За останні кілька років державний “Укргазбанк” провів низку сумнівних тендерів на закупівлю реклами, PR-послуг та техпідтримки. Відбувалося це за вкрай завищеними цінами. Особливо це стало помітним при рестайлінгу фінустанови на UGB. Саме цю гучну трансформацію банку дивним чином затіяв та провів в.о. голови правління “Укргазбанку” Родіон Морозов, йдеться у розслідуванні на порталі Телеграф.
“По-перше, проводити рестайлінг держбанк на чолі з Родіоном Морозовим чомусь вирішив посеред війни, коли гроші могли б стати у нагоді на більш важливі справи. По-друге, невідомо, як вважати ефект від цього дійства. Ну і, по-третє, не факт, що всі гроші підуть на рестайлінг, а не, даруйте, на відкати, як це вже неодноразово відбувалося”, — сказано в матеріалі.
Так, у поле зору розслідувачів потрапив тендер UGB на Prozorro: банк вирішив замовити один відеоролик тривалістю до 45 секунд за 3,65 млн. грн. (або майже $90 тис.) без конкурентної процедури закупівель. Таким чином, ціна секунди рекламного відео виявилася в 7 разів дорожчою за секунду кліпу співачки Ольги Полякової.
Крім того, 2023-го “Укргазбанк” переплатив близько 6,5 млн грн на закупівлю послуг з підтримки (оновлення) програмного забезпечення у тендері з одним учасником – ТОВ “Інтрасистемс”.
“Ця компанія відома своєю участю (і перемогами) у численних торгах, які оголошували різні держустанови та підприємства… У “Укргазбанку” з нею також тісні відносини. Судячи з даних Prozorro, банк не раз закуповував у цієї фірми обладнання, ПЗ та послуги”, – пише видання.
На рекламу у ЗМІ держбанк захотів викинути понад 6 млн. грн. При цьому серед підрядників журналісти виявили навіть журнал-примару – “Громада”, якому UGB збирався віддати 100 тис. грн за матеріали на останній сторінці (удвічі дорожче за прайсів за “внутрішні” публікації).
Аналогічні перекоси простежуються і на інших тендерах банку при ребрендингу: таблички “Режим роботи” у фіналізованому тендері – 508 грн (а на ринку вони коштують 300+ грн); худі за 777 грн (ринкова ціна – від 250 грн); послуги з настроювання та розміщення інформації в інтернеті на 800 тис. грн та ін.
Щодо оцінки ефективності всіх зазначених послуг, їхньої доцільності під час війни, а також незрозумілих переплат під час тендерів з одним учасником — “Телеграф” направив відповідний інформаційний запит керівництву “Укргазбанку”.
“На жаль, відповіді від “банку на три літери” за тижні очікування ми так і не отримали”, – резюмує видання.