-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як житиме після виборів новостворена гірська громада ФОТО та ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

З 1 січня 2021 року об’єднані територіальні громади області переходять на прямі бюджетні відносини. До складу новоутвореної Ворохтянської об’єднаної територіальної громади увійдуть два населені пункти – селище Ворохта та село Татарів. Перше стане центром громади, пише Суспільне Карпати.

За словами селищного голови Миколи Йосипчука, цьогорічний бюджет Ворохти становить близько 13-ти мільйонів гривень. Основні надходження у скарбницю ідуть від сплати земельного податку. Щороку з цього громада отримує 4-5 мільйонів гривень.

Як житиме після виборів новостворена гірська громада ФОТО та ВІДЕО

“Це є залізниця в нас основний платник. Сплачують за ділянки, які перебувають в їхньому постійному користуванні. Також фізичні, юридичні особи, які здійснюють свою діяльність, мають акти постійного користування на нашій території селищної ради, – каже селищний голова. – Туристичний збір – не так як хотілося приносить дохід,. Очікували ми десь близько 1 млн 200 тис. На сьогоднішній час близько пів мільйона“.

Микола Йосипчук розповідає, що на території селища є декілька туристичних баз та санаторіїв. Також відроджується спортивна галузь, яка дасть змогу теж отримати певний прибуток.

- РЕКЛАМА-
Як житиме після виборів новостворена гірська громада ФОТО та ВІДЕО

Зараз у Ворохті взялися за реконструкцію трамплінів для стрибків на лижах. Це дасть змогу проводити тут змагання міжнародного рівня. Крім того, готують до запуску канатно-крісельну дорогу в урочище П’ятихатки

“Зараз на завершальній стадії – проєктно-технічна документація. Там уже проведено укріплення опор, які там були. Планується поміняти обидві. Укріпили бетонами стакани. На нижній станції проводяться роботи із заливки бетонних сумішей для встановлення нової установки, яка буде слугувати для цієї канатно-крісельної дороги”, – каже Микола Йосипчук.

Другий населений пункт громади – Татарів. Сільський голова Олег Дзем’юк розповідає, що завдяки створенню громади 60 % податку на доходи фізичних осіб вдасться повернути до бюджету ОТГ, адже раніше він сплачувався Яремчанській міській раді. Також найбільші надходження населеного пункту – єдиний та земельний податок. Того року, за словами сільського голови, бюджет Татарівської громади становив приблизно 10-11 мільйонів гривень.

“Підприємств як таких у нас нема. Зараз найбільшим бюджетоутворюючим на території сільської ради є акциз з пального. На жаль, згідно з проєктом бюджету-2021, цей податок буде йти у держбюджет. Тому в нас залишаються акциз із спиртного і тютюну. Тут є непогані надходження, бо функціонує мережевий супермаркет”, – каже Олег Дзем’юк.

Наталія Кульчицька є власницею пекарні в Татарові. Підприємництвом займається з 2000-го року. Пекарню відкрила 4 роки тому. До цього, розповідає, тримала садибу, де приймала туристів.

“Я сплатила десь в районі 83-85 тисяч податку. Це, враховуючи всі види податків, – на найманих працівників, ЄСВ на себе, туристичний збір. В період COVID-19 відсиділи кілька місяців клято в хаті, не працювали”, – розповідає жінка.

Житель Ворохти Іван Зінов’єв вважає, що об’єднання буде корисним для громади: “Тут треба розвивати туризм, бо це є основна бюджетонаповнююча галузь. Створювати нові робочі місця, завдяки залученням інвестицій і впровадженню, але в будь-якому випадку основне – туризм, і на цьому треба робити акцент“.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук вважає, що після виборів керівникам громад потрібно правильно сформувати свою стратегію розвитку.

“Акумулювати власний ресурс на розвиток інфраструктури, напрямок якої був вибраний попередньо, і вже наповнювати бюджет. Якщо ми говоримо за гірські території, то це однозначно, що туризм, у вигляді кооперативів зі зберігання ягід, грибів і їхня реалізація в майбутньому. Якщо ми беремо громади, в яких є сільськогосподарські землі, то це будуть кооперативи іншого характеру, можливо розвиток тваринництва”, каже Стефанчук.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні