-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як працює шелтер Святої Ольги на Прикарпатті

-Реклама-spot_img
spot_img

У шелтері в селищі Лисець, що поблизу Івано-Франківська, проживають 16 людей, серед них — шестеро дітей. Більшість з них — вимушені переселенці.

Проте мешкають й місцеві, які знайшли тут прихисток через скрутні життєві обставини, передає Суспільне.

“Наша перша кімната — це вологий бокс, у нас тут є пральня, душова, умивальник і туалет. Далі — наша прекрасна кухня. Вона — маленька, але в ній є все необхідне для життя. 4 січня 2023 року ми з організацією “Людина в біді” уклали договір про те, що вони двічі на день приносять готові сніданки та обіди. Але завжди є люди, які бажають готувати щось своє, тому кухня не пустує”, — розповідає директор шелтера Святої Ольги Микола Горгула.

За його словами, у шелтері Святої Ольги люди можуть перебувати до шести місяців.

Юлія Журавка разом із синами, свекрухою та собакою, рятуючись від обстрілів, на початку повномасштабного вторгнення переїхали на Прикарпаття з Харкова. Її чоловік служить у війську. Родина живе у прихистку.

“У Харкові — обстріли, сирени там виють майже постійно. Тут ми їх майже не чуємо. Дуже багато разів збиралися їхати. Думали, що до Нового року повернемося додому. Тепер ми не думаємо про це, просто чекаємо на перемогу”, — розповідає мешканка шелтера Юлія Журавка.

- РЕКЛАМА-

Віра Петренко переїхала з Краматорська. У 73 роки жінка залишилася без рідних та житла. Умовами у шелтері, каже, задоволена.

“Є всі умови: газова плита, електрична духовка, мікрохвильовка. У нас є дві пральні машини — все, що потрібно для життя. Нам приносять їжу двічі на день”, — ділиться мешканка шелтера Віра Петренко.

За вісім місяців роботи прихисток в шелтері Святої Ольги знайшли понад тридцять людей. Усі здебільшого — вимушені переселенці. Також живуть люди з Івано-Франківщини. Жінка з Коломиї мешкає з чотиримісячною донькою з грудня 2022.

“Нас привезли до шелтера, коли малій було півтора місяця, майже два. Ми приїхали сюди, бо вдома немає умов для проживання”, — розповідає Ганна Танасійчук.

Зі слів Миколи Горгули, прихистку фінансово допомагають закордонні благодійники, зокрема благодійний фонд “100 відсотків життя”. А опікується мережею таких соціальних закладів громадська організація “Елеос-Україна”.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні