В івано-франківському волонтерському штабі “Вільні серця Франика”, що працює при громадській організації “Народна рада Прикарпаття”, плетуть сітки та кікімори, готують їжу, збирають гуманітарну поміч для переселенців та військову амуніцію для бійців і за потреби самі відвозять усе необхідне на передову.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Зараз волонтери готують чергову партію допомоги прикарпатським воїнам, розповіла кореспондентці Суспільного керівниця штабу Іванна Залеська, передає Правда.іф.
З її слів, за час повномасштабного вторгнення РФ в Україну волонтери штабу 11 разів побували з допомогою у “гарячих точках”.
“Від 26 лютого ми 11 разів їздили до хлопців у Луганську, Донецьку, Харківську та Миколаївську області. Відвозили і продукти, і військове спорядження. Зараз теж маємо трохи зібраної чергової допомоги: біноклі, форми, рюкзаки, термобілизну, “розгрузки” і плитоноски, медикаменти, харчі і засоби гігієни”, — розповідає Іванна Залеська.
З її слів, речі у штабі збирають відповідно до запитів. Серед найнеобхіднішого зараз — військова форма, спідня білизна, рюкзаки, спальні мішки, каремати.
“Дуже потрібна форма, тому що хтось протер, у когось вона згоріла, хтось був поранений, і форма не підлягає відновленню. А з продуктів — це те, що можна відкрити і скуштувати. Наприклад, сухпайки, батончики. Також раз на два тижні ліпимо вареники чи пельмені, котлети. Варимо їх і замороженими відправляємо хлопцям. Щодо військової амуніції, то хлопцям потрібні і тепловізори, і дрони. Ми також намагалися це забезпечити завдяки нашим партнерам зі США”, — розповідає керівниця штабу.
Центральний осередок волонтерського штабу “Вільні серця Франика” розташований в одному з івано-франківських ліцеїв. Однак, за словами Іванни Залеської, із закладом співпрацюють і багато інших навчальних закладів Івано-Франківської громади.
“Дуже багато ліцеїв залучені до роботи, я боюсь котрогось не згадати. Це — єдиний освітній волонтерський рух. Учасники готові будь-чим допомогти. Вони запитують: “Іванно, що потрібно?” І я кажу, що все”, — говорить Іванна Залеська.
Жінка особисто разом з іншими волонтерами возить зібрану допомогу на фронт. Розповідає, що після зустрічей із захисниками ще більше мотивується до роботи.
“Я їду туди з однією ціллю — допомогти. Не знаю і не думаю, що там буде. Нам потрібно привезти допомогу у кінцевий пункт і ми намагаємося зробити все для цього. Бувають випадки, коли неможливо доїхати. Тоді ми залишаємося і чекаємо, зідзвонюємося з хлопцями, коли можна. Але звідтіля я приїжджаю, як заряджена батарейка”, — ділиться Іванна.
Вона каже, що своєю вмотивованістю працювати надихає до роботи інших волонтерок.
“Зараз є тільки емоції від тепла, доброти, яку віддають хлопці, що хочеться їх усіх обійняти. А найбільше вони мене запитують, чи привезла я їм малюнки дітей. Це — дуже цінне для них”, — розповідає жінка.
За словами волонтерки, їхній штаб — мультифункціональний і працює у трьох напрямках. Це — допомога захисникам на фронт продуктами та амуніцією, гуманітарна допомога вимушеним переселенцям та плетінням маскувальник сіток та кікімор.
“На початку березня практично всі освітні заклади плели маскувальні сітки. І не тільки у місті, а й в області. Тоді в нас налічувалося 867 сіток. Кікімори ми навчилися виготовляти пізніше і нині маємо 41 готову кікімору. Це — дуже клопітка і важка робота. Але нам вдається робити і чотири кікімори на тиждень. Є великий попит на них. І є такий вислів: “Зроби кікімору — врятуй життя снайперу”, — розповідає волонтерка.
За її словами, штаб “Вільні серця Франика” працює без вихідних. Багато людей приходять і після роботи. Охочих запрошують долучатися до допомоги. Волонтерять тут і місцеві жителі, і вимушені переселенці.