петращук – співвласник чотирьох фірм. Зокрема, будівельної компанії «Роял парк Груп», яка зареєстрована у Коломиї. Іншим співзасновником цієї компанії є Василь Мензатюк. Він також купив комунальне приміщення у Коломиї за немалі гроші.

У листопаді минулого року в Коломиї продали двоповерхову цегляну нежитлову будівлю (Поліклініка №1) загальною площею 871,23 кв. метр. Будинок розташований у центральній частині міста та має усі підведені комунікації. Ймовірно, у доброму стані, адже у документах про потребу ремонту не йдеться.

Лот виставляли на аукціон двічі: перший раз – за балансовою вартістю, яка становить майже 6,5 млн. гривень. Проте аукціон не відбувся через відсутність потенційних покупців. Вдруге колишню поліклініку виставили на продаж через місяць зі зниженням стартової ціни майже вдвічі – до 3,3 млн. гривень.

Тоді на аукціон прийшли четверо покупців. У результаті торгів вартість майна зросла на 1 млн. гривень – до 4,3 млн. гривень. Василь Мензатюк купив приміщення, сплативши майже 5 тисяч гривень за 1 кв. метр.

У 2016 році, згідно з поданою декларацією, Василь Мензатюк працював старшим механіком на ДП «Укрспирт». Його дохід із дружиною становив трохи більше 100 тисяч гривень на рік. Проте у декларації зазначено, що подружжя позичило третім особам 15 тисяч доларів та 30 тисяч євро.

Дві будівельні фірми, співзасновниками яких є Василь Мензатюк, були зареєстровані у 2018 році. Його дружина Інна Мензатюк також займається бізнесом.

Найбільше приміщення у Коломиї купила фірма, яка була зареєстрована вже після (!) оголошення аукціону, – ТзОВ «Нове містечко». Запис про реєстрацію цієї фірми датований 16 серпня минулого року, а аукціон з продажу майна стартував на три дні раніше.

Фірма була єдиним учасником аукціону та купила двоповерхову нежитлову цегляну будівлю у центральній частині міста – на вул. Коцюбинського, 7А площею 1058,2 кв. метрів – трохи дорожче, ніж за 4 млн. гривень (3,8 тис. гривень на 1 кв. метр).

У квітні цього року фірма отримала дозвіл на реконструкцію наявної будівлі під приміщення для науково-дослідних, проектно-дослідних та проектно-вишукувальних установ із житловими приміщеннями.

Засновники ТОВ «Нове містечко» – Євген Гладуник та Віктор Іванків. Євген Гладуник водночас є співзасновником п’яти фірм та ще більшої кількості обслуговуючих кооперативів. Зокрема, раніше він був співзасновником обслуговуючого кооперативу «Файнобуд-захід», який також пов’язаний із будівельною фірмою ТзОВ «Файнобуд-1». З іншого боку, Євгеній Гладуник є співзасновником ТзОВ «Прикарпаття-Готель-Сервіс» разом із Інною Мензатюк.

Інший співвласник ТОВ «Нове містечко» Віктор Іванків є власником ще двох будівель у Коломиї, які він купив на торгах. Це нежитлова будівля на вул. Шухевича, 74 площею 303,6 кв. метри, яку Віктор Іванків купив за мінімальною аукціонною ціною у розмірі 1,3 млн. гривень, та нежитлова будівля на вул. Стефаника, 5Б загальною площею 96,7 кв. метрів – теж за мінімальною аукціонною ціною у розмірі 583 тис. гривень.

Найстаршим покупцем комунального майна Коломиї є 77-річна Марта Никитюк, яка купила 87,4 кв. метрів на пл. Відродження, 9 за 840 тис. гривень (9,6 тис. гривень за 1 кв. метр). Пенсіонерка – уродженка Рівненщини, проте кілька років тому була зареєстрована у Коломийському районі.

Ще одним власником майна громади Коломиї став Петро Яцко – він купив приміщення площею 132,2 кв. метри на вул. Лесі Українки, 12А. Заплатив понад 400 тисяч гривень. Однак це не єдина покупка цього чоловіка. Схоже, він скуповує приміщення й в інших містах України. Через систему Прозоро.Продажі можна побачити, що Петро Яцко також купив чотири приміщення у Львові, Івано-Франківську та Коломиї. Найбільше квадратів Петро Яцко приватизував в Івано-Франківську: він придбав приміщення на вул. Кардинала Любомира Гузара, 39 – перше, яке міська рада Івано-Франківська продала через систему електронних торгів Прозоро.Продажі. Приміщення площею 230,6 кв. метрів обійшлося йому у 1 млн. 380 тис. гривень.

Ще два об’єкти нерухомості Петро Яцко придбав у Львові.  Відомо, що Петро Яцко родом із села Добротів Надвірнянського району. У мережі Інтернет можна знайти інформацію про приватного нотаріуса з Коломиї з таким іменем та прізвищем.

«Як правило, всі продані у Коломиї приміщення були в аварійному стані, вони не підлягали реставрації, не мали цінності – ні історичної, ні особливої матеріальної, – каже міський голова Коломиї Ігор Слюзар. – Здебільшого ці будівлі були близько до центру і купували їх забудовники, щоб потім знести й на цьому місці збудувати багатоквартирні будинки й торгові центри.

У Коломиї третій рік поспіль бюджет розвитку формується тільки із продажу нерухомості й землі. Дороги, ремонти – все ми робимо за ці кошти. У 2016 році ми майже не продавали майно, бо не було потреби – ми мали на розвиток кошти із загального фонду. У 2017 році коштів вже не вистачало. З 2018 року через приєднання сіл загального бюджету в Коломиї вистачає на наші видатки, а бюджет розвитку формується за рахунок продажу майна й землі. Зараз ми зосередилися на землі – робимо грошову оцінку.  Вартість землі зростає у 2,5 разу. Багато підприємців звернулися про викуп земельних ділянок».

Адреса Площа Ціна Вартість 1 кв. метра Покупець
пр. Грушевського, 41 30,9 1 200 001 38 834 Григорчук Анатолій Анатолійович
вул. Переяславська, 2 47,5 512011 10 778 Григорець Віталій Михайлович
вул. Шухевича, 76 871,23 4 285 000 4 918 Мензатюк Василь Іванович
вул. Горбаша, 9 306,3 340 572 1 112 ТзОВ “Виробничо-комерційна фірма «ТРІУМФ»
вул. Петлюри, 40 166,2 3 299 999 19 855 Петращук Любомир Васильович
вул. Лесі Українки, 12А 132,2 402 052 3 041 Яцко Петро Петрович
вул. Стефаника, 5Б 96,7 582 840 6 027 Іванків Віктор Дмитрович
Коцюбинського, 7А 1058,2 4 026 630 3 805 ТзОВ “Нове містечко”
Шухевича, 74 303,6 1 299 610 4 280 Іванків Віктор Дмитрович
пл. Відродження, 9 87,4 840 100 9 612 Никитюк Марта Іванівна

Коломия

Долина і Косів: «свої» та «київські»

У вересні 2018 року – березні 2019 року Долинська міська рада продала чотири комунальні приміщення на загальну суму майже 1,6 млн. гривень. Найдорожче – по 4,3 тисячі гривень – вдалося продати «квадрати» на вулиці  Чорновола, 6: за 23,6 кв. метри Олександр Жовнір заплатив 102 тис. гривень.

Найбільше зростання ціни відбулося на торгах за нежитлове підвальне приміщення площею 355,4 кв. метрів на вул. Незалежності, 8А. На торги прийшли четверо учасників, і в результаті боротьби вартість приміщення зросла у понад два рази. Купив комунальне майно Михайло Гошовський.

«Дуже вигідне місце розташування цієї будівлі – вона у центрі міста, біля міської ради, там добра транспортна розв’язка та велика кількість людей», – каже провідний спеціаліст відділу економіки Долинської міської ради Мар’яна Бігун.

Загалом три приміщення викупили троє місцевих мешканців. А найбільшу будівлю на вул. Пачовського, 9 площею 446,2 кв. метрів викупила київська фірма – ТзОВ «Фонд відновлення активів України». Приміщення обійшлося киянам у 260 тисяч гривень, або 583 гривні за 1 кв. метр. Це низький показник, порівняно з іншими «житловими» аукціонами органів місцевого самоврядування на Івано-Франківщині.

«Це приміщення ми не могли продати з 2009 року, – пояснює Мар’яна Бігун. – Виставляли його кілька разів на аукціони, робили промоцію, але безрезультатно. Будівля потребує капремонту і розміщена у спальному районі. Це впливає на особливості ведення бізнесу. Тому був великий позитив, коли ми це приміщення виставили на продаж через Прозоро.Продажі, після чого ним зацікавилася київська фірма і купила його».

 

Адреса Площа Ціна Вартість 1 кв. метра Покупець
вул. Чорновола, 6 23,5 102 002 4 340 Олександр Ігорович Жовнір
вул. Пачовського, 9 446,2 260 111 583 ТОВ “Фонд відновлення активів України”
пр. Незалежності, 8А 355,4 1106000 3112 Гошовський Михайло Миколайович
пр. Незалежності, 8А 93,7 130 000 1387 Юринець Арсен Володимирович

Косів

У Косові наприкінці минулого року продали одне приміщення через систему електронних торгів Прозоро.Продажі. Це нежитлові приміщення, вбудовані у підвал, перший та другий поверхи двоповерхової дерев’яної адмінбудівлі. Площа приміщень – 303 кв. метри, що становить приблизно третину від загальної площі всієї будівлі за адресою вул. Шевченка, 40.

Приміщення купив заступник голови Івано-Франківської крайової організації Народного руху України Тарас Виноградник. На виборах президента України цьогоріч він був довіреною особою кандидата Віктора Кривенка у виборчому окрузі №86 (м. Долина).

303 кв. метри у середмісті Косова обійшлися Тарасу Винограднику у 402,4 тисячі гривень (1326 грн. за 1 кв. метр). Він був єдиним покупцем, який прийшов на аукціон.

Одне приміщення наприкінці минулого року продала також Богородчанська селищна рада. За 51,1 кв. метр на вул. Шевченка, 7 місцевий бюджет отримав 200 тисяч гривень. Покупець – місцевий: згідно з умовами аукціону, Віталій Луцик має використовувати приміщення для офісу.

Оксана ПІЛЯНСЬКА

(Visited 152 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:3681

загрузка...

Франківці уже можуть отримати свідоцтво про народження дитини у ЦНАПі 21:44

Центр надання адміністративних послуг м. Івано-Франківська розпочав прийом документів для оформлення свідоцтва про народження дитини. Дану послугу можна отримати як головному офісі (вул. Незалежності, 9) так і в його територіальних підрозділах (вул. Галицька,...

Прикарпатські самоврядці переймали досвід у Ходорові (фотофакт) 20:15

У рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID відбувся навчальний візит для керівництва громад Прикарпаття у найбільшу на...

На розгляд сесії Івано-Франківської облради винесли 90 питань 18:33

На чергове засідання 30-ї сесії обласної ради сьомого демократичного скликання, яке відбудеться 20 вересня 2019 року, винесено 90 питань. Такий проєкт порядку денного рекомендувала на розгляд депутатського корпусу президія обласної...

До уваги прикарпатців! Уряд узаконив новий порядок відключення від централізованого теплопостачання (документ) 15:44

17 вересня набув чинності наказ Міністерства розвитку громад та територій України №169, який визначає Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від систем централізованого опалення здійснюється...

Незабаром українські жінки можуть знову виходити на пенсію у 55 років 15:16

Відповідний закон був ветований ще п’ятим президентом. Про це повідомляє “РБК-Україна”. Верховна рада України розгляне з пропозиціями президента законопроект №1086 (в новому скликанні ВР реєстраційний №0972) “Про внесення змін до...

Ремонт доріг є пріоритетом для області, – Шмигаль про Стратегію розвитку області 14:58

Ремонт доріг, розвиток гірських територій та доступність, саме такі питання є актуальними для розвитку Прикарпаття. У середу, 18 вересня, відбулась нарада під керівництвом голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля з питань розроблення...

На Надвірнянщині планують створити ще одну ОТГ 13:22

За дорученням керівництва Івано-Франківської ОДА у Надвірняській райдержадміністрації відбулася нарада щодо створення ОТГ із центром у селі Пасічна. Участь у нараді взяли перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук, голова районної ради Іван...

На Прикарпатті готуються до перепису населення 22:41

В. о. начальника головного управління статистики в Івано-Франківській області Юлія Макар повідомила, що на Прикарпатті здійснюється комплекс підготовчих робіт до проведення перепису населення. Зокрема, під час перепису-2020 передбачено використання інноваційних методів...

До уваги прикарпатських водіїв: на території області з'являться нові пости реєстрації порушення швидкості та розширять дію старих таких постів (карта) 22:21

Кількість ділянок, на яких буде використовуватися прилад TruCAM на Прикарпатті, збільшується. З 19 вересня на дорогах України додається 17 нових та буде розширено 8 існуючих ділянок автодоріг (з підвищеним рівнем...

20 вересня відбудеться сесія Івано-Франківської обласної ради 11:53

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич підписав розпорядження «Про скликання тридцятої сесії обласної ради». Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської облради. Тридцята сесія обласної ради відбудеться 20 вересня 2019 року...

Коаліція «Прозорі Ради» перевірила як звітують очільники рад на Прикарпатті 10:29

В Україні головними посадовими особами територіальних громад є голови рад. В побуті їх називають “мерами”, що з латини означає “старший”. Раніше і справді вирішувати справи громади доручали найстаршим і найдосвідченішим...

Керівник Івано-Франківщини офіційно представив своїх заступників 08:25 1 коментар

Вчора, на початку апаратної наради, керівник ОДА Денис Шмигаль анонсував кадрові зміни. За його словами, на посаді заступника голови ОДА залишається Віталій Федорів, пише West News. Окрім того, Денис Шмигаль...

У Зеленського звільнили практично усіх голів райдержадміністрацій в Івано-Франківській області 22:00 6 коментарів

16 вересня на сайті  президента України Володимира Зеленського з’явився список із розпорядженням про звільнення 13 голів з районних державних адміністрацій Івано-Франківської області. Згідно з документами, у зв’язку із закінченням строку повноважень попереднього президента звільнено ...

Представники ОТГ з інших областей приїхали на Прикарпаття здобувати досвід (відеосюжет) 20:15 1 коментар

Досвід розвитку бренду громади та зеленого туризму на Прикарпаття приїхали здобувати представники ОТГ Одеської та Сумської областей. Для цього вони відвідали Делятин та Верховину, де активно розвивається туристична галузь. Детальніше...

“Змініть той регламент”, – Марцінків про засідання виконкому 19:27

Вчора, 12 вересня, в Івано-Франківську відбулось засідання виконавчого комітету. Під час нього міський голова Івано-Франківська захотів змінити регламент голосування за рішення, пише ГК. Під час голосування за питання про передачу...

Стало відомо, скільки заробляє новий очільник Івано-Франківської ОДА 18:51 16 коментарів

Денис Шмигаль, який у серпні 2019-го року став головою Івано-Франківської ОДА, за місяць заробив 19 603 гривні. Про це йдеться у відповіді на запит “Галицького кореспондента” до облдержадміністрації. Посадовий оклад голови ОДА...

На Прикарпатті планують скоротити кількість чиновників 13:53 2 коментарі

Станом на 1 вересня поточного року розмір кредиторської заборгованості із виплати зарплати працівникам бюджетних установ Івано-Франківщини складає 176, 1 мільйони гривень. А прогнозована сума незабезпеченості до кінця року становить понад...

У Матеївецькій ОТГ реалізували проект з відновлення дзвіниці (відеосюжет) 10:48

Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття виготовила проморолик про реалізований проект з відновлення дзвіниці у селі Замулинці, що на Коломийщині. Про це повідомляють у прес-службі інституції. Матеївецька об’єднана територіальна громада виграла проект...

На Прикарпатті незабаром скоротять майже 600 чиновників 23:21 8 коментарів

Вчора, 11 вересня, в Івано-Франківську відбулася нарада в голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля. Одним з питань порядку денного стало скорочення апаратів РДА. Відповідну постанову видав Кабінет Міністрів, пише ГК.  “Граничну чисельність...

Через новий закон бюджет Франківська може втратити десятки мільйонів від забудовників 10:55 1 коментар

11 вересня народні депутати прийняли за основу законопроєкт щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні. У разі остаточно ухвалення він скасує податок на інвестиції у сфері будівництва – так звану “пайову...
  • Калуський бровар