12 вимушених переселенців живуть у шелтері, який 1 серпня 2023 року відкрили у селі Боднарів Калуської громади, що на Івано-Франківщині.
Розрахований прихисток на 22 людини. Про це Суспільному розповіла комендантка шелтера Марія Єфімчук, передає Правда.іф.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Марія Єфімчук — також переселенка. Жінка приїхала на Івано-Франківщину із села Інгулець Херсонської області ще на початку великої війни.
За її словами, усі 12 мешканців шелтера раніше жили у приватних будинках у селі Боднарів.
“Взагалі нас — 22 разом з військовослужбовцями. Хлопці — на війні. З Боднарова п’ятеро людей є, ще дві сім’ї мають переселитися”, — розповідає комендантка прихистку Марія Єфімчук.
В одну з кімнат заселилися сестри Віолета та Анастасія Максимові з Херсонщини. За час повномасштабної війни вони кілька разів змінювали місце проживання.
“Спочатку ми із сестрою виїхали в село Абрикосівка на Хмельниччині. Потім переїхали у село Буців, що на Львівщині. І потім сюди, в Івано-Франківську область. Спочатку сільрада допомогла поселитися у дім, а зараз перебираємося сюди”, — каже Віолета Максимова.
За словами комендантки шелтера Марії Єфімчук, у прихистку є вісім кімнат, кухня, їдальня та санвузли. Кухня обладнана електричними плитками, мультиварками, холодильниками, мікрохвильовими печами. Також є посуд.
У санітарних кімнатах є пральні машинки. Окрім того, людям видавали матраци, подушки та постільну білизну, каже комендантка шелтера.
Переселенка Тетяна Данилова, яка вже кілька днів мешкає у цьому прихистку, каже: тут їй комфортніше, ніж у будинку, в якому вона жила раніше.
“Я — інвалід II групи. Там, де я жила, як-не-як було тільки опалення на дровах”, — говорить жінка.
Марина Зелінська живе у шелтері з двома доньками. Вона — вчителька, тому продовжує дистанційно працювати у школі, яка на Херсонщині.
“Вже майже облаштувалися, ще трошки залишилося. Нормально відчуваємо себе на новому місці. Приїхали сюди з чоловіком, а потім він пішов на війну. Служить понад рік”, — каже Марина Зелінська.
За словами старости села Боднарів Олега Драгомирецького, прихисток облаштовували сім благодійних організацій. Приміщення для нього надала Калуська міська рада. Це — третій шелтер для переселенців у Калуській громаді.