-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як вберегти себе від аденовірусу?

-Реклама-spot_img
spot_img

Портал оперативних новин “Varta1” інформує, як визначити, чи є в організмі збудник аденовірусної інфекції, який спричинює захворювання дихальних шляхів. А де саме можна “підхопити” аденовірус та як взимку у період розповсюдження ГРВІ захистити себе та своїх близьких, розберемо у статті.

Вважається, що аденовірусна інфекція зустрічається найчастіше у маленьких дітей. Натомість аденовіруси, які є високозаразними, вражають людей абсолютно будь-якого віку. Це гостре респіраторне вірусне захворювання, що характеризується гарячкою, помірною інтоксикацією, ураженням слизових оболонок дихальних шляхів, часто кон’юнктиви очей, а також лімфоїдної тканини.

Аденовіруси передаються переважно повітряно-крапельним шляхом, через інфіковані біологічні рідини. Також зараження може відбуватися через предмети побуту, воду в басейні, медичний інструмент.

- РЕКЛАМА-

“Вхідні ворота” для інфекції – слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, кишківника, а також кон’юнктива ока.

Цікавий факт. Людина може торкатися своїх очей (повік і кон’юнктиви) понад 10 разів на день, тоді як одним зі шляхів зараження аденовірусами є прямий контакт очей із пальцями. Від людини до людини хвороба передається через контакт руками. Також аденовіруси можуть передаватися у разі застосування одного флакону крапель для очей.

Під час інкубаційного періоду відбувається реплікація (“розмноження”) вірусу в епітеліальних клітинах і лімфатичних вузлах. Після того, як уражені клітини загинули, вірус вивільняється, проникає у кров і розноситься по всьому організму.

Аденовірусна інфекція зветься ринофарінгокон’юнктивальною лихоманкою. Характерні риси її перебігу – висока температура, закладеність носа, біль у горлі й “закисання” очей (аденовірусний кератокон’юнктивіт). Саме кон’юнктивіт є візитною карткою аденовірусної інфекції. 

Звертаємо вашу увагу, що точний діагноз встановлює тільки лікар.

Профілактичні заходи проти аденовірусної інфекції

Для профілактики зараження аденовірусом рекомендовано зміцнювати імунітет, дотримуватися правильного харчування та режиму сну.

Також треба часто мити руки, не дозволяти іншим членам сім’ї користуватися своїми рушниками, предметами гігієни, косметикою. Не допускати контакту дитини із зараженими іграшками інших дітей.

Важливо! Ті, хто носить контактні лінзи, повинні вставляти лінзи в очі завжди ретельно вимитими руками. Необхідно використовувати нову пару лінз після перенесення інфекційної хвороби.

Уникайте потенційної загрози зараження і дбайте про своє здоров’я.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні