Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як заощадити на газовому опаленні в Україні: кілька дієвих порад

-Реклама-spot_img
spot_img

Ні для кого не секрет, що опалення в Україні з кожним роком стає все дорожче. Для того, щоб заощадити на паливі, підприємливі люди давно придумали кілька хитрих порад. Цими знахідками ми сьогодні ділимося з оточуючими – економте газ і власні кошти. Перший, і найпростіший з них – знайти якісного постачальника газу в будинок за розумними цінами – наприклад, Megawatt.

Скорочуємо споживання газу за допомогою технічних новинок

Світ газової промисловості постійно піддається змінам, в тому числі і ринок газу. Тому не дивно, що мало хто знає, як бути готовим до зими і що від неї очікувати. Але не варто забувати стару добру приказку про те, що сани потрібно готувати влітку. Для цього подбайте про постачання газу заздалегідь, а не починайте дізнаватися все безпосередньо перед початком осінніх холодів.

Давно пора викинути усі застарілі речі по типу газових пальників, яким вже кілька десятків років. Сучасні аналоги не тільки більш зручні у використанні, проте також споживають менше палива. Користуватися ним теж треба з розумом – що заважає трохи прикрутити потужність, коли язики полум’я починають «облизувати» каструлю? У цей момент згадайте, скільки газу можна заощадити таким чином.

- Advertisement -

Як розумно витрачати газ

Перш за все, перестаньте користуватися газовими духовками при кожному зручному випадку. Наприклад, щоб розігріти тарілку макаронів зовсім не обов’язково включати духовку – можна обійтися набагато більш економною СВЧ-піччю. Крім того, надовго зберегти гарячої їжу допоможе спосіб, яким здавна користувалися предки. Потрібно не поспішати охолодити духовку після готування, а залишити в ній каструлю, попередньо обернувши щільною тканиною. Так можна не тільки «доготувати» напівсире блюдо, але і зберегти його гарячим як мінімум на кілька годин.

Водяний обігрівач і опалення кімнат – коректне використання

Не потрібно постійно тримати включеною газову колонку, особливо проточного типу. Її потрібно нагрівати тільки в тому випадку, якщо ви плануєте використовувати гарячу воду відразу ж. Постійний нагрів витрачає неймовірно велика кількість газу і пробиває дірку в бюджеті не економного господаря.

Як заощадити на газовому опаленні в Україні: кілька дієвих порад

Також при опаленні кімнат потрібно звертати увагу на маленьку, але важливу деталь. Ось список необхідних вимог до опалення:

  1. Не потрібно ставити температуру на обігрівачі кімнат вище, ніж 21 градус за Цельсієм. Така температура рекомендована лікарями як найкомфортніша для людини. Багато лікарів наполягають на небезпеку перегрівання приміщення, як це люблять робити багато жителів України, до 26-28 градусів.
  2. Якщо є терморегулятори в окремих приміщеннях, обов’язково використовуйте їх, щоб відключати опалення на ніч в кухні, ванній і т.д. Регулюйте автоматичні датчики таким чином, щоби вони вмикались через певні проміжки часу, а не працювали весь день без перерви.
  3. Не купуйте пластикові вікна з «автоматичним провітрюванням». Вузька щілина не пропускає достатньо повітря для справжнього провітрювання, а тільки буде втрачати тепло.

Крім того, потрібно звернути увагу і на утеплення стін і підлоги. Часом в квартирі холодно не через недостатнє опалення, а через те, що тепло йде, не встигнувши як слід нагріти кімнату. Обов’язково переконайтеся, що в приміщенні немає протягів або підвищеної вологості.

Таким чином, економія газу більш ніж доступна для кожної української сім’ї. Ці нескладні правила допоможуть легко зберегти гроші на покупку газу. Отримані кошти можна витратити з куди більшою користю.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.

1 коментар

  1. А як зекономити на централізованному опаленні, яке мені навязали?

Comments are closed.

-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні