Як знайти “свого” сімейного лікаря у Франківську (інструкція)

Сімейний лікар — людина, якій нам, людям без медичної освіти, хочеться довіряти й в компетенціях якої не мати жодних сумнівів. Знаєте, щоб діагноз точний, не гуглити симптоми після візиту і знати, що додаткових ліків не призначили. Тепер завдяки реформі МОЗ у нас є можливість пошукати для себе саме такого лікаря, пише Куфер.

Результат пошуку зображень за запитом "сімейний лікар"

Якщо зовсім відверто, то свою сімейну лікарку мені шукати не довелося. Мені пощастило з моєю дільничною. Вона лікувала мою сім’ю останні два роки й нас, як співає Latexfauna, «всьо устраює». Та мені так часто довелось слухати від друзів й знайомих про муки пошуку, що на кілька днів  уявила, що декларація з лікаркою не підписана і я починаю пошук.

Де шукати

Перше, що варто зробити, то запитати себе: а чи варто шукати? Можливо, вам, як і мені пощастило з дільничним лікарем. Якщо так, то дочитайте інструкцію до кінця (там будуть питання, які можна поставити лікарю, щоб пересвідчитись в тому, що він таки окей), запишіться на прийом, поговоріть з лікарем і підписуйте декларацію.

Заклади

Якщо з дільничним все погано, то берімося за пошук. Реформа дала можливість обирати сімейного лікаря без територіальної прив’язки та незалежно від форми власності медичного закладу (комунальний, державний, приватний).

Днями на сайті Національної служби здоров’я України оприлюднили мапу місць надання первинної медичної допомоги. У Франківську таких 65 (заклади і амбулаторії). На мапі є перелік закладів, їхні адреси та телефони. Також там є перелік лікарів, які працюють як ФОПи. З ними теж можна підписувати декларацію.

Клікніть на зображення, щоб перейти на мапу

Кому і коли буде корисна мапа?

 • Якщо ви не знаєте усіх медичних закладів у місті.
 • Якщо для вас важливе розташування медичного закладу.
 • Тут ви  зможете перевірити чи може заклад надавати послуги офіційно.
 • Тут є список з прізвищами і іменами усіх лікарів.

 

Лікарі

Питати про лікарів

І МОЗ, і наша звична поведінка при пошуку порад рекомендують попитати у друзів, знайомих, родичів, колег чи у друзів у Facebook. Розпитайте про їх персональний досвід взаємодії з лікарем, лікування, чи задоволені вони, що їх не влаштовує.

«Це Франківськ, крихітко! Тут всі один одного знають». Користуйтесь перевагами Франківська як невеликого міста. У вас точно знайдеться родич чи родичка, однокласник чи однокласниця, або одногрупники, які працюють медиками. Питайте про рекомендації у них.

Питайте у профільних лікарів, у яких лікуєтесь. До прикладу, є отоларинголог, стоматолог чи гінеколог, який вас обстежує чи лікує вже кілька років, якому ви довіряєте. Поговоріть про сімейного лікаря з ними.

Що розпитувати про лікарів?

 • У друзів, знайомих, родичів питати про персональний досвід.
 • У людей з медичними компетенціями дізнаватися про професійні якості лікаря.

Читати про лікарів

Якщо з персональними рекомендаціями не зрослось, то на допомогу прийде інтернет.

Medics — інтернет-ресурс для запису на прийом до лікарів. Однак, окрім цієї функції, на сайті ще є перелік усіх сімейних лікарів, а також коментарі їхньої роботи.

Doc.ua — схожий за функціоналом сервіс. Однак для Івано-Франківська має не повний перелік спеціалістів.

Ще є варіант пошукати інформацію на сайті закладів. Проте для Франківська це рідкість. Свої сайти мають лише окремі приватні клініки.

Що важливо пам’ятати?

Про те, що не всьому, що пишуть в інтернеті можна вірити. Коментарі на сайтах можуть допомогти побачити загальне враження про лікаря. Але не варто забувати, що практично неможливо відслідкувати хто ж насправді залишив коментар, та й часто коментарі залишають люди без медичних компетенцій.

Тому абсолютно вірити коментарям не варто.

Як перевірити

З персональних рекомендацій чи з інформації на сайтах оберіть кількох лікарів і обов’язково запишіться на прийом, щоб познайомитись.

Що питати в лікаря

Якщо вже шукаємо людину, якій хочемо довірити своє здоров’я, то під час візиту варто звернути увагу на такі питання: два аспекти:  чому людина працює в медичній сфері, її професійний досвід, як ставиться до доказової медицини, медичних міфів й надмірного призначення ліків.

Рекомендуємо запитати про таке:

 • Як ви ставитесь до вакцинації?
 • Як ви ставитесь до гомеопатії?
 • Чи призначатимете антибіотики під час застуди?
 • Чи користуєтесь міжнародними протоколами надання допомоги?
 • Чим будете керуватися при призначенні лікування (реклама фармкомпаній чи дані міжнародних досліджень рандомізованих)?

Людина

Якщо з професійними якостями все гаразд, тоді варто звернути увагу на те, як вам поряд з таким лікарем як з людиною. Чи комфортно вам спілкуватися, чи зможете ви відверто розповісти про свої проблеми, чи зможете їй довіряти.

Звісно, з одного візиту зрозуміти це не завжди просто.

Комфорт

В першу чергу вам має бути комфортно взаємодіяти з вашим сімейним лікарем, бо саме він є першою медичною ланкою, до якої звертаються пацієнти, коли їх щось турбує.

Перед походом на зустріч до лікаря не полінуйтесь сісти і спокійно подумати, які аспекти взаємовідносин пацієнт-лікар є для вас важливими.

До прикладу, можете запитати в лікаря чи погодиться він на комунікацію через месенджери (Telegram, Viber), чи можете ви дзвонити, писати йому за потреби у вихідні, до кого звертатися, коли лікар буде у відпустці тощо.

Декларація

Якщо отримані відповіді вас влаштовують —  підписуйте декларацію.

Документи, які для цього знадобляться: ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Лікар внесе ваші дані в систему, роздрукує декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас), — і з цього моменту ви можете звертатись до лікаря у будь-який час.

Декларація підписується безстроково, тобто вам не потрібно буде перепідписувати її щороку.

А ще не варто боятися зробити помилку.  Ви можете змінити свого лікаря у будь-який час, підписавши угоду з іншим.

 

(Visited 254 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5256

загрузка...

У Коломиї всім охочим вимірювали тиск та рівень цукру просто неба (відеосюжет) 08:42

У Коломиї вимірювали тиск та рівень цукру у середмісті. Таку акцію кілька разів на рік проводить міський центр первинної медико-санітарної допомоги. Мета – профілактичний огляд населення, йдеться у сюжеті НТК. Намет...

Мешканці Ланчинської ОТГ за власні кошти придбали автомобіль швидкої допомоги (відеосюжет) 21:50 4 коментарі

Жителі Ланчинської об’єднаної територіальної громади купили автомобіль екстреної допомоги за власні гроші. 12 липня його вручили медикам швидкої допомоги селища. Мешканці сіл Ланчин та Добродів збирали кошти на спецавтомобіль майже два...

Представників прикарпатських ОТГ навчали здійснювати заходи з профілактики захворювань (фоторепортаж) 22:27

В обласному центрі розпочалась серія навчальних тренінгів у рамках реалізації проекту «Популяризація громадського здоров’я в ОТГ Прикарпаття – обов’язок кожного». Про це повідомляють у пресслужбі Агенції розвитку об’єднаних територіальних громад...

Як у франківському медуніверситеті навчають реабілітологів 11:55 2 коментарі

У франківському медуніверситеті уже два роки студенти навчаються за новою спеціальністю – «Фізична терапія, ерготерапія». За перший рік інтерес від вступників зріс утричі, а кафедра вже налагодила співпрацю з двома...

Актуально влітку! Що робити, якщо Вас вкусила комаха? Поради франківського лікаря! Частина друга 11:07

Літом, коли люди виїжджають відпочивати на природу, завжди є ризик стати жертвою укусів різноманітних комах. Декотрі укуси проходять швидко, а із вкрай важкими укусами потрібно звертатися до лікарів. Тому рекомендую...

Для сільських амбулаторій Івано-Франківщини закуплять 20 авто 10:17

Про це йшлося на засіданні бюджетної комісії обласної ради 5 липня. Комісія прийняла рішення розприділити 10 мільйонів гривень для придбання 20-ти автомобілів для 14-ти сільських амбулаторій Прикарпаття. Зокрема, гроші направлять...

Близько 6 тисяч прикарпатців відмовились вакцинуватись від кору 22:27 2 коментарі

3 липня відбулося засідання колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації під головуванням директора департаменту Миколи Стовбана. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА. Експерт ДОЗ ОДА з епідеміології Євгенія Чурпіта зазначила,...

У лікарнях Прикарпаття роблять більше операцій, ніж в середньому по Україні 18:33

3 липня відбулося засідання колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації під головуванням директора департаменту Миколи Стовбана. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА. Головний спеціаліст ДОЗ ОДА з хірургії Петро Соломчак...

На Івано-Франківщині більше двох тисяч людей перехворіли кором 22:27

За оперативними з 28 грудня 2018 року по 27 червня 2019 року в Івано-Франківській області зареєстровано 2243 звернення з підозрою на кір, в тому числі 1742 дитини віком 0-17 років,...

Прикарпатцям на замітку: Уляна Супрун пояснила, коли лікар може відмовитися від подальшого ведення пацієнтів 13:58 2 коментарі

Сьогодні всі українці можуть вільно обирати свого сімейного лікаря. Але й всі лікарі, не лише сімейні, мають право вибору — вони можуть відмовитися від подальшого ведення пацієнта. Водночас, має дотримуватися...

10-річний прикарпатець потребує допомоги у боротьбі з хворобою (фотофакт) 22:46

10-річного галичанина Євгена Озарка неможливо взяти і вилікувати за кілька днів, не зробити цього і за місяць, навіть, не за рік. Хлопчик хворіє від народження. Важкі пологи, реанімація, апарат штучного...

Експерти радять прикарпатцям провести масову вакцинацію від кору 22:27

25 червня в Івано-Франківську відбулося засідання групи експертів з питань відповіді на спалах кору в Україні. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА. «Обговорення пройшло за участю медичного експерта ЮНІСЕФ...

На Івано-Франківщині вакцинують від кору шість тисяч працівників освіти 22:27

У департаменті охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА відбулася селекторна нарада з представниками МОЗ та Центру громадського здоров’я щодо проведення додаткових заходів імунізації від кору. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА....

На Прикарпатті спостерігається зниження захворюваності на кір 22:27

У департаменті охорони здоров’я ОДА за участю головного спеціаліста ДОЗ з організації педіатричної допомоги дитячому населенню Лариси Підвербецької та експерта ДОЗ з епідеміології Євгенії Чурпіти відбулася селекторна нарада з представниками...

У Івано-Франківську урочисто відзначили День медичного працівника 12:06

Днями  у Муніципальному Центрі дозвілля відбулося урочисте святкування з нагоди Дня медичного працівника колективу Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради», інформує Правда.іф. Щирі слова...

На Франківщині за місяць зафіксували чотири випадки ботулізму 22:16

В останні роки відзначають тенденцію до зростання захворюваності на ботулізм, що обумовлено зростаючими темпами і стихійністю консервування різноманітних видів продуктів у домашніх умовах. Протягом останніх 3-х тижнів в Івано-Франківсьькій обласній...

Оновлений медичний пункт урочисто відкрили на Коломийщині (відеосюжет) 21:30

Оновлений медичний пункт урочисто відкрили в Замулинцях. Старе приміщення ФАПу, яке постраждало ще від повені у 2008-му, капітально відремонтували. Усе за кошти бюджету Матеївецької територіальної громади. Найближчим часом приміщення буде...

На Івано-Франківщині кором перехворіли 2200 осіб 21:30

За оперативними з 28 грудня 2018 року по 12 червня 2019 року в Івано-Франківській області зареєстровано 2195 звернень з підозрою на кір, в тому числі 1703 дитини віком 0-17 років....

Йога-день у Франківську: у місті зберуться йоги, щоб створити живі скульптурні монументи 19:27

Незабаром весь світ відзначатиме Міжнародний день йоги, який традиційно святкують 21 червня. Івано-Франківськ та містяни також долучились до святкування. Відзначатимуть свято у Палаці Потоцьких, пише МІСТО. Вперше у місті учні...

Реформу вторинної ланки медицини в громадах обговорили в Івано-Франківську (відеосюжет) 18:33 1 коментар

Реформу вторинної ланки медицини в громадах обговорили в Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування. За даними експертів, щонайменше в 11 ОТГ Прикарпаття є медзаклади вторинки. А ще - районні лікарні. Експерти...
 • ріел ІФ виринаюча