На підприємстві КП “Електроавтотранс” ІФ працює чотири механіки з ремонту та випуску автотранспорту.
Їхні зміни розподіляються так: денна, нічна і два вихідних дні.
Ігор Івасів – один з таких механіків, він працює на підприємстві 22 роки.
«Автобус, який виходить на лінію, має бути справний. Машини заїжджають в депо після лінії, і ми перевіряємо транспорт. Може бути, що треба провести заміну вузлів, або є втеча повітря, несправні гальма, повороти не світять. Все це ми маємо зробити», – розповідає механік.
На ранок усі 60 машин мають бути справні.
В кожній нічній зміні працює чотири людини. Якщо серйозна поломка, то на лінію відправляють резервний автобус. А автобус залишають на «денну роботу». Адже вночі працює тільки чотири людини. Натомість в день працює понад десять осіб і є більше цехів – механічний, електричний, заготівельна дільниця.
Нічна зміна для механіка з ремонту та випуску автотранспорту закінчується вранці.
Вже, починаючи з 5 ранку, сходяться водії, в яких саме початок зміни.
Шофер спершу приходить до медика, далі йде до машини, оглядає і її і аж потім прямує – до механіка, який ставить підпис і печатку в журналі.
Це означає, що він відповідає за справність автобуса. Без цього автобус не може виїхати з депо.
«Я мушу вміти всю роботу, – розповідає Ігор Івасів. – Посада механіка раніше означала роботу більш з документами, але зараз у нас багато техніки, тому самому треба працювати. І якщо слюсар щось не вміє, то треба йому показати. Я маю вміти всю роботу, і бути зразком для інших працівників.
Зрештою, підсумовує, це ж він ставить свій підпис, і відповідальність за справність транспорту теж несе він, тому мусить все перевірити і проконтролювати.