Свято Трійці − одне з найкрасивіших та найдобріших у нашому календарі. В травні природа остаточно прокидається. Дерева міняють білий цвіт на зелене листя. З давніх-давен наші предки проводили масові святкування в цей час. В певний момент язичницькі обряди замінились християнською традицією. Але головна прикмета свята − прикрашання домівок та подвір’я свіжою зелениною, так й залишилась.
Святкування Трійці у 2020 році
На жаль, цього року наш нарід вкотре постав перед труднощами. Але біда цього разу прийшла не зі сходу, як завжди, а з мікросвіту. З’явився новий вірус, що викликає страшну та смертельну хворобу. Захворювання швидко поширилось по всій Земній кулі. Найстрашніше те, що без проведення складних та дорогих тестів неможливо точно сказати, є особа носієм вірусу чи ні. Адже симптоми можуть не проявлятись навіть декілька тижнів після зараження.
Що ж робити? Відмовлятись від святкування? Звичайно ж, ні. Сама суть свята Трійці полягає в радості та веселощах. В цей час ми відзначаємо одразу дві важливі події:
- Народження нової, християнської церкви, як спільноти людей.
- Зіслання Святого Духа на перших християн.
Зелений колір символізує преображення, народження нового. Як з’являється нове листя на деревах. Зелене, гарне, незліченне. Як нова церква. Що дуже швидко розповсюдилась по цілому світу, приймаючи у своє лоно нових та нових християн.
Не варто відмовлятись від святкування.
Але ми повинні пам’ятати, що наше життя, це не наша власність, а дар Божий. За який ми несемо відповідальність. Тому на святкуваннях потрібно вжити усіх необхідних заходів безпеки. Щоб не довелось за якісь пару тижнів організовувати похорони.
Як вберегти себе та своїх близьких
Християни, тобто ми всі, довірили керівництво церквою на Землі церковному проводу, який складається з єпископів, очолюваних Патріархом. Тому ми, насамперед, маємо виконувати вказівки цього проводу.
Всі християнські конфесії в Україні встановили чіткі й зрозумілі обмежувальні правила на відвідування богослужінь. Літургії зараз можна дивитись онлайн. Або відвідувати на церковному подвір’ї з дотримання соціального дистанціювання. Можливо, до 6 червня, дня, коли ми будемо святкувати свято Трійці, ситуація зміниться. Але які б правила не встановив церковний провід вашої конфесії, їх треба виконувати на всі 100%.
Прикрашаємо оселю, подвір’я та навіть вулицю
А от, традицію уквітчання будівель можна виконати точно так само, як й минулого рогу. Не має значення, яку саме рослину ви для цього оберете. Головне, щоб вона мала зелене листя. Гілки можна знайти в найближчому ліску чи лісопосадці. Але будьте уважні − слідкуйте за новинами від місцевих та центральних органів влади щодо заборони відвідування таких місць.
Дезінфікуємо поверхні та руки
Найкращий антисептик − звичайнісінький спирт. Можна брати як медичний так і харчовий. Це може бути й “Люкс”, “Вищої очистки” чи “Пшенична сльоза”. Спирт гарантовано знищує всі хвороботворні мікроорганізми, в тому числі − віруси.
Все це можна придбати на https://spirt-opt.site/
А дезінфектори, які зроблені на основі інших речовин, ми брати не рекомендуємо. На жаль, в нашій країні не налагоджений контроль якості таких виробів. Складно сказати, що саме ви тримаєте в руках − справжній антисептик, чи підробку, що не містить активної речовини.
Інша справа − спирт. Вміст його в розчині може встановити навіть дитина, по характерному стійкому запаху.
Обмежуємо спілкування з рідними
А від зустрічей з близькими, які проживають окремо від вас, краще відмовитись. Особливо це правило стосується людей похилого віку. Адже всі вони знаходяться в групі ризику.