-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як переробити звичайний велосипед на електровелосипед

-Реклама-spot_img
spot_img

Проблема перевантаженості міських доріг автомобілями з кожним днем стає дедалі гострішою, особливо в період пікового руху. Здавалося б, комфортні та швидкі машини стали більше заважати, ніж допомагати. У зв’язку з цим, на передній план виходить питання екології, і з часом ми бачимо зростаючий інтерес до екологічно чистого індивідуального електротранспорту. Це підтверджується збільшенням кількості велосипедних доріжок, пунктів оренди велосипедів і самокатів, а також сервісів байкшерінга. Дедалі більше людей віддають перевагу звичайним велосипедам, тоді як інші віддають перевагу двоколісним моделям і триколісним варіантам.

Деякі люди вибирають готові брендові моделі, але іншим важливо знати, як можна зробити електровелосипед самостійно? Де можна знайти потрібні деталі, якісний акумулятор на електровелосипед і наскільки це буде економічно виправдано? Спробуємо розібратися в цьому разом на прикладі товарів з сайту .

Вибір відповідної моделі серед широкого асортименту електротранспорту може бути складним завданням. Однак, якщо ви вирішите модернізувати вже наявний транспорт, це принесе вам деякі переваги:

- РЕКЛАМА-
  • Ви створите пристрій “на замовлення”, врахувавши всі свої побажання і вимоги,
  • Ви допоможете довкіллю, не відправивши стару модель на звалище,
  • Ваш бюджет залишиться недоторканним.

Невеликий історичний огляд

Винахідники давно замислювалися над створенням велосипеда з електричним двигуном, проводили багато досліджень і тестів. Головною проблемою була неможливість створення акумулятора з достатньою ємністю і вихідним струмом, який би мав невеликі розміри і вагу.

Тому масове виробництво гібридних велосипедів розпочалося тільки з появою доступних літій-іонних і (рідше) літій-полімерних акумуляторів, які можна перезаряджати сотні разів без втрати якості. Очолили процес виробництва пристроїв китайські фахівці. Китайські компанії виробляють і запчастини для ремонту, і компоненти, за допомогою яких можна перетворити класичний велосипед на електричний.

Як переробити звичайний велосипед на електровелосипед

Плюси та мінуси електровелосипедів

До основних переваг електровелосипедів можна віднести:

  1. Екологічну безпеку,
  2. Високу швидкість (для більшості моделей – до 50 км/год),
  3. Можливість вибору режиму їзди: пристрій можна використовувати як звичайний велосипед, як мопед, використовуючи тільки електродвигун, і в змішаному режимі, коли велосипедист обертає педалі, і водночас увімкнено двигун,
  4. Можливість подолати великі відстані за допомогою електричної тяги,
  5. Економічність і легкість в обслуговуванні порівняно з бензиновими скутерами.

Серед мінусів можна відзначити:

  • Більша вага порівняно з класичними моделями, що впливає на зручність перевезення пристрою,
  • Тривалий час заряджання батареї.

Підбираємо компоненти для оновлення

Розпочинаючи перетворення звичайного велосипеда на електровелосипед, важливо врахувати, що всі деталі електроприводу мають бути взаємно узгоджені та відповідати стандартам безпеки і технічним характеристикам. Якщо потужність двигуна виявиться недостатньою, ви можете засмутитися, коли заряду акумулятора вистачить лише на половину шляху. Однак занадто потужний двигун може зменшити безпеку та маневреність велосипеда.

Для оновлення вашого велосипеда ви потребуватимете такого:

  • Електромотор,
  • Батарея (бажано вибрати варіанти з ємністю не менше 5 Ач),
  • Контролер, який служить для зв’язку батареї з двигуном і регулювання швидкості обертання.

Це основні елементи, виключаючи шківи, приводні ремені генератора, зірочку і муфту зворотного ходу.

Вибір електроприводу в комплекті абоелектронабори для велосипедів що спростить процес модернізації велосипеда. При виборі моделі для переобладнання варто віддати перевагу тим, які мають сталеву раму.

Як зробити електровелосипед своїми руками?

Перетворення звичайного велосипеда на електричний не таке складне, як може здатися. Ми пропонуємо зібрати електровелосипед за стандартною схемою, створюючи задньопривідну модель. На втулку заднього колеса встановіть і закріпіть зірочку, використавши кілька болтів і контргайок.

На проміжній опорі слід встановити фривіл, який здійснюватиме ланцюговий привід на заднє колесо. Крутний момент від електродвигуна до фривіла передається через ремінну передачу, зібрану зі шківів і ременів легкового автомобіля.

Перемикач швидкостей на вашому велосипеді можна використовувати як натягувач ланцюга.

За необхідності можна доопрацювати комплектуючі за допомогою набору напилків.

Після того як механічна частина готова, можна приступити до встановлення електродвигуна, акумулятора і контролера. Головне тут – переконатися, що всі контактні з’єднання надійні.

Для поліпшення безпеки в темний час доби ми також радимо встановити на велосипед освітлення, фари, маячки та звуковий сигнал.

Сподіваємося, що наші поради виявляться корисними. Як бачите, створити електровелосипед своїми руками не так складно, головне – правильно підібрати електродвигун.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні