Протягом останніх тижнів до Івано-Франківська через війну прибула значна кількість внутрішньо переміщених осіб. У своїх містах вони отримували медичну поліклінічну допомогу і мали оформлені декларації із сімейними лікарями. Як бути із цими деклараціями зараз, яка процедура для таких пацієнтів відвідання поліклінік міста і отримання відповідної медичної допомоги? На ці питання читачам Правда.іф відповіла директор КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги ІФМР» Ольга Савчук:
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
«На сьогоднішній моменти ми надаємо медичну поліклінічну допомогу у двох напрямках. Перший: внутрішньо переміщені особи, які перебуватимуть у Івано-Франківську довший період часу, повинні пройти реєстрацію. Вони можуть звернутися у поліклініки міста, переукласти свої декларації і отримати всю медичну допомогу на загальних підставах.
Але у нас є друга категорія внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у Івано-Франківську лише кілька днів, планують переїжджати далі і тимчасово проживають у ліцеях міста.
Їм ми надаємо допомогу без декларацій і безкоштовно, переважно це відбувається, як патронажна служба. Тобто наші лікар з медсестрою відвідують ліцеї, обстежують людей, запитують, кому і яка допомога потрібна, при можливості надають її на місці. Паралельно ми формуємо і безкоштовно цим людям роздаємо аптечки. Якщо комусь потрібно пройти дообстеження чи отримати консультацію у поліклініці, то ми таких осіб приймаємо без декларації. Таких пацієнтів є менше, значно більше тих, кому потрібно буде таки переукласти декларацію.
Багато людей з внутрішньо переміщених осіб потребують документів для оформлення соціальної підтримки, тобто переосвідчення групи інвалідності, видачі довідок ЛКК, видачі довідки по догляду за дитиною, тощо. Для цього необхідно, аби людина все ж таки перебувала в системі і мала оформлену декларацію.
Тому люди, які, у зв’язку з війною, переїхали до Івано-Франківська, можуть звернутися до реєстратури будь-якої поліклініки міста і там їм допоможуть переоформити декларацію.
Відповідно до чинного законодавства, людина має право протягом року двічі переукласти декларацію з сімейним лікарем. Ми розуміємо, що не усі міста і не усі будівлі відбудують одразу після завершення війни, тому люди, які зараз переїхали до Івано-Франківська, на певний час тут і залишаться. Але, повернувшись до свого рідного міста, вони зможуть знову переукласти декларацію у своєму лікувальному закладі із своїм звичним сімейним лікарем».
Любов Загоровська