В інтернет-магазині DEPS, що спеціалізується на телекомунікаційному обладнанні та аксесуарах, у продажу представлені ретранслятори. Ці пристрої у своїй роботі нагадують точки доступу Wi-Fi, але при цьому мають деякі відмінності. Головна різниця полягає у режимах роботи, які залежать від нюансів налаштувань мережі. Аби розібратися, в якій ситуації потрібен ретранслятор Wi-Fi, а в якій − точка доступу, ми розглянемо їх функціональні особливості у короткому огляді.
Точки доступу Wi-Fi
За своєю конструкцією точка доступу – це приймач/передавач радіохвиль, який приєднується до головного маршрутизатора через оптичний кабель. До кожної такої точки доступу можна підключити різноманітні ґаджети (рації, смартфони, планшети, ноутбуки, мультиплеєри, камери відеоспостереження тощо), а також стаціонарну техніку, як-от: персональний комп’ютер, принтер, сканер, діапроєктор. До основних характеристик точки доступу відносяться:
- контакт з основним роутером через кабель,
- розподіл сигналу на бездротові пристрої,
- обмежений діапазон розширення мережі.
Усі моделі точок доступу поділяються на зовнішні та внутрішні. Це слід враховувати, коли обирають пристрій для користування на вулиці чи для абонентських приладів у приміщенні.
Репітер / ретранслятор
Репітер – це мережеве обладнання, яке поширює сигнал від центральної Wi-Fi точки у «мертві зони». Інша важлива функція цього аксесуара полягає у створенні безперервної лінії інтернету між віддаленими маршрутизаторами.
Більш детальний огляд конструкції репітера вказує на те, що він потрібен лише для приймання бездротового сигналу Wi-Fi та передавання його на ті пристрої, до яких погано доходить сигнал з центральної точки. Тож ретранслятор підходить для використання:
- у домашній мережі, коли стіни кімнати, побутова техніка, дзеркала та інше блокують радіосигнал від роутера;
- в приміщенні офісу, де наявні «мертві зони»;
- для компанії, яка створює розширення на кількох поверхах або єдиний Wi-Fi зв’язок у всій будівлі.
Слід знати, що ретранслятор може збільшувати тільки діапазон зв’язку, а не ліміт пропускної здатності точки доступу. Тож таке обладнання рекомендовано встановлювати на межі покриття для приймання сигналу з маршрутизатора та передавання користувачеві.
Альтернативне рішення для розширення діапазону сигналу
Короткий огляд двох видів комунікаційного обладнання показує, що кожен з цих пристроїв є ефективним у різних ситуаціях. Наприклад, якщо слід поліпшити якість інтернету в певній кімнаті чи в певній частині великого приміщення, то встановлюють репітер (ретранслятор). А якщо в офісі чи торгівельному центрі потрібне додаткове покриття для певної кількості абонентських пристроїв, то встановлюють точки доступу. Також існують альтернативні комунікаційні аксесуари, які можуть вирішувати окреслені проблеми.
Для розширення сигналу з однієї точки доступу використовують адаптери Powerline. Це пристрої категорії HomePlugs, які приймають дані не через радіохвилі, а через оптичний кабель. Адаптери працюють за наступним алгоритмом:
- підключення до роутера через Ethernet-кабель,
- декодування,
- передавання сигналу знову через Ethernet-кабель або по лінії Wi-Fi.
Бездротовий зв’язок у випадку з адаптером можна використовувати під час роботи з різною технікою та мобільними ґаджетами: зі сканером, смартфоном, раціями, для друку на принтері чи для трансляції даних з камер спостереження тощо. Для безпечного використання адаптерів компанія DEPS рекомендує не підключати їх через фільтри живлення та UPS через їх несумісність.