З лютого 2021 року у Івано-Франківську працює «Гончаренко центр», він відкрився одним з перших. Сьогодні їх діє 34 по всій Україні.
Це найбільша мережа освітньо-культурних центрів у державі. Про це Правді.іф розповів Президент комітету ПАРЄ з питань міграції та біженців, народний депутат Олексій Гончаренко під час візиту до Івано-Франківська.
Мультифункціональність «Гончаренко центрів»
За його словами, метою перших освітніх центрів, які запустили в Одеській області у 2019 році, була належного рівня підготовка вчителів англійської мови у сільській місцевості.
«Спочатку відкривали центри у маленьких містечках, де можливості населення були обмежені. Цільовою авдиторією були тільки вчителі», – резюмує нардеп.
Згодом завдяки закордонним донорам та партнерам можливості та функції закладів розширились. Наразі, окрім базового вивчення англійської мови різних рівні, а також німецької, французької та польської мов, навчають фінансовій та цифровій грамотності, проводять курси вивчення правил дорожнього руху, курси української мови для ВПО, різноманітні майстер-класи та юридична підтримка військовослужбовців та цивільного населення.
«Не зважаючи на те, як зараз в Україні складно, ми продовжуємо працювати. Оскільки потреба у освіті та культурі у нашій країні лише зростає», – стверджує Олексій Гончаренко .
Волонтерство
Тут займаються і волонтерською діяльністю. Від початку повномасштабного вторгнення додалась допомога внутрішньопереміщеним людям та Збройним силам.
«Ми краплинка в океані українського волонтерства. І за час повномасштабного вторгнення передали для військових допомоги та зброї на 60 мільйонів гривень. Допомагаємо дронами, раціями. У 1 штурмову бригаду ім.І. Богуна придбали самохідну установку «Гвоздику», котра досі боронить нашу державу, палить ворога на Харківському напрямку», – додає посадовець.
“Гончаренко центр” в Івано-Франківську
За словами директорки Оксани Кузьменко, у «Гончаренко центру» в Івано-Франківську основну увагу приділяють соціалізації та інтеграції тих людей, котрі цього потребують. Першочергово він відкривався як волонтерський хаб для ВПО. Це була сублімація культурно-інформаційно-волонтерської допомоги.
Наразі працює для різних цільових та вікових категорій. До прикладу, наймолодшому слухачу курсів англійської мови 4 роки, а найстаршому – 86.
За увесь час існування центр відвідали майже 15 тисяч людей. А щомісяця сюди приходить близько 3,5 тисячі слухачів, глядачів та студентів.
«Працює також цілодобово дві гарячі лінії юридичної підтримки. Кваліфіковані юристи надають консультації для військовослужбовців та ВПО», – додає директорка.