16 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 28 Березня, 2020
[adrotate group="4"]
Головна Економіка Як зміниться вартість бензину найближчим часом
[adrotate banner="22"]

Як зміниться вартість бензину найближчим часом

[adrotate banner="10"]

В Україні вартість бензину залежить від курсу валют і ціни нафтопродуктів на кордоні. Зростання останніх на 1% означає подорожчання бензину на 10 коп./л за 2 тижні. Кожні 10 коп. у курсі долара – це 7-8 коп. у роздрібній ціні палива, розповів Gazeta.ua Геннадій Рябцев із науково-технічного центру “Психея”.

Як зміниться вартість бензину найближчим часом

“Долар подешевшав. Є ризики, що після виборів почне активно дорожчати. Водночас не суттєво зросли ціни нафтопродуктів на кордоні. Якщо перевести у роздріб, то побачимо потенціал до подорожчання бензину на 50 копійок за літр. Зараз дешевий долар компенсує зростання вартості нафтопродуктів. Тому ціна бензину стабілізувалася. Передумов до подальшого здешевлення чи подорожчання немає”, – пояснює експерт.

За його словами, мережі конкурують між собою за допомогою програм лояльності. Клієнтам пропонують бензин зі знижками. Інколи придбати паливо можна на 3 грн дешевше.

Автогаз з початку року подешевшав на 3 грн/л.

“Ринок скрапленого газу менш конкурентний, ніж бензину і дизпалива. Крім того, взимку обсяги споживання автогазу набагато менші, ніж літом. Щоб не втратити клієнтів, трейдери додатково знижують ціни. Тому з початку року скраплений газ активно дешевшав. Як тільки зросте попит, ціна перестане падати. Скоріше за все навіть зросте”, – каже Геннадій Рябцев.

За останній рік українці стали купувати менше палива.

“Скорочення споживання пов’язане зі зменшенням платоспроможності громадян. Вони змушені переходити на більш дешеві ресурси. Наприклад, з бензину на скраплений газ. Водночас у нас активно оновлюється автомобільний парк. Нові машини більш економні – менше споживають”, – резюмує експерт.

У середньому літр бензину марки А-95 коштує 28,44 грн, дизпалива – 28,33. Автогаз продають по 10,44 грн/л.

Джерело

[adrotate group="10"]
- Advertisment -[adrotate banner="32"]
- Advertisment -[adrotate group="8"]
- Advertisment -[adrotate group="1"]

ВАЖЛИВЕ!

Інтерни, які лікують хворих на вірус прикарпаців, потребують засобів індивідуального захисту

Інтерни, які лікують хворих на вірус прикарпаців, потребують засобів індивідуального захисту

0
Троє інтернів та клінічний ординатор Івано-Франківського національного медичного університету з початку карантину працюють у терапевтичному відділенні Івано-Франківської міської клінічної лікарні № 1,...