На Івано-Франківщині з 1 червня працюють 18 дитячих таборів. Протягом літнього сезону в регіоні планують оздоровити вісім тисяч дітей, повідомила заступниця голови обласної військової адміністрації Людмила Сірко.
Про роботу літніх таборів в умовах воєнного стану читайте в матеріалі Суспільного, передає Правда.іф.
В одному з таборів Ворохтянської громади розпочалася перша зміна для дітей віком від 8 до 17 років. Таких змін у закладі буде шість — по два тижні кожна.
За словами заступниці директора з виховної роботи табору Тетяни Волкової, зараз у закладі відпочивають 220 дітей. З них 35 — це діти, батько чи мати яких загинули у російсько-українській війні. Для них відпочинок у таборі безкоштовний.
“Дітки хвилюються за батьків, які залишилися вдома, але ми робимо все, аби відволікти їх від негативних думок і зробити так, щоб вони отримали максимально позитивні емоції”, — розповідає Тетяна Волкова.
У закладі працюють 26 вихователів, які мають педагогічну або психологічну освіту з досвідом роботи з дітьми. Даша Гаврилюк — хореографиня табору, яка проводить заняття щодня. За її словами, вихованці танцюють, займаються стретчингом, готуються до вечірніх виступів, а також мають підготувати фінальну постановку.
“У нас є традиційний захід — екстраденс. Хореограф готує його упродовж зміни. Це — більше театралізована вистава. Ми з дітками її завчасно готуємо і наприкінці зміни показуємо всі наші таланти”, — говорить Даша Гаврилюк.
Під час дозвілля дітям пропонують різні заняття: караоке, малювання, футбол, тренажери, екскурсії. 16-річна Аня Писаренко з Полтавщини — вперше у цьому таборі. Дівчина каже: їй тут подобається.
“Мені імпонує те, що нам тут не дають сидіти. Ми постійно — в русі, чимось займаємося, тренуємося. У таборі проводять різні квести, зйомки, танці, співи, численні екскурсії. Це дуже класно”, — ділиться враженнями Аня Писаренко.
У таборі є два укриття, які вміщують усіх дітей. Діти та вихователі проходять обов’язковий інструктаж, як діяти в разі повітряної тривоги.
Заступниця голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації Людмила Сірко каже: у 2023 році з обласного бюджету на оздоровлення дітей спрямували 2 млн грн.
“Ще 8 млн 200 тис. грн виділили з місцевих бюджетів. Через електронну систему державних закупівель Prozorro вже закупили 257 путівок для дітей з багатодітних сімей, пільгових категорій. Ми не обійшли увагою й переселенців та діток, батьки яких загинули, захищаючи Україну”, — пояснює Людмила Сірко.
З її слів, кілька таборів на Івано-Франківщині працюватимуть цілий рік.
“Ми бачимо, що є потреба в них. Особливо для діток з територій, де ведуться активні бойові дії. На виконання постанови Кабміну діє програма “Гроші ходять за дитиною”. У нас є дев’ять таких закладів у Держреєстрі оздоровчих таборів”, — розповідає Людмила Сірко.