У Калуші, що на Івано-Франківщині, вже понад два місяці працює релоковане підприємство з Харківщини, яке виготовляє міжкімнатні двері.
На батьківщині компанію знищили на 70%, тому розпочати бізнес змогли тільки тоді, коли купили нове обладнання, розповів Суспільному засновник та директор виробництва Дмитро Штеренберґ, передає Правда.іф.
З його слів, виробництво на Івано-Франківщині вдалося налагодити у березні 2023 року — за рік після того, як на місце колишнього розташування підприємства у місті Дергачі, що на Харківщині, авіація РФ почала скидати бомби. Дмитро каже: били саме по виробничих цехах.
“Ми навіть зняли охорону, бо лупили дуже щільно. Я не став брати гріх на душу. У нас були 12 приміщень. Дев’ять — знищені зовсім, там нічого немає. Одна лінія — практично єдина залишилася цілою, неушкодженою. Там, буквально, три-чотири види обладнання було, яке неушкоджене”, — розповідає Дмитро Штеренберґ.
Чоловік показує ще один верстат, який релокували з Дергачів. Зараз його ремонтують, чекають на запчастини. За словами директора, роботу вдалося відновити тільки тоді, коли купили нову техніку. Також до Калуша релокувалася і частина колишніх працівників. Це — 70% робітників, які виготовляють двері.
“Обладнання, на якому ми працюємо, — доволі складне. Я перевозив сюди готових спеціалістів, які можуть стати за верстат і виробляти продукцію, бо процес навчання, навіть якщо людина розуміється на цьому, — це два-три місяці”, — говорить Дмитро Штеренберґ.
Майстер дільниці Олександр Єлізаров переїхав із Харківщини з дружиною. А на Прикарпатті у нього народилася дитина. З його слів, у Харкові зараз важко знайти роботу.
“Ми шість місяців сиділи без роботи, в нас нічого не було. Я приїхав сюди одним із перших відновлювати ці приміщення”, — розповідає Олександр Єлізаров.
На підприємстві працюють і калушани. Сергій Хімчинський — оператор верстата.
“Досвід роботи за плечима був, тому для мене це було не складно. Раніше працював з деревом на подібному верстаті. В колектив вливатися було нескладно попри те, що багато хлопців не місцеві, а харківські”, — ділиться Сергій Хімчинський.
За словами Дмитра Штеренберґа, у планах підприємства — повернутися у Дергачі, коли там буде безпечно працювати.
“Дім — це дім. Це — не тільки місце, де ти працюєш. Там діти виросли. Я все життя там пробув. Це — рідне місце”, — розповідає Дмитро Штеренберґ.
З його слів, підприємство вже сплатило понад 100 тис. грн податків у бюджет Калуської громади.