На Івано-Франківщині люди з інвалідністю можуть безоплатно отримати засоби для покращення мобільності та самообслуговування — милиці, крісла колісні, ходунки.
Така послуга діє в обласній клінічній лікарні, розповідає Суспільному завідувачка центру фізичної та реабілітаційної медицини Катерина Загородня.
З її слів, наразі відповідного обладнання у медзакладі вдосталь.
Також інвентар можна отримати в Івано-Франківській міській клінічній лікарні №1, у Коломийській та Косівській центральних районних лікарнях.
Його медустанови отримують від Хабу асистивних технологій, який у Львові відкрила міжнародна організація Momentum Wheels for Humanity разом з Агентством США з міжнародного розвитку.
“Ми підбираємо, що підходить пацієнту. У день виписки даємо йому налаштований інвентар додому. Щоб отримати потрібне обладнання, пацієнт підписує заявку, яку ми відправляємо у Львів, у Хаб асистивних технологій. Вони підтверджують нам цю заявку і до двох діб зі Львова поштою передають той засіб, який потрібен цьому пацієнту”, — каже Катерина Загородня.
З її слів, найбільше хворі потребують милиць та крісел колісних. Здебільшого — військовослужбовці.
“До війни в нас було 15 стаціонарних місць, на цей час маємо 30. Ще доробляємо три палати. У стаціонарі всі місця зайняті. Приблизно 25 пацієнтів щодня відвідують амбулаторно і десь 80 людям ми надаємо гостру реабілітацію у закладі. І так щодня. Дуже багато стало пацієнтів з ампутаціями”, — говорить Катерина Загородня.
Інвалідний візок та ходунці — зараз найнеобхідніший інвентар для самостійного пересування військовослужбовця Романа Мудрого, каже асистент фізичного терапевта Віталій Бігун.
Воїн поступив в обласну клінічну лікарню у важкому стані. Після тривалого лікування військовий проходить реабілітацію.
“Він не міг сидіти самостійно. Воїн у нас уже третій тиждень. Досягли дуже величезних успіхів. Самостійно їсть, одягається”, — каже Віталій Бігун.
З його слів, коли рука заживе, то бійця вчитимуть пересуватися на милицях. Після виписки увесь необхідний інвентар пацієнт зможе забрати додому до повного одужання.