-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як зрозуміти, що пора до психотерапевта?

-Реклама-spot_img
spot_img

Сама постановка питання і сам факт його зародження усередині вас вже говорить про те, що психотерапевт Rozmova потрібний.

Всі ми носимо в собі непрожиті конфлікти, і коли вони загострюються, тоді ми починаємо відчувати невиразне хвилювання, виражене, крім іншого, і в таких питаннях.

Як зрозуміти, що пора?

Як зрозуміти, що пора до психотерапевта?

Втім, це філософія. Якщо винести її за дужки, можна виділити кілька цілком конкретних ознак, які допоможуть зрозуміти, що допомога психотерапевта як мінімум не завадить. Отже, є кілька ознак того, що без цього лікаря таки не обійтися.

- РЕКЛАМА-
  • Постійне почуття провини. Уявіть просту ситуацію – вас викликає начальник. Ви не знаєте, навіщо і з якого питання, проте всередині у вас все стискається, і ви починаєте судомно думати, в чому саме завинили.  Або, скажімо, так – ви з’ясовуєте стосунки зі своїм партнером, проте одразу ж губитеся, бо той буквально у двох-трьох реченнях переконує вас, що ваша позиція не має права на існування і що у всьому винні саме ви (знову). Якщо ці ситуації вам знайомі, то психотерапевт може бути дуже доречним.
  • Відчуття, що ви займаєтеся не тим. А також, що ваш партнер не такий, робота не та, квартира якась не така і, що взагалі ви живете чиїмось чужим, взятим напрокат життям. Все це – симптом старої, як світ ситуації, в якій батьки навішують на дитину безліч своїх очікувань, а потім ви відчуваєте себе зобов’язаним їх виконувати.
  • Постійна прокрастинація. Прокрастинація – це не проблема, а її симптом. Це не вірус грипу, який можна підхопити в громадському транспорті і потім від нього вилікуватися, але якийсь постійний стан, спричинений збоєм у психічній структурі. Складання списків справ, тайм-менеджмент чи просте напруження волі тут не допоможуть. Прокрастинація означає, що ви або не бачите сенсу в тому, що ви робите, або носите заборону на успішну діяльність.
  • Почуття тривоги та страху. Відставимо крайні випадки, виражені в панічних атаках (точно потрібен психотерапевт) і зосередимося на звичайній тривозі. Наприклад, перед важливою зустріччю. Або перед побаченням. Або перед походом на вечірку. Здавалося б – що такого, ну хвилююсь, так. Не можу двох слів пов’язати у розмові з незнайомою людиною. Ну я просто сором’язливий, це якоюсь мірою навіть мило. Але ні. Потрібно на прийом.
  • Проблеми у відносинах. Ви закохуєтесь, але втрачаєте інтерес, як тільки розумієте, що почуття взаємні. Ви схильні обирати емоційно недоступних партнерів. Ваші симпатії завжди спрямовані на тих, хто вже перебуває у стосунках. Вам здається, що якщо ви полюбили, то між вами та об’єктом кохання не повинно бути жодних секретів, кордонів і що, взагалі, ви повинні відразу злитися в одне сяюче ціле і жити потім щасливо і вічно. Та ні, треба до психотерапевта.
  • Патологічна незадоволеність своєю зовнішністю. Ні-ні, це абсолютно нормально – час від часу дивитися в дзеркало і думати чогось я погладшав. Однак, якщо ця думка переслідує вас невідступно, якщо вона, як це часто буває, розходиться з реальністю (а ми всі знаємо людей, які чудово виглядають, але при цьому відчувають безліч комплексів), то це означає, що хтось засадив у вас сильне невдоволення собою. Хто саме? Навіщо? Чому? До психотерапевта.
  • Надмірна дратівливість. Вас виводить із себе людина, яка йде попереду вас надто повільно. Ви не можете заснути, тому що ваш партнер, сплячий поряд, дихає надто голосно. Ви закочуєте очі, коли вам дзвонить мама. Все це говорить про величезну кількість агресії. Звідки вона у вас взялася? Ми не знаємо. Поговоріть з психотерапевтом.
Як зрозуміти, що пора до психотерапевта?

Підсумок

Не варто боятися звертатися до фахівців у галузі психічного здоров’я. Лікування будь-якого захворювання потребує звернення до відповідного фахівця. І, якщо без допомоги психолога в деяких випадках можна обійтися, то вирішити проблеми, які перебувають у компетенції психотерапевта своїми силами, навряд чи вдасться.

Як зрозуміти, що пора до психотерапевта?

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні