Як на Прикарпатті торгують комунальною нерухомістю

Довірена особа кандидата у президенти, великі забудовники та маловідомі підприємці: хто і за якою ціною купує майно громади на Івано-Франківщині.
Результат пошуку зображень за запитом "аукціон"

Коломия впевнено лідирує щодо продажу комунальних приміщень через Прозоро.Продажі. За нею у рейтингу – Долина. Через Прозоро.Продажі нещодавно продали перше приміщення і в Івано-Франківську. Прозорість  аукціонів дає змогу відстежити, хто і за якою ціною купує майно громади. Серед власників громадських квадратних метрів – відомі прізвища. Зокрема, у Коломиї найбільші площі викупили місцеві забудовники, пише ГК.

Станом на початок травня на Івано-Франківщині відбулося 38 успішних аукціонів із продажу майна через систему електронних торгів Прозоро.Продажі. Завдяки торгам вдалося виручити майже 34 млн. гривень (про це свідчить модуль аналітики системи Прозоро.Продажі).

«Івано-Франківська область займає 4-ту сходинку в рейтингу областей за обсягом продажу об’єктів малої приватизації в Україні – після Львівської, Житомирської і Вінницької областей», – зазначив менеджер з роботи із органами місцевого самоврядування Олексій Мовчан.

17 з 38-ми успішних аукціонів провели органи місцевого самоврядування, отримавши до місцевих бюджетів більш ніж 20 млн. гривень. 82% цієї суми припадає на Коломию. Торік у рейтингу Прозоро.Продажі Коломия посіла 10-те місце серед міст України, які використовують цю електронну систему для торгів.

Загалом через Прозоро.Sale житлову нерухомість продають лише п’ять органів місцевого самоврядування на Івано-Франківщині: Коломийська, Долинська, Івано-Франківська міські ради, Богородчанська селищна рада, а також Косівська райрада.

«Прозоро.Продажі – це швидкі гроші для бюджету та нові можливості залучити бізнес, який потім буде платити податки та створювати робочі місця. Крім того, це абсолютно відкритий і безпечний спосіб передати ринку незатребуване майно, яке куплять на конкурентних засадах», – констатує Олексій Мовчан.

Кількість завершених аукціонів

Місто Кількість завершених аукціонів Дохід
Коломия 10 16 788 815
Долина 4 1 598 113
Івано-Франківськ 1 1 380 602
Косівський район 1 402 439
Богородчани 1 200 000

Коломия: комунальне майно купують великі забудовники

За допомогою електронної системи Прозоро.Продажі у Коломиї продали 10 комунальних приміщень на загальну суму 16,8 млн. гривень. Усі – в проміжку з серпня 2018 року до лютого 2019 року.

Найдорожчими виявилися «квадрати» на вул. Грушевського, 41 у центрі міста. 30,9 кв. метрів пішли з аукціону за ціною 1 млн. 200 тисяч гривень (38,8 тисячі за 1 кв. метр). У результаті торгів ціна будівлі зросла у понад 2 рази.

На торги прийшли четверо учасників. Остаточна цінова пропозиція двох із них – підприємця Віталія Ткача та Анатолія Григорчука – різнилися на 1 гривню. Віталій Ткач відмовився чекати на кваліфікацію переможця та забрав гарантійний внесок. Переможцем став Анатолій Григорчук. Він є співзасновником будівельної фірми ТзОВ «Файнобуд-1»  та кількох обслуговуючих кооперативів. З листопада 2017 року, за інформацією платформи Clarity Project, ТОВ «Файнобуд-1» отримало підряд на будівельні роботи 15-ти об’єктів будівництва.

Це не перше приміщення, яке викупили представники великих будівельних компаній. На початку цього року в Коломиї продали одноповерхову цегляну споруду на вулиці Петлюри, 40 площею 166,2 кв. метрів. Вигідне місце розташування (центр міста), концентрація об’єктів культури та торгівлі, закладів громадського харчування, а також великий потік людей у цій частині міста, мабуть, і сформували ринкову ціну приміщення – 3,3 млн. гривень. Ціна 1 кв. метра становила майже 20 тисяч гривень.

Купив будівлю Любомир Петращук – співвласник чотирьох фірм. Зокрема, будівельної компанії «Роял парк Груп», яка зареєстрована у Коломиї. Іншим співзасновником цієї компанії є Василь Мензатюк. Він також купив комунальне приміщення у Коломиї за немалі гроші.

У листопаді минулого року в Коломиї продали двоповерхову цегляну нежитлову будівлю (Поліклініка №1) загальною площею 871,23 кв. метр. Будинок розташований у центральній частині міста та має усі підведені комунікації. Ймовірно, у доброму стані, адже у документах про потребу ремонту не йдеться.

Лот виставляли на аукціон двічі: перший раз – за балансовою вартістю, яка становить майже 6,5 млн. гривень. Проте аукціон не відбувся через відсутність потенційних покупців. Вдруге колишню поліклініку виставили на продаж через місяць зі зниженням стартової ціни майже вдвічі – до 3,3 млн. гривень.

Тоді на аукціон прийшли четверо покупців. У результаті торгів вартість майна зросла на 1 млн. гривень – до 4,3 млн. гривень. Василь Мензатюк купив приміщення, сплативши майже 5 тисяч гривень за 1 кв. метр.

У 2016 році, згідно з поданою декларацією, Василь Мензатюк працював старшим механіком на ДП «Укрспирт». Його дохід із дружиною становив трохи більше 100 тисяч гривень на рік. Проте у декларації зазначено, що подружжя позичило третім особам 15 тисяч доларів та 30 тисяч євро.

Дві будівельні фірми, співзасновниками яких є Василь Мензатюк, були зареєстровані у 2018 році. Його дружина Інна Мензатюк також займається бізнесом.

Найбільше приміщення у Коломиї купила фірма, яка була зареєстрована вже після (!) оголошення аукціону, – ТзОВ «Нове містечко». Запис про реєстрацію цієї фірми датований 16 серпня минулого року, а аукціон з продажу майна стартував на три дні раніше.

Фірма була єдиним учасником аукціону та купила двоповерхову нежитлову цегляну будівлю у центральній частині міста – на вул. Коцюбинського, 7А площею 1058,2 кв. метрів – трохи дорожче, ніж за 4 млн. гривень (3,8 тис. гривень на 1 кв. метр).

У квітні цього року фірма отримала дозвіл на реконструкцію наявної будівлі під приміщення для науково-дослідних, проектно-дослідних та проектно-вишукувальних установ із житловими приміщеннями.

Засновники ТОВ «Нове містечко» – Євген Гладуник та Віктор Іванків. Євген Гладуник водночас є співзасновником п’яти фірм та ще більшої кількості обслуговуючих кооперативів. Зокрема, раніше він був співзасновником обслуговуючого кооперативу «Файнобуд-захід», який також пов’язаний із будівельною фірмою ТзОВ «Файнобуд-1». З іншого боку, Євгеній Гладуник є співзасновником ТзОВ «Прикарпаття-Готель-Сервіс» разом із Інною Мензатюк.

Інший співвласник ТОВ «Нове містечко» Віктор Іванків є власником ще двох будівель у Коломиї, які він купив на торгах. Це нежитлова будівля на вул. Шухевича, 74 площею 303,6 кв. метри, яку Віктор Іванків купив за мінімальною аукціонною ціною у розмірі 1,3 млн. гривень, та нежитлова будівля на вул. Стефаника, 5Б загальною площею 96,7 кв. метрів – теж за мінімальною аукціонною ціною у розмірі 583 тис. гривень.

Найстаршим покупцем комунального майна Коломиї є 77-річна Марта Никитюк, яка купила 87,4 кв. метрів на пл. Відродження, 9 за 840 тис. гривень (9,6 тис. гривень за 1 кв. метр). Пенсіонерка – уродженка Рівненщини, проте кілька років тому була зареєстрована у Коломийському районі.

Ще одним власником майна громади Коломиї став Петро Яцко – він купив приміщення площею 132,2 кв. метри на вул. Лесі Українки, 12А. Заплатив понад 400 тисяч гривень. Однак це не єдина покупка цього чоловіка. Схоже, він скуповує приміщення й в інших містах України. Через систему Прозоро.Продажі можна побачити, що Петро Яцко також купив чотири приміщення у Львові, Івано-Франківську та Коломиї. Найбільше квадратів Петро Яцко приватизував в Івано-Франківську: він придбав приміщення на вул. Кардинала Любомира Гузара, 39 – перше, яке міська рада Івано-Франківська продала через систему електронних торгів Прозоро.Продажі. Приміщення площею 230,6 кв. метрів обійшлося йому у 1 млн. 380 тис. гривень.

Ще два об’єкти нерухомості Петро Яцко придбав у Львові.  Відомо, що Петро Яцко родом із села Добротів Надвірнянського району. У мережі Інтернет можна знайти інформацію про приватного нотаріуса з Коломиї з таким іменем та прізвищем.

«Як правило, всі продані у Коломиї приміщення були в аварійному стані, вони не підлягали реставрації, не мали цінності – ні історичної, ні особливої матеріальної, – каже міський голова Коломиї Ігор Слюзар. – Здебільшого ці будівлі були близько до центру і купували їх забудовники, щоб потім знести й на цьому місці збудувати багатоквартирні будинки й торгові центри.

У Коломиї третій рік поспіль бюджет розвитку формується тільки із продажу нерухомості й землі. Дороги, ремонти – все ми робимо за ці кошти. У 2016 році ми майже не продавали майно, бо не було потреби – ми мали на розвиток кошти із загального фонду. У 2017 році коштів вже не вистачало. З 2018 року через приєднання сіл загального бюджету в Коломиї вистачає на наші видатки, а бюджет розвитку формується за рахунок продажу майна й землі. Зараз ми зосередилися на землі – робимо грошову оцінку.  Вартість землі зростає у 2,5 разу. Багато підприємців звернулися про викуп земельних ділянок».

Адреса Площа Ціна Вартість 1 кв. метра Покупець
пр. Грушевського, 41 30,9 1 200 001 38 834 Григорчук Анатолій Анатолійович
вул. Переяславська, 2 47,5 512011 10 778 Григорець Віталій Михайлович
вул. Шухевича, 76 871,23 4 285 000 4 918 Мензатюк Василь Іванович
вул. Горбаша, 9 306,3 340 572 1 112 ТзОВ “Виробничо-комерційна фірма «ТРІУМФ»
вул. Петлюри, 40 166,2 3 299 999 19 855 Петращук Любомир Васильович
вул. Лесі Українки, 12А 132,2 402 052 3 041 Яцко Петро Петрович
вул. Стефаника, 5Б 96,7 582 840 6 027 Іванків Віктор Дмитрович
Коцюбинського, 7А 1058,2 4 026 630 3 805 ТзОВ “Нове містечко”
Шухевича, 74 303,6 1 299 610 4 280 Іванків Віктор Дмитрович
пл. Відродження, 9 87,4 840 100 9 612 Никитюк Марта Іванівна

Коломия

Долина і Косів: «свої» та «київські»

У вересні 2018 року – березні 2019 року Долинська міська рада продала чотири комунальні приміщення на загальну суму майже 1,6 млн. гривень. Найдорожче – по 4,3 тисячі гривень – вдалося продати «квадрати» на вулиці  Чорновола, 6: за 23,6 кв. метри Олександр Жовнір заплатив 102 тис. гривень.

Найбільше зростання ціни відбулося на торгах за нежитлове підвальне приміщення площею 355,4 кв. метрів на вул. Незалежності, 8А. На торги прийшли четверо учасників, і в результаті боротьби вартість приміщення зросла у понад два рази. Купив комунальне майно Михайло Гошовський.

«Дуже вигідне місце розташування цієї будівлі – вона у центрі міста, біля міської ради, там добра транспортна розв’язка та велика кількість людей», – каже провідний спеціаліст відділу економіки Долинської міської ради Мар’яна Бігун.

Загалом три приміщення викупили троє місцевих мешканців. А найбільшу будівлю на вул. Пачовського, 9 площею 446,2 кв. метрів викупила київська фірма – ТзОВ «Фонд відновлення активів України». Приміщення обійшлося киянам у 260 тисяч гривень, або 583 гривні за 1 кв. метр. Це низький показник, порівняно з іншими «житловими» аукціонами органів місцевого самоврядування на Івано-Франківщині.

«Це приміщення ми не могли продати з 2009 року, – пояснює Мар’яна Бігун. – Виставляли його кілька разів на аукціони, робили промоцію, але безрезультатно. Будівля потребує капремонту і розміщена у спальному районі. Це впливає на особливості ведення бізнесу. Тому був великий позитив, коли ми це приміщення виставили на продаж через Прозоро.Продажі, після чого ним зацікавилася київська фірма і купила його».

 

Адреса Площа Ціна Вартість 1 кв. метра Покупець
вул. Чорновола, 6 23,5 102 002 4 340 Олександр Ігорович Жовнір
вул. Пачовського, 9 446,2 260 111 583 ТОВ “Фонд відновлення активів України”
пр. Незалежності, 8А 355,4 1106000 3112 Гошовський Михайло Миколайович
пр. Незалежності, 8А 93,7 130 000 1387 Юринець Арсен Володимирович

Косів

У Косові наприкінці минулого року продали одне приміщення через систему електронних торгів Прозоро.Продажі. Це нежитлові приміщення, вбудовані у підвал, перший та другий поверхи двоповерхової дерев’яної адмінбудівлі. Площа приміщень – 303 кв. метри, що становить приблизно третину від загальної площі всієї будівлі за адресою вул. Шевченка, 40.

Приміщення купив заступник голови Івано-Франківської крайової організації Народного руху України Тарас Виноградник. На виборах президента України цьогоріч він був довіреною особою кандидата Віктора Кривенка у виборчому окрузі №86 (м. Долина).

303 кв. метри у середмісті Косова обійшлися Тарасу Винограднику у 402,4 тисячі гривень (1326 грн. за 1 кв. метр). Він був єдиним покупцем, який прийшов на аукціон.

Одне приміщення наприкінці минулого року продала також Богородчанська селищна рада. За 51,1 кв. метр на вул. Шевченка, 7 місцевий бюджет отримав 200 тисяч гривень. Покупець – місцевий: згідно з умовами аукціону, Віталій Луцик має використовувати приміщення для офісу.

Оксана ПІЛЯНСЬКА

(Visited 132 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7943

загрузка...

Форум місцевого самоврядування провели на Прикарпатті (відеосюжет) 16:45

Щорічний форум місцевого самоврядування відбувся днями у Бурштині. Захід, який традиційно організовує Асоціація міст України, зібрав міських, селищ та сільських голів Прикарпаття та гостей з Польщі. Учасники форуму цього разу...

Прикарпатські ОТГ підготували проекти для отримання коштів інфраструктурної субвенції 18:33 2 коментарі

Як повідомили в Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» і Мінрегіону, минулого тижня проекти 9-ти ОТГ області, що будуть реалізовуватися за кошти субвенції на...

Печеніжинська ОТГ співпрацюватиме з румунською комуною 19:15

Делегація Печеніжинської об’єднаної територіальної громади відвідала комуну Тарна Маре, повіту Сату Маре, Румунія. Про це повідомили в Печеніжинській ОТГ. У рамках візиту відбулось підписання угоди про побратимство між комуною Тарна...

У Бурштині відбувся Форум місцевого самоврядування (фотофакт) 12:46

12 червня Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України спільно з Бурштинською міською радою провела у Бурштині ІІІ щорічний форум представників органів місцевого самоврядування Прикарпаття «Сила громад – в єдності». Про...

На Франківщині витратять 313 мільйонів гривень на ремонт місцевих доріг (перелік) 11:41 5 коментарів

На Прикарпатті планують капітально відремонтувати ряд доріг. Заступник голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів підписав розпорядження «Про затвердження переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування...

На Прикарпатті створили ще одну об'єднану територіальну громаду - Підгайчиківську ОТГ 15:55

Офіційно отримала позитивний висновок Івано-Франківської ОДА Підгайчиківська об’єднана територіальна громада. Про це повідомили в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». «Вітаємо і тішимось за...

Головний розвідник Зеленського: медаль ФСБ, концерти "Кварталу" і мільйонні подарунки 07:51 3 коментарі

Призначений президентом Володимиром Зеленським голова Служби зовнішньої розвідки Владислав Бухарєв раніше неодноразово організовував виступи "Кварталу 95" у своєму депутатському окрузі. Повідомлення про безкоштовні концерти збереглись як на сторінках місцевих ЗМІ,...

На Івано-Франківщині реорганізували територіальні управління Пенсійного фонду 20:56

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 628 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України», передбачено реорганізацію територіальних органів Пенсійного фонду України в 15 – ти...

Обіцянки-цяцянки: як мер Івано-Франківська займається проблемою переробки сміття 14:27 2 коментарі

Нещодавно досліджувалось, як очільники обласних центрів займаються будівництвом та реконструкцією дитячих садків. Сьогодні «Слово і Діло» пропонує подивитись, як мери вирішують проблему переробки сміття в містах, пише WestNews. Щодо Івано-Франківська, то...

Петиція за відставку Авакова на сайті президента набрала необхідну кількість голосів 07:51 2 коментарі

Петиція з вимогою відставки міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова набрала необхідну для розгляду кількість голосів – 25 тисяч. Петиція розміщена на сайті президента України в розділі "Електронні петиції". Петицію "Про...

Облаштування міжбудинкових проїздів та прибудинкових територій в Івано-Франківську: які адреси в роботі цього року (список) 22:06

4 червня відбулася щотижнева оперативна нарада у міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Зокрема, під час оперативки розглянули питання про хід виконання ремонтних робіт з облаштування міжбудинкових проїздів та прибудинкових територій,...

У Франківську оголосили конкурс ескізів для пам’ятника загиблим героям АТО/ООС 13:43

В Івано-Франківську оголосили конкурс ескізних пропозицій пам’ятного знака загиблим героям АТО/ООС. Про це інформує Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності ІФ міської ради. Умови конкурсу: 1. Замовник конкурсу: Виконавчий комітет Івано-Франківської міської...

Без паніки, – Марцінків про загрозу закриття дитсадка у Франківську 14:27

Батьки вихованців дитячого садочку №5 «Теремок» хвилюються, чи закриють їхній заклад. Адже через небезпечну систему опалення рятувальники погрожують закрити дитсадок. Міський голова Руслан Марцінків запевняє, що боятися батькам та їхнім...

Не будь як “олень”: в Івано-Франківську з’являться інспектори з паркування 15:12 7 коментарів

В місті полюватимуть на “оленів” та штрафуватимуть за неправильне паркування. Про це повідомив мер міста Руслан Марцінків на своєму сайті, інформує WestNews. В Івано-Франківську з’являться муніципальні інспектори з паркування. Це стало...

В Івано-Франківську грошима заохочують служити в Збройних силах 10:55 2 коментарі

Місто виплатить матеріальну допомогу франківцям, які проходять військову службу в Збройних Силах України. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет у вівторок, 23 квітня. Згідно з ним, десятеро франківців отримають шість тисяч...

Олешанська ОТГ: позитивна демографія, безпека і туристичні перспективи (фоторепортаж) 10:48

Позитивна демографічна ситуація зараз в Україні є швидше винятком, ніж правилом. А в Олешанській громаді села зі зростаючою кількістю мешканців є. На створення належних умов для дітей і спрямували зусилля...

До складу Надвірнянської ОТГ планують включити три гірських села 19:15 1 коментар

У Надвірнянській міській раді відбулися громадські слухання з вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад у Надвірнянську ОТГ (об`єднану територіальну громаду) з адміністративним центром у Надвірній. Про це повідомили...

Територію Черніївської сільради збільшили майже на 400 гектарів 10:17

Тисменицька районна рада прийняла рішення «Про встановлення (зміну) меж населеного пункту с. Черніїв Черніївської сільської ради Тисменицького району». За прийняття цього рішення проголосувало 28 депутатів. Згідно з документом, у межі...

У франківській ОДА представили оновлену антикорупційну програму (відеосюжет) 15:25

Такий документ, кажуть чиновники, розробляють на вимогу законодавства вже не вперше. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402  

13 тис. га земель отримали ОТГ Івано-Франківщини в результаті децентралізації 11:54

Майже 1,5 млн га земель отримали об’єднані територіальні громади в результаті реформи децентралізації в країні. Найбільше земель перейшли до ОТГ Дніпропетровщини (188,6 тис. га), Чернігівщини (161,8 тис. га) та Запоріжжя...
  • ріел ІФ виринаюча