-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як накопичувати гроші: поради фінансових експертів

-Реклама-spot_img
spot_img

Фахівці, які мають справу зі статистикою, стверджують, що дві третини громадян України впевнені в тому, що мати заощадження краще, ніж витратити всі гроші. При цьому достатні накопичення є менш як у половини українців. Іншим може допомогти у прийнятті правильного рішення ця стаття.

Як правильно збирати гроші і коли слід почати це робити? Фінансові експерти стайту https://finprom.net/ пропонують ті поради, які дають відповіді на ці запитання.

Як стартувати та відкладати гроші правильно

Починати збирати слід після з’ясування обсягу одержуваних доходів та шляхів їх витрат. Як же це реалізувати у житті?

- РЕКЛАМА-

Варіанти з використанням записника, олівця та Excel-файлів будуть забуті днів через 15. Найкращим помічником у цій справі стане будь-яка з безлічі безкоштовних додатків для домашнього бухобліку, яка дозволить:

  1. Дізнатись, на що витрачаються гроші;
  2. Поставити видимі цілі;
  3. Відстежувати рух до вибраних цілей;
  4. Порівнювати щомісячні витрати;
  5. Провести аналіз річної динаміки.

Правильно накопичувати допоможуть такі способи:

  • поповнення накопичення встановленим відсотком усіх доходів;
  • відрахування певної частки вкладу автоматично;
  • щоденне відкладання певної суми («схема 365»);

Всі ці способи вимагають дисциплінованості, тому що з скарбнички брати не можна ніколи. Але й у жмота вони людину не повинні перетворювати.

Поставити мету, починаючи з маленьких сум

Практика показує, що збирати безцільно – шлях у нікуди, тому що невизначеність негативно діє на мозок. Відкладати необхідно задля досягнення хоча б однієї мети у вигляді конкретної суми. При цьому потрібно визначитися з терміном її накопичення та можливістю виділення необхідної кількості грошей для цього.

Для визначення своїх можливостей потрібно поставити собі за мету, до якої можна дійти не за місяць, а за кілька. Наприклад, захотіти купити новий ноутбук, брендовий одяг, взуття чи меблі для комфортного відпочинку. Придбання бажаної речі принесе радість, що стане добрим стимулом.

Цілі накопичення за важливістю розподіляються так:

  • Дострокове повернення наявних боргів;
  • Створення заощадження на “чорний день”;
  • Накопичення для інвестування з одержання прибутку.

Використовувати дебетові карти та не робити імпульсні покупки

Існують дебетові карти, що дозволяють економити на відсотках на залишках, що є на них, за рахунок кешбеку за ті чи інші витрати і знижок. Вибір таких карток є в банках.

Зменшити витрати допоможе і відмова від імпульсних покупок при відвідуванні магазинів. Такі придбання найчастіше роблять люди, які не можуть похвалитися високими доходами.

Не допустити непотрібні покупки допоможуть:

  • список необхідних товарів;
  • правило, що передбачає відмову цього дня від будь-яких покупок, крім їжі;
  • правило, відповідно до якого цілий місяць обходитися без великих придбань.

Виключити виведення грошей із запасів та покінчити з боргами

Не дозволить передчасно витягувати гроші з накопичення внесок, який за умовами договору неможливо зняти, ні поповнити. Та й відсоток щодо нього найбільш вигідний для вкладника.

Наявні борги слід погасити якнайшвидше, а не спрямовуючи на це мінімальну суму з метою використання частини грошей для накопичення. Для цього можна скористатися пропозиціями банків, спрямованими на рефінансування наявних кредитів та інших позик.

Помножувати накопичення

Примножувати гроші, що є в «кубишці», можна не тільки відкриттям банківського рахунку, а й інвестуванням коштів. Останнє, як правило, вигідніше, якщо виявляти обережність і знати все про інструменти.

Найбільш вигідні з них:

  • Акції вітчизняних та зарубіжних компаній;
  • Цінні папери як облігацій;
  • Біржові індекси.

Почати збирати не відкладаючи

Необхідно прочитати ще раз поради та скласти план, до реалізації якого розпочати сьогодні ж. Можна розпочинати відкладення першої сотні гривень, мінімального вкладу або замовлення дебетової картки з відсотком на те, що на ній залишилося. Пам’ятати, що початок шляху до будь-якої мети перший крок. І його треба зробити.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні