Яка причина повеней на Прикарпатті та коли чекати наступної?
Диван на коліщатках в темній вітальні

Яка причина повеней на Прикарпатті та коли чекати наступної?

Автор: Ігор Василик
22/07/2020 15:44
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні
Перша половина 2020 року стала для прикарпатців справжнім випробуванням. Як і 12 років тому, цьогоріч Івано-Франківщину полонила повінь. Однак експерти запевняють, що негода не була несподіванкою і її можна було попередити та навіть підготуватися.

Цю проблему обговорили на Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Прогнозування, попередження та ліквідація наслідків повеней в Карпатському регіоні», який відбувся з ініціативи Івано-Франківського Національного Технічного Університету Нафти й Газу. На семінарі експерти зробили висновки, що через відсутність національної програми та недотримання природоохоронного законодавства червнева повінь 2020 року нанесла таких маштабних збитків населеним пунктам, інфраструктурі і навіть забрала людські життя, інформує  Третя Студію.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Голова Басейнової ради Дністра, перший проректор ІФНТУНГ Олег Мандрик наголошує, що до стихійних лих треба готуватися заздалегідь, щоб не ліквідовувати наслідки негоди, а попереджувати їх.

Як розповів пан Олег кожна гривня, яка буде вкладена в попередження, обійдеться потім у сім гривень  під час ліквідації наслідків негоди.

Велику воду на Прикарпатті ще у 2014 році прогнозував доктор геолого-мінералогічних наук, професор кафедри екології ІФНТУНГ Олег Адаменко. Він простежив циклічність повеней в долині Дністра.

За його словами, цьогорічний паводок був неминучий. Причин – кілька.

“Головна причина в тому, що велика кількість води випадає із дощами, і це така вожна навала. І вона обумовлена глобальними кліматичними змінами. Ще є цілий ряд інших причин – роль лісу. Ліс може взяти на себе від 10 до 30% тої води, яка падає. Тобто він може затримати певну кількість води. А в Карпатах багато лисин, тож треба шукати їх авторів”, – розповів Олег Адаменко.

Сьогодні експерти шукають нові підходи, аби попередити подібні катастрофи, позаяк за їхніми прогнозами наступна велика повінь на Прикарпатті може статися у 2030-му році.

Тож проректор ІФНТУНГ Олег Мандрик наголошує на необхідності планування та вкладання у розвиток наукових досліджень.

Аби відвернути біду, на Прикарпатті у селі Маріямпіль, що у Галицькому районі вже створили Дністровський протипаводковий полігон. Зараз фахівці працюють над вдосконаленням системи оповіщення.