-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як на Прикарпатті виготовляють справжні трав’яні чаї з Карпат

-Реклама-spot_img
spot_img

Дев’ять років тому подружжя Бартків з Прикарпаття заснували сімейне виробництво під брендом «Міх чаю». Починали двоє, основний збуток був на нічному базарі у Кутах. На початках робили 50 упаковок чаю за тиждень. Нині у них з десяток найманих працівників, виготовляють по 500 штук готової продукції щодня, а їхніми карпатськими чаями смакують в Японії, Австралії, Європі, США та Канаді, пише Репортер.

Міх чаю, Бартків, Прикарпаття, Крафтове Прикарпаття

Дбайливі руки

Мініпідприємство зосередилось у Галичі. У невеликій будівлі справжній вулик, бо потрапили якраз у розпал робочого процесу. І пахне тут, якось по-літньому – травами, квітами та щойно висушеним сіном.

Оксана Бартків проводить коротку екскурсію. Веде в апаратну. Тут кремезний чоловік, схожий на Данила Галицького, сидить за якимсь апаратом й дерев’яним сувенірним мечем помішує подрібнені трави, аби рівномірно потрапляли в той апарат, який фасує їх у фільтр-пакети. Тут таких апаратів кілька. Кожен працює з іншим видом чаю.

- РЕКЛАМА-
Міх чаю, Бартків, Прикарпаття, Крафтове Прикарпаття

Звідси напівфабрикат у вигляді пакетиків переходить у дбайливі жіночі руки пані Олі. Вона рахує та складає їх у паперові пакети. Від неї все наскладене йде у фасувально-пакувальний відділ, де ще дві жінки перетворюють його у готовий продукт.

Як на Прикарпатті виготовляють справжні трав'яні чаї з Карпат
Як на Прикарпатті виготовляють справжні трав'яні чаї з Карпат

От, зараз складають набір «Чайні дари Карпат». Тут та-а-ка швидкість рук, що й автоматів не треба! Далі готові набори несуть на запайку – це вже кінцевий етап.

Як на Прикарпатті виготовляють справжні трав'яні чаї з Карпат
Як на Прикарпатті виготовляють справжні трав'яні чаї з Карпат

Вдень одна фасувальниця може наскладати 500 штук фільтр-пакетів, – говорить Оксана Бартків. – Але все залежить від того, скільки дадуть готового з апаратної та чи маємо замовлення. У нас вони нерегулярні. Є замовленні на фільтр – робимо фільтр. Є замовлення на набори – робимо їх. Нема замовлень – наробляємо наперед те, що може стояти. У нас на всю продукцію термін – два роки. Але, наприклад, ягідні чаї ми не нароблюємо вперед. Ягоди фасуємо, як кажуть, – лише з-під ножа.

Герасівки до вишиванки й до чаю

Побачили як робиться чай, то тепер можна куштувати. Оксана пропонує трав’яний, ферментований чи ягідний. Обираємо останній, а поки він запарюється, Оксана розказує, як усе починалось.

Мої батьки багато років займалися сувенірним бізнесом й ми з чоловіком їм допомагали, – розповідає вона. – І в тій сувенірній справі помітили, що для людей чай – більше як подарунок, ніж як напій. Перше, що спало на думку, що треба зробити продукт, який не соромно комусь привезти. Який буде передавати той дух гір і своїм зовнішнім виглядом показувати, що тут живуть талановиті люди. Я родом із Косова і виросла при тому баченні краси. І ми вирішили, що треба це якось перенести в нашу сферу.

Міх чаю, Бартків, Прикарпаття, Крафтове Прикарпаття

Придумали красиве крафтове упакування. Його прикрашала тоненька кольорова стрічка, виткана косівськими майстринями на верстаті. Оксана, пояснює, що на Косівщині такі тонкі стрічки називають – герасівки, а ширші – крайки. Ними підперізували вишивані сорочки. Тому свій перший чай назвали – «Вишиванка». Це був розсипний трав’яний чай, який досі на сувенірних ринках продавали у кульках.

Міх чаю, Бартків, Прикарпаття, Крафтове Прикарпаття

Розповідає, що ті перші чаї та упаковування робили у себе на балконі. Самі з чоловіком і трави збирали. Акуратно різали та сушили під стріхою. Вирощували у мами на городі чорнобривці та мелісу. Згодом до роботи залучили надомниць – жінки вдома фасували й складали чай і потім їм передавали готове.

Вісім років поспіль ми щосуботи торгували на нічному базарі у Кутах, – згадує Оксана. – Там у нас завжди була найбільша реалізація. Такого щоденного продажу ми не мали. Люди писались у список, аби ми їм на другу суботу зробили чай. За тиждень могли робити 50 штук готового продукту, а тепер на кожну суботу можемо мати по 500 штук різної продукції, а її 30 видів.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні