Яка ситуація з підприємством "Карпатнафтохім" у Калуші
Диван на коліщатках в темній вітальні

Яка ситуація з підприємством “Карпатнафтохім” у Калуші

Автор: Олег Мамчур
29/05/2024 14:33
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Підприємство “Карпатнафтохім” контролює у Калуші роботу водоочисних споруд, подачу води до Калуської теплоелектроцентралі.

Про це детальніше розповів очільник громади Андрій Найда в програмі “Про головне в деталях”, пише Фіртка.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Зі слів міського голови, у них було багато звернень щодо роботи підприємства, зокрема і до Президента України Володимира Зеленського.

“Тому, що все-таки, це не є проблема місцевого чи обласного рівнів. Ми можемо порушити це питання, втім вирішити ні ми, ні обласна військова адміністрація точно не можемо”, — каже Андрій Найда.

Як наголосив Найда, тому це питання порушували на вищих рівнях.

“Провели відповідні засідання, тієї ж самої Ради національної безпеки і оборони. Знаю точно, що брала участь голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

Відповідно до цього створили певну міжвідомчу комісію, яка напрацьовувала шляхи виходу з ситуації. Вона десь працювала до трьох тижнів.

Ми напрацювали спільні пропозиції. Наразі ці пропозиції подали в Кабінет Міністрів України для пропрацювання”, — зауважує очільник Калуської громади.

Як додав міський голова, сьогодні запустити “Карпатнафтохім”, найімовірніше, небезпечно, але очисні споруди повинні працювати.

“Яким чином вони працюватимуть, чи все ж таки в їх власності, чи якимось чином перейдуть до міста, чи співфінансуванням держави, адже калуський бюджет не потягне всі видатки.

Тому, що це очисні споруди, які функціонували для очистки величезного промислового підприємства, де були якраз і не тільки госфекальні стоки, а також кислотно-лужні стоки, органічні та мінеральні стоки.

Це весь набір — хімічних стоків, які якраз забезпечують очисні споруди. Там величезний комплекс обладнання, відповідно приймати на баланс міста, звичайно, це буде сутужно для бюджету, це непосильно.

У результаті доведеться підвищити сильно тарифи. Зараз їх підіймати в такому руслі, на таку суму — це майже нереально. Люди практично не оплачуватимуть, ми прекрасно це розуміємо.

По-друге, ми просто-таки зайдемо в такий колапс, що потім з нього буде неможливо вийти”, — розповів Найда.

Андрій Найда сподівається, що все ж таки на державному рівні приймуть зважене, розумне рішення.

“Й ця небезпека буде ліквідована”, — резюмував посадовець.