-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як прикарпатцям орендувати житло і уникнути квартирних шахраїв: поради

-Реклама-spot_img
spot_img

Найчастіше шахраї обдурюють охочих орендувати житло, розміщуючи фіктивні оголошення в соціальних мережах, а ще здають квартири одразу кільком орендарям.

Про найпоширеніші шахрайські схеми на ринку оренди житла МІСТУ розповідає старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Назар Клюфінський, передає Правда.іф.

Поширені схеми шахрайств

Найпоширеніша схема – це коли шахрай знімає квартиру на добу або кілька днів, виставляє її фото на дошці оголошень, швидко перездає її на довгий термін та зникає з отриманим прибутком. Свою роль відіграє поспіх. Причини можуть бути будь-якими. Деякі тиснуть на швидкий від’їзд, деякі – на потребу в грошах, а треті – на високий попит. Папери підписуються поспіхом, орендар дає кошти і заїжджає. А на наступний день повертається справжній господар житла.

- РЕКЛАМА-

Друга схема – шахрайство власників. Орендар сплачує оренду наперед, а після цього несподівано з’являється інший власник житла: чоловік, брат, дитина або батько. Другий власник проти здачі, так що мешканець екстрено виселяється, а разом з тим втрачає і гроші. Ще один варіант – різке підвищення ціни через місяць. Але від таких схем найпростіше захиститися. Достатньо лише грамотного договору.

Як прикарпатцям орендувати житло і уникнути квартирних шахраїв: поради

Третя схема – шахраї розміщують фіктивні оголошення в соціальних мережах, де пропонують супервигідні умови, які Ви отримаєте, як тільки переведете на картку завдаток. Завдаток невеликий, залежно від регіону, він навіть був подекуди 150-200 гривень. Але цей завдаток суттєвий для людей, які шукають житло. Якщо його переводять — по факту людина зникає з радарів. Як правило, ці схеми в месенджерах і в приватних переписках.

Тому інспектор кіберполіції закликає зважати на це, коли у людини просять задаток за об’єкт, який вона навіть не бачила. Будь-якої передоплати не може бути, поки не підписані реальні договори оренди, засвідчені рієлторами, які мають посвідку на проведення рієлторської діяльності.

Як прикарпатцям орендувати житло і уникнути квартирних шахраїв: поради

Male gangster stealing information from the office

Як розпізнати шахрая?

Розпізнати шахрая під час оренди квартири нелегко, але є кілька рекомендацій, які допоможуть убезпечити себе від зловмисників.

  • Шахраї не бажають підписувати договори. Особливо по шаблонах, заготовлених не ними, або в супроводі юриста.
  • На дошках оголошень сумнівні орендодавці зазвичай максимально приховують власні дані.
  • Більшість зловмисників не зможе розповісти про район, інфраструктуру, розташування невеликих магазинів, зупинки транспорту, місцеві визначні пам’ятки та інші дрібниці.
  • Якщо запитати шахрая про сусідів або запропонувати познайомитися з ними, він навряд чи погодиться або зможе щось розповісти.
  • Часто аферисти пропонують ціну нижчу за середню по ринку.
  • Якщо орендодавець не може відповісти про останній ремонт, розташування комунікацій, стан і особливості роботи сантехніки, побутової техніки, швидше за все це шахрай.
  • Пам’ятайте, що зловмисники – талановиті маніпулятори. Вони приємні, дружні та привітні, видають бурхливі емоційні реакції, правильно обходять всі складні питання.
  • Обов’язково перевіряйте всі документи на квартиру і вичитуйте договір, перевіряйте ключі, не довіряйте очевидно заниженим цінам, не сплачуйте нічого наперед і без гарантій. Якщо квартира записана на кількох людей, для оренди потрібна письмова згода кожного з них. Обов’язково перевіряйте в Google фотографії квартири ще при відборі оголошень, а контакти власника – по соціальних мережам. Не платіть наперед. Не бійтеся задавати питання і звертатися до юристів.

Якщо ви стали свідком або безпосередньо постраждали від шахрайських дій, телефонуйте за номером «102» чи «112» або зареєструйте електронне звернення на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні