Як на Прикарпатті волонтери допомагають жертвам домашнього насильства
Диван на коліщатках в темній вітальні

Як на Прикарпатті волонтери допомагають жертвам домашнього насильства

Автор: Світлана Якимчук
04/12/2023 09:54
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама

Не замовчуйте домашнє насильство. Це тільки посилює страждання. І історія нашої наступної героїні – тому підтвердження.

Загалом, по всій країні правоохоронці отримали майже 250 тисяч звернень щодо домашнього насильства. За словами експертів, цифри насправді значно більші, бо не всі жертви звертаються за допомогою.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Як захистися від кривдника? А ще – чому волонтери нарікають на роботу державних прихистків для жертв домашнього насильства? Розкажуть наші кореспонденти.

Люба і досі здригається, коли згадує про чоловіка-тирана. Розповідає: знущатися він почав після народження дитини. Спершу це були просто словесні образи й погрози, а згодом додалися і побої.

Любов, жертва домашнього насильства:

Це одразу була критика, що я погана, там різні були матюки. Мене звинувачував, що я не так зробила, не так сказала. У всьому була винна я.

Піти від кривдника Люба довго не наважувалася. Каже: зупиняло те, що не було роботи і власного житла. Та ще й немовля на руках. Рідних теж не мала.

Любов, жертва домашнього насильства:

Йти не було куди. Я з інтернату, дому свого я не маю. Було страшно йти. Але в один прекрасний момент він просто був пʼяний – я подзвонила в поліцію, викликала поліцію. Нас з дитиною забрали в кризову кімнату.

Виклики про домашнє насильство поліцейські отримають щодня. Від початку року на Прикарпатті зафіксовали вже майже сім тисяч повідомлень та заяв, пише Правда.іф з посиланням на Подробиці.

До цієї квартири правоохоронці навідуються часто. Тут живе літня жінка із сином, який зловживає алкоголем.

Ярослав Гошва, дільничний офіцер поліції:

Особа перебуває на обліку як кривдник. У нас є така опція, що ми можемо перевіряти в будь-який час. Тобто зранку вечором чи серед ночі, коли людина перебуває в тонусі, вона під наглядом поліції – вона 20 разів подумає чи їй потрібно це робити дальше..

Домашнє насильство – це не тільки фізичне завдання шкоди, кажуть поліцейські.

Дмитро Мах, начальник сектору протидії домашньому насильству відділу превенції Івано-Франківського районного управління поліції:

Якщо вас принижують, ображають, застосовують будь-яку фізичну силу або якісь дії сексуального характеру, економічного, обмежують вас в користуванні якимось майном, обмежують в користуванні документами, грошовими коштами – це все є домашнє насильство.

У порівнянні з минулим роком – кількість звернень про домашнє насильство на Прикарпатті дещо зросла, кажуть правоохоронці. Люди стали більш обізнані і частіше звертаються до них за допомогою.

Валерія Кушніренко, засновниця благодійного фонду “Час добра та милосердя”:

Завдяки тому, що ЗМІ почали багато говорити про тему домашнього насильства, справді я бачу, що випадки звернень почастішали. Тобто жінки починають розуміти, що не слід цього терпіти.

Водночас чимало жертв домашнього насильства так і не наважуються заявити про кривдника, кажуть волонтери. Зазвичай через те, що їм – просто нікуди йти.

Валерія Кушніренко, засновниця благодійного фонду “Час добра та милосердя”:

Якщо жінка потрапляє з немовлям на руках, вона може не мати ресурсів для забезпечення найнеобхіднішого себе і своєї дитини. На жаль, державні заклади дають термін перебування – це може бути три місяці як у нас є у Верховині.

Для жінок, які опинилися в складних життєвих обставинах, волонтери два роки тому відкрили на Прикарпатті будинки-прихистки. Там можуть жити стільки часу, скільки їм потрібно.

Валерія Кушніренко, засновниця благодійного фонду “Час добра та милосердя”:

Мама у нас отримує повний комплекс допомоги. Це юридичний супровід. Це психологічний, ми забезпечуємо безкоштовним харчуванням, одягом, памперсами, сумішами.

Любов із донькою в прихистку живуть вже два роки. Каже: за цей час змогла повернути впевненість у собі, яку колись знищив чоловік.

Любов, жертва домашнього насильства:

Зараз Софія піде в садочок, я на роботу. Ми будемо звідси зʼїжджати. Я зрозуміла, що ніхто не має права мене ображати. Не терпіти ніколи, завжди є вихід. З будь-якої ситуації. Тиран ніколи не зміниться.

Прихистків із такими умовами на Прикарпатті нині лише три. Волонтери зазначають: цього замало.