Перевірка авто перед покупкою – це комплекс заходів, які дозволять дізнатись історію автомобіля. Купуючи б/у авто, завжди є ризик придбати транспортний засіб, який під кредитним зобов’язанням, знаходиться в розшуку або він просто несправний. Тому кожен покупець повинен вберегти себе від можливих сюрпризів. В даній статті розповімо, як перевірити авто перед покупкою як в юридичному, так і технічному аспектах.
Зміст:
- Перевірка по базах.
- Документи.
- Які питання задавати і як провести діагностику самостійно
- Де і як перевірити автомобіль.
Перевірка авто по базах
Ще до виїзного огляду можна перевірити авто по базах МВС, чи не знаходиться транспортний засіб у розшуку. Для перевірки автомобіля знадобиться номер державного знаку та VIN код автомобіля, інформацію потрібно ввести у спеціальному розділі сайту міністерства внутрішніх справ.
Додатково, за допомогою VIN коду можна дізнатись:
- Дату імпорту та історію реєстрації ТЗ.
- Історію оголошень на ресурсах з продажу авто.
- Пробіг автомобіля.
- Ліцензію таксі для даного авто, тощо.
Документи
Перед початком перевірки автомобіля, ознайомтесь з наявними документами: свідоцтво про його реєстрацію, сервісна книжка, документи по обслуговуванню тощо.
Якщо продавець – приватна особа, він має бути вписаний в свідоцтво реєстрацію. Це робить його власником автомобіля. Перевірте, щоб ПІБ власника в свідоцтві збігалось з даними продавця в паспорті/водійському посвідченні.
В цьому документі вказана наступна інформація:
- Рік випуску автомобіля.
- Дата реєстрації.
- Номер кузова — потрібно звірити символи в свідоцтві про реєстрацію з VIN на кузові та дублюючій табличці.
Якщо продавець говорить, що він брат, друг або сват власника — будьте пильні. Швидше за все – це приватний перекупник, який перепродає неякісні автомобілі. Такі ділки купують машину у поганому стані за ціною нижче ринку – після аварії або з пробігом в декілька сотень тисяч кілометрів. Далі вони її як можна дешевше лагодять, скручують пробіг і намагаються продати за ціною хорошого автомобіля.
Перегляньте сервісну книжку. По ній можна дізнатись наскільки часто авто обслуговувалось та скільки у нього було власників.
Які питання задавати при купівлі авто і як провести огляд самостійно
Список найпоширеніших питань, які варто задати продавцю під час перевірки автомобіля:
- Який загальний стан автомобіля?
- Чи не був автомобіль в ДТП? Якщо був, що було пошкоджено? Ретельно огляньте ті частини.
- Скільки власників було в авто?
- Наскільки давно авто у господаря і чому автомобіль продають? Продажа авто за декілька місяців експлуатації повинна насторожити.
- Який рік зазначений у технічному паспорті автомобіля? Зазвичай, вказують дату початку експлуатації, а не рік випуску, тому це питання не є випадковим.
- Чи присутній зимовий комплект гуми, чи він йде на окремих дисках? Якщо ні, включіть ці витрати.
- Де проводили ТО? В сервісному центрі чи своїми силами? Якщо є позначки ТО, то пробіг автомобіля документально підтверджений.
Що взяти на огляд авто перед покупкою
- Товщиномір — пристрій призначений для заміру товщини лакофарбового покриття автомобіля в мікрометрах. Стандартне значення товщини варіюється від 75 до 170 мкм, в залежності від виробника авто. Якщо цей показник перевищує стандартні значення — кузов фарбувався. Дуже висока товщина є ознакою застосування шпаклівки, отже автомобіль був у ДТП.
- Ліхтарик — знадобиться для огляду моторного відсіку та важкодоступних частин кузову.
Як перевірити авто самостійно
Перевірку авто розпочніть з кузова на наявність дефектів та корозії. Фіксуйте усі без виключення пошкодження та вм’ятини кузова. Кожен недолік потребує ремонту, в іншому випадку це призведе до корозії, яка буде невпинно збільшуватись у розмірах. Двері салону, капоту та багажника повинні ідеально вписуватись в геометрію кузову, щілини повинні бути однакові за розміром, допускаються незначні відхилення. Якщо присутні чіткі візуальні відхилення — авто було в ДТП.
Товщиноміром проскануйте товщину лакофарбового покриття в різних точках кузова, також перевірте роботу замків та завісів дверцят. На маркуванні скла вказано рік його виробництва, він має збігатись з роком випуску ТЗ.
Якщо огляд кузова пройшов успішно, подальшу перевірку двигуна та ходової частини потрібно виконувати на оглядовій ямі чи в автосервісі.
Де перевірити автомобіль
Автомобіль краще оглядати в чистому вигляді, в просторому приміщенні або на відкритому повітрі. Так у вас буде більше шансів побачити нюанси по кузову та лакофарбовому покриттю. Рекомендуємо перевіряти автомобіль в автосервісі, де фахівці зможуть оглянути стан двигуна та за допомогою підйомника перевірити стан ходової. На огляд візьміть друга з досвідом експлуатації авто, чи людину яка працює в автосервісі. Запам’ятайте — дві голови краще одної.
Якщо вам потрібна допомога автоекспертів, які проведуть професійну перевірку авто перед покупкою та нададуть вам заключення і поради щодо ціни та доцільності покупки, переходьте за посиланням https://carhunt.com.ua/ . Експерти компанії Car Hunt – це досвідчені спеціалісти з мінімальним досвідом роботи на авторинку 8 років. Заощадьте Ваш час, нерви та кошти.