-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як пройшов пробіг “Слідами Галицької Трансверсальної залізниці 2023”

-Реклама-spot_img
spot_img

Не встиг відбутися п’ятий ювілейний трейловій забіг «Слідами Галицької трансверсальної залізниці», як організатори вже планують наступний.

21 травня до Дня Європи відбувся пробіг GTR Trail – професійні бігуни й аматори вже п’ятий раз пробігли там, де колись пролягала знаменита Галицька трансверсальна залізниця, пише Правда.іф з посилання на Версії.

Цьогоріч організатори додали ще одну дистанцію – 34 кілометри, яка стартувала в Хриплині. Також вже традиційно бігуни могли собі обрати і будь-який інший оптимальний маршрут:

  • 16 кілометрів, забіг на які стартував на колишній залізничній станції «Тлумач – Палагичі».
  • 9,5 кілометрів, старт Олешів
  • 500 метрів – для найменших учасників пробігу.

Всі фінішували в селі Нижнів на березі річки Дністер поруч пам’ятного знаку 150-ти річчя початку будівництва Галицької трансверсальної залізниці (від Кракова до Гусятина) «OSTBAHN».

«Це було справжнє свято легкої атлетики. Ключовою метою пробігу став збір коштів на ударний дрон для 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ. Ще одна наша мета – популяризація бігу та підтримка місцевих спортсменів. Цьогоріч на пробіг зареєструвалося 139 дорослих учасників і 35 дітей. Для порівняння 5 років тому, коли пробіг організовували вперше, участь брало 50 атлетів», – розповів організатор пробігу, керівник спортивного центру «Каменяр», демобілізований офіцер 78 батальйону 102 бригади Сил територіальної оборони України Дмитро Романишин.

- РЕКЛАМА-

Насправді на пробіг зареєструвалось значно більше атлетів, адже цьогоріч була дійсною і минулорічна реєстрація. Втім не всім вдалось приїхати через об’єктивні причини.

Немає опису.

Організатори відмічають, що метою пробігу у 2023 році було провести його на достойному рівні у воєнний час. Це вдалося зробити, адже більшість учасників відгукнулися про свій досвід позитивно. Проте в процесі організації виникло чимало проблем та перешкод.

«Ми, як організатори, стикнулися і з рядом проблем. Оскільки наш пробіг вже добрався до Івано-Франківська і стартує в Івано-Франківській громаді, то хотілося б, щоб бігунів, які приїжджають мало не з усієї України зустрічали представники місцевої влади. Цього року наших учасників вітав народний депутат Василь Вірастюк і директор Департаменту молодіжної політики і спорту Віталій Матешко. Хотілося б, щоб до нашого заходу приєднувалось більше поважних гостей, щоб учасники пробігу відчували, що їх дійсно підтримують», – відмітив Дмитро Романишин.

Також організатори відмічають проблеми комунікації з місцевими ЗМІ.

«Були такі сайти, які категорично відмовлялися поширювати наш пресанонс, наш флаєр чи оголошення про те, що в Івано-Франківську відбудеться такий спортивний захід. Без інформаційної підтримки ми не зможемо вийти на вищий рівень. Просто чекати, що люди самі прийдуть – такого не буде», – додає Дмитро Романишин.

Немає опису.

Ініціатори організації пробігу «Слідами Галицької трансверсальної залізниці» сподіваються, що спільними зусиллями в майбутньому зможуть презентувати цю спортивну подію на достойному рівні.

«Ми повинні прийти до певного алгоритму: це має бути і знизу ініціатива, і підтримка та розуміння у владних кабінетах. Якщо це все зробити, то наш пробіг «Слідами Галицької трансверсальної залізниці» матиме перспективи для розвитку і посяде дійсно достойне місце серед пробігів не тільки в області, а й в Україні», – додають організатори.

Цьогоріч переможцями стали:

  • на дистанції 34 кілометри Ігор Заремба з Тернополя та Ольга Продан з Івано-Франківська,
  • на дистанції 16 кілометрів Сергій Сухінський з Бучача та Ганна Дубчак з Тернополя,
  • на дистанції 9,5 кілометрів — Денис Марчук з Івано-Франківська та Юлія Радченко з Запоріжжя,
  • на дистанції 500 метрів найшвидшим став Ярослав Бойко з Монастириська.

Окрім медалей цьогорічні переможці отримали оригінальні презенти: стилізовані вази з відстріляних гільз з тризубам та гравіруванням GTR Trail Ostbahn 2023.

«Під час пробігу вдалося поєднати і спорт, і історію, і культуру. Після нагородження були поетичні читання віршів Романа Вірастюка – нашого олімпійця, який починав цей пробіг», – відмітив співорганізатор пробігу Ігор Бойчук, доцент кафедри журналістики ПНУ.

Немає опису.

«GTR Trail Ostbahn має не тільки спортивні результати. Ми залишили після себе оновлену рекреаційну зону на березі Дністра, спорудили там пам’ятний знак Галицькій завлізниці, навіси, роздягальню, контейнери для скла та пластику. До пробігу наступного року ми постараємось спорудити питний фонтанчик – там колись було джерело, там плануємо вдарити колонку і організувати зону для пиття не тільки для бігунів, а й для туристів, які часто там відпочивають, сплавляються Дністром», – розповідає про плани Дмитро Романишин.

Біля знаку 150-ти річчя початку будівництва Галицької трансверсальної залізниці облаштують пам’ятний камінь Романа Вірастюка, як спогад про атлета, який розпочинав перший пробіг.

Трасу готуватимуть до пробігу і вже традиційно проходитимуть екологічні акції.

Немає опису.

«Траса очищується від сміття, обкошується, облагороджуються окремі ділянки лісу від Франківська до Нижнева», – додає Ігор Бойчук.

Також організатори обговорили пропозицію додати п’яту дистанцію – 42 кілометри.

Немає опису.

«Це вже буде повноцінний марафон – можна стартувати у центрі, подібно як «Вечірній Івано-Франківськ», навколо Івано-Франківська вийти на Тисменицю і ще кілька кілометрів додати вздовж Дністра. За аналогією до марафону в Лондоні чи Нью-Йорку», – запропонував Ігор Бойчук.

Пропозицію планують обговорити з місцевим департаментом спорту та самими бігунами.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні