-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як захистити трубопровідне устаткування від забруднень

-Реклама-spot_img
spot_img

Вода часто потрапляє до водогону значно забрудненою мулом, глиною, піском тощо. Під час транспортування вона може додатково забруднюватись часточками металу, іржі. Такі домішки засмічують труби та пошкоджують трубопровідну арматуру, лічильники, інше устаткування. Захистити елементи водогону та підвищити якість води допоможе сітчастий фільтр, який ще називають осадовим. Це проста, але ефективна конструкція, що затримує механічні включення різної щільності та розміру. Також існують осадові фільтри для очистки повітря, пари, газу, нафтопродуктів та інших середовищ.

Переваги фільтрів сітчастого типу

Різні моделі сітчастих фільтрів можуть забезпечувати як грубу, так і тонку очистку, сумісні з різними робочими середовищами. Їх встановлюють на вході до труби, щоб очистити воду з колодязю, свердловини, природної водойми, а також на подальших ділянках трубопроводів.

Окрім широких можливостей використання у цих виробів є чимало інших переваг, що роблять їх популярними:

- РЕКЛАМА-
  • висока якість очищення (сітка затримує до 90% включень);
  • висока герметичність;
  • проста конструкція, що обумовлює доступну ціну та ремонтопридатність;
  • стійкість до механічних ушкоджень, гідроударів, здатність витримувати високу температуру, тиск;
  • мінімальні витрати на обслуговування;

Як вибрати сітчастий фільтр

Фільтр сітчастий складається з металевого корпусу, всередині якого встановлена сталева сітка з отворами розміром 20-500 мкм. Чим менші отвори, тим більш тонкою є очистка. Сітка затримує домішки, але пропускає воду, газ чи інше робоче середовище. Забруднення збираються у відстійнику, непромивні моделі фільтрів потрібно періодично розбирати, виймати сітку та промивати відстійник вручну. У більш досконалих моделях окрім режиму фільтрації доступні режими прямого чи зворотного промивання, що полегшує їх обслуговування.

Корпус фільтра має елементи фланцевого або муфтового типу для під’єднання до трубопроводу. Окрім типу з’єднання, способу обслуговування, розміру чарунок сітки фільтри розрізняються матеріалом корпусу:

  • латунь найдешевша, але має обмеження за робочою температурою та тиском;
  • нержавіюча сталь підходить для найскладніших умов експлуатації, але ціна таких фільтрів найвища;
  • чавун – золота середина з широкими можливостями використання та помірною ціною.

При виборі фільтру потрібно звернути увагу на його призначення (робоче середовище), максимальний робочий тиск та температуру, а також обрати потрібний розмір.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні