-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як у Верховині працює проєкт «Shelter» для переселенців

-Реклама-spot_img
spot_img

У Верховині на Івано-Франківщині почав працювати громадський простір «Shelter». Команда проєкту допомагає вимушеним переселенцям інтегруватися у місцеву спільноту.

Про це КУРСу розповіла голова громадської організації «Альянс Розвитку» та національний координатор проєкту Марія Маківничук, передає Правда.іф.

Як починався «Shelter» у Верховині

Ще минулого року Марія Маківничук як волонтерка і голова громадської організації «Верховина-Квітка Карпат» відвідала Німеччину. Там вона розпочала співпрацю з організацією «Peer Leader International».

«Співпраця була спрямована на розвиток молодих людей і на німецько-українські обміни молоддю, але коли почалась війна, ми з німецькими партнерами почали думати, що можемо зробити. Два місяці ми роздавали гуманітарну допомогу з цього офісу, де зараз знаходимся, але потім подумали, що цього замало, і з травня 2022 року заснували проєкт «Shelter». «Shelter» перекладається як укриття, прихисток, але в нас люди не проживають, як це є в інших містах, а просто приходять і отримують різну допомогу», розповідає координаторка.

Повне фінансування «Шелтеру» надходить з Німеччини. Громадська організація “Peer Leader International” встановила зв’язки з німецькими благодійними фондами “RTL: Wir helfen Kindern” і “Schüler Helfen Leben”, які наразі підтримують проєкт. Кошти йдуть на оплату команди та інструкторів, оренду приміщень і необхідну техніку та ресурси.

- РЕКЛАМА-
У Верховині працює «Shelter»

Один із ключових принципів проєкту –  залучення як внутрішньо переміщених осіб, так і місцевих мешканців. Ця спеціальна модель взаємодії була спрямована на інтеграцію переселенців в нову громаду.

Як це працює

Команда «Шелтеру» організовує для ВПО у Верховині безкоштовні заняття, які можна поділити на 4 категорії.

Перша – психологічні і юридичні послуги. Переселенці отримують необхідну підтримку у вирішенні психологічних проблем і юридичних питань. Юридичні консультації особливо актуальні для ВПО, у яких виникли труднощі з реєстрацією, документами чи отриманням державних виплат. Психолог проєкту щовівторка проводить 6 годин індивідуальних консультацій.

Друга категорія – це спортивні заняття для дітей і молоді: шахи, спідкубінг (швидке збирання кубика Рубика), плавання, футбол, танці та йога.

«Завдяки цим заняттям діти можуть комунікувати між собою, знайомитись, знаходити друзів. Ми помічали, що діти ВПО, які переважно спілкуються російською, перебуваючи в україномовному середовищі, починають спілкуватись українською і навіть гуцульським діалектом», – говорить Марія.

«Shelter» у Верховині допомагає ВПО - його для дітей

Третя категорія – мистецька. Це майстеркласи, арттерапія, акторська майстерність, вибійка на тканині тощо. Також у Верховині по суботах проводиться «Творча майстерня». Минулого разу на діти ткали маленькі килимки. Такі заняття дають змогу пізнати культуру та традиції Гуцульщини.

«Shelter» у Верховині

Четверта категорія – заняття на вулиці та лідерські курси для молоді. Це, зокрема, пізнавальні екскурсії.

Окрім цього, «Shelter» влаштовує лідерські курси «Shelter Peers», що спрямовані на розвиток молоді, які хочуть навчитись заробляти власні кошти.

Також проводять заняття з польської і англійської мов, а для дітей віком від 4 до 7 років створили дитячий простір, де вони можуть гратися, вчитися та розвиватися в безпечному та веселому середовищі.

Заняття з акторської майстерності для діток переселенців веде інструкторка з села Криворівня Оля Мних.

«Я викладаю тут з липня. В нас проходить тренінг акторської майстерності з учасниками від 10 до 18 років. Наші учасники – це ті, хто хоче спробувати себе в акторстві і відчути смак перевтілення. В заняттях ми застосовуєм ігрову методику: це усвідомлені ігри, що спрямовані на розвиток акторських навичок. Впродовж двох місяців ми набували акторських вмінь і зараз працюєм над виставою «Як листочки домівку шукали». Коли я працювала над цією виставою, то подумала, що, оскільки ми переважно працюєм з ВПО, то буде досить символічно зіграти виставу, порівнюючи листочки з переселеними дітками, які або тимчасово до нас переїхали, або ж планують і залишитись».

Екскурсії в «Shelter» у Верховині

За словами Марії Маківничук, завдяки підтримці міжнародних донорів проєкт у Верховині буде працювати принаймні до 31 січня 2025 року.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні