-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як живе П'ядицька об'єднана територіальна громада (фото)

-Реклама-spot_img
spot_img
Пропрацювавши тільки рік у нових бюджетних умовах П’ядицька ОТГ вже демонструє чималі досягнення.
http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_5361%20(3).JPG
Тут докладають максимум зусиль задля наближення адміністративних послуг до людей та дбають не тільки про розвиток адмінцентру, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
За словами голови ОТГ Петра Гайдейчука, рік назад об’єднались надзвичайно перспективні села, які прагнуть розвитку. Зараз об’єднана громада включає в себе п’ять сільських рад П’ядицька, Великокам’янська, Турківська, Годи-Добровідська та Малокам’янська та два присілки.
«Коли ми йшли на вибори то збирали депутатів з усіх сіл і вибирали заходи, які потрібно найперше профінансувати. Зокрема, у П’ядиках зуміли добудувати другий блок школи, зробити капітальний ремонт адміністративної будівлі П’ядицької сільської ради ОТГ, капітальний ремонт амбулаторії сімейної медицини в селі Велика Кам’янка, капремонт водопостачання та водовідведення у КП «Сільський водник» в селі Турка. Також ми поміняли вікна у двох школах та утеплили фасади трьох шкіл. У П’ядиках були закладено будівництво очисних споруди, однак зараз все впирається у кошти», – розповідає ПетроГайдейчук.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_5348%20(2).JPG

На цей рік бюджет П’ядицької ОТГ за планом повинен становити 43 мільйони.
Розробила громада і свою стратегію розвитку до 2027 року. Вона базується ключових, найперспективніших напрямках. Їх визначили на основі аналізу потенціалу сильних та слабких сторін громади, а також можливих сценаріїв розвитку держави та світу.
В громаді також заклали інвестиційні майданчики для підприємців. Зокрема, планують виділити понад 80 га землі для розвитку підприємств. Це за словами голови громади, дасть нові надходження до бюджету ОТГ. Щоправда, виділення землі повинні затвердити депутати. Розраховують в об’єднаній громаді також на сільськогосподарські землі, що є за межами населених пунктів. Їх є дві тисячі гектарів.
Розвивають у громаді сільське господарство та фермерство. Тут вирощують пшеницю, сою, ріпак, кукурудзу. Також є 220 гектарів садів. Зараз тут думають про те, щоб зробити пункти прийому яблук, адже у багатьох господарств є сади. На території сіл працюють три великі підприємства. Так, цього року в П’ядиках хочуть облаштувати сільськогосподарський ринок, щоб підприємці мали змогу збувати на місцях вироблену http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_5338%20(3).JPGпродукцію.

 

Минулого року громада вперше написала грантовий проект на будівництво сонячної електростанції. Хоч кошти вони так і не отримали, та на цьому громада не збирається зупинятись. Наразі є домовленість з польською стороною на спільне написання грантових проектів.
У планах громади цього року створити ЦНАП, щоб мешканці могли отримувати всі необхідні довідки у одному місці.
Директор п’ядицької школи Віталій Костюк зауважує, що за час роботи громади прийшли зміни і в освіту. Адже зараз директори шкіл вирішують, що потрібно зробити.
«У нашій школі добудували корпус та облаштували чотири класи для початкової школи. На обладнання кабінетів надійшло 270 тисяч гривень. Так, за останні два роки у кабінет фізики вклали понад 2 мільйони гривень, а школи у Годах та Великокам’янці отримали мультимедійні класи», – хвалиться директор.
Як живе П'ядицька об'єднана територіальна громада (фото)
За його словами, з проблем у школі є ремонт їдальні та майстерні. Наразі деякі приміщення мають 100 років. Тож навіть три початкові класи навчаються у сільській раді.
«П’ядицька школа бере участь у проекті демократичні школи. Хочеться, щоб ініціатива йшла від батьків, щоб вони самі казали, що потрібно зробити, а дирекція школи це виконувала», – додає Костюк.
Щоб зекономити кошти п’ядицьку школу перевели на альтернативне опалення.  Завдяки цьому в рік вдалось зекономити 300 тисяч гривень на опаленні. Тут опалюють не тільки дровами, а й брикетами. Їх виготовляє місцевий підприємець. Загалом три великі школи в ОТГ працюють на альтернативному опаленні.
До кінця року в ОТГ планують створити своє комунальне підприємство, яке опікуватиметься дорогами та комуналкою загалом. Окрім того, думають про будівництво сміттєпереробної станції. За словами голови, зараз вже є два потенційні інвестори, один з Канади, а інший – український. Таким чином в громаді хочуть сортувати сміття.
Як живе П'ядицька об'єднана територіальна громада (фото)
Однією з основних проблем у громаді є дороги.
«Ми стараємось акумулювати кошти у дорогу. Зокрема, у Великій Кам’янці ми були виграли проекти по ДФРР. Протяжність доріг, які ми намітили робити 80,5 км з двохсот», – розповідає голова.
Ще однією проблемою у громаді за словами голови, є землі, що є за межами населених пунктів. Мова йде про землю, яка у користуванні академії аграрних наук. Вона вісім років пустувала, а 2011 року її почали здавати в оренду.
Староста Малокам’янки Микола Гришук розповідає, що після об’єднання до них почали надходити субвенсійні кошти, збільшується інвестиційна частина. Зокрема, було зроблено дорогу до центральної http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_5351%20(4).JPGсадиби, частину школи переобладнали у сільську раду та ФАП.

 

- РЕКЛАМА-
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук розповідає, що минулого року ОТГ закумулювала в себе 8 мільйонів, що на 2,5 мільйони більше від затвердженого плану. Це дозволило їм працювати над тими проблемами, які раніше не вирішувались. Він додає, що П’ядицька громада показала гарний приклад селам, які хочуть зараз увійти до неї.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_5355%20(6).JPG
 
http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_5337%20(3).JPG
 
http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_5354%20(1).JPG
 
http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_5339%20(3).JPG
 
http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_5366%20(4).JPG
 
http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_5368%20(2).JPG
 
http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_5359%20(2).JPG
 
http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_5377%20(5).JPG

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

1 коментар

  1. Надісь сміттєпереробний завод побудують не в пядиках. Дуже на це надіюсь

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні