У Франківську, на фабриці ялинкових прикрас “Полімер”, виготовляють унікальні ялинкові іграшки, які вже багато років радують українців. Тут над кожною іграшкою працює п’ять людей. Оформлення кожної розробляють місцеві дизайнери.
Як відбувається процес виготовлення, бачив міський голова Руслан Марцінків, пише Репортер.
Як розповідає пані Світлана, представниця підприємства, на фабриці ялинкових прикрас “Полімер” виготовляють іграшки, як ручного видування, так і автоматного.
Процес виготовлення ялинкової іграшки є трудомістким. Над кожною іграшкою працює практично п’ять людей. Усі іграшки розмальовують вручну.
Ми маємо свій стиль малювання, нашу іграшку люблять по всій Україні. В нас немає ніяких штампиків, тому кожна іграшка – унікальна, – каже пані Світлана.
На підприємстві представлені близько 300 видів формових іграшок, включаючи оригінальні дизайни для свят.
Розробка нових дизайнів починається на початку року. Більшість зразків на новий сезон розробляють у січні-лютому. Після створення концепцій дизайнер пропонує кілька варіантів, які обговорюють командою та затверджують.
Пані Валентина на підприємстві відповідає за створення нових концепцій – придумує цю всю красу. Дизайнерка каже, ідеї для нових іграшок можуть виникати з різних джерел. Часто натхнення приходить інтуїтивно: “Інколи йду вулицею, от бачу якусь ситуацію, приходжу на роботу і є якесь відчуття, от це треба зробити”.
Символи року завжди стараємося розробити якісь нові, цікаві, щоб не було скучно. Бо кожного року люди купують і за можливості збагачують свою колекцію. Тому стараємося в різних напрямках рухатися, щоби людина хотіла придбати щось нове, – говорить пані Валентина.
Крім стандартних моделей, підприємство також виконує персоналізовані замовлення. Коли клієнти хочуть щось конкретне, на фабриці розробляють кілька варіантів і погоджують. Це дозволяє створювати унікальні іграшки відповідно до побажань замовників.
Директор підприємства Василь Кіщук каже, аби підтримати місцевих виробників, підприємство купує матеріали для виробництва в Україні. Зокрема, скло – у Полтаві, лаки – у Львові, фарби та пакування – теж купують в України. Бо це не лише сприяє розвитку бізнесу, але й створює робочі місця в регіоні.
Наразі на підприємстві є вакансії. Потрібні наладчики, склодуви, фахівці для розмальовування іграшок.
Хай підходять, пробують. Якщо підійдуть, то добре, – каже Василь Кіщук.