-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Які цікавинки франківці зможуть побачити під час цьогорічного фестивалю «Свято хліба 2021»

-Реклама-spot_img
spot_img

Уже цієї неділі, 5 вересня, у Івано-Франківську відбудеться традиційний для міста фестиваль – «Свято хліба 2021». Чим цьогорічний фестиваль відрізняється від попередніх, які цікавинки очікують гостей свята, читачам Правда.іф розповів один з організаторів «Свята хліба», голова гільдії приватних пекарів і кондитерів Івано-Франківська Ростислав Кукурудз.

Які цікавинки франківці зможуть побачити під час цьогорічного фестивалю «Свято хліба 2021»

– Пане Ростиславе, «Свято хліба» відбувається в місті багато років поспіль. Як розпочинався фестиваль і які зміни відбувалися з ним протягом цих років?

– Ми будемо проводити це свято уже 12-й раз, минулого року мали перерву через карантинні обмеження. Цього року дуже хочемо відновити традицію «Свята хліба». Розпочиналося усе з маленького: із двох учасників, двох маленьких пекарень, які у той час працювали в місті. Перші фестивалі ми проводили у парку культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка, потім перейшли на Майдан Шептицького, останні кілька років проводимо свято на Площі Ринок.

- РЕКЛАМА-

Географія представництва фестивалю теж зростає. Цього року у нас будуть гості з Рівненщини, Львівщини і не лише з Франківська, але й з Івано-Франківської області.

– Коли відбуватимуться фестивальні заходи і що саме побачать гості свята?

– Основна частина фестивалю триватиме у неділю. Офіційне відкриття о 12-й годині. Також глядачі побачать художню постановку обряду обжинок. Далі – виступи офіційних осіб, фольклорна програма і близько 15.30-16.00 ми чекаємо у гості гурт «Медоркестра» зі Львова з програмою «Пісня далека і близька» – це кавери і переспіви української естради 60-80-х років.

Під час свята триватимуть презентації хлібних виробників, презентація їхньої продукції, частування. Деякі виробники готують новинки свого асортименту і представлятимуть їх. Також будуть майстер-класи, художня програма, тощо.

– Скільки учасників зголосилося до участі у святі?

– Ми назвали фестиваль «Хліб крафт фест», тобто свято хліба і крафту. Останні роки ми завжди додаємо до теми хліба ще щось. Колись, наприклад, провели свято хліба і меду, а потім свято меду і медоварів почало відбуватися окремо, тобто ми дали їм певний поштовх, певний стимул об’єднатися і провести своє свято.

Потім ми поводили спільний фестиваль із виноробами, далі – із сироварами. І дуже тішимося, коли хтось виходить на фестиваль разом із нами, а потім розвивається у власному форматі. Цього року ми долучаємо формат крафту. У місті почали проводити крафтовий ярмарок і ми хочемо його додатково популяризувати.

Тобто окрім 12 пекарських брендів, які стануть учасниками фестивалю, до нас долучаться крафтові виробники, які зазвичай по суботах проводять крафтовий ярмарок на площі Вітовського.

– Наскільки змінилася хлібопекарська галузь у Івано-Франківську за оці 12 років? Наскільки потужно вона розвивається?

– За цей час ми пережили як злети, так і падіння. Коли усе починали 12 років тому, в місті створювалося багато пекарень. Потім, в силу певних причин, ця галузь почала затихати, але останнім часом я помічаю ренесанс. Галузь почала розвиватися в дещо іншому форматі, у форматі крафту, у форматі малих пекарень, малих виробництв. Їх зараз дуже багато. І я тішуся, що зараз галузь – на підйомі. Великі виробники, звісно, тиснуть, з ними важко боротися, бо вони можуть запропонувати нижчі ціни на продукцію. Але малі виробництва є гнучкими, пристосовуються під попит, під смаки споживача і це є джерелом їхнього успіху – швидка адаптація до потреб споживача.

Розмовляла Любов Загоровська

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Любов Семанишин
Любов Семанишин
Журналіст, публіцист. Редакторка сайту Правда іф. юа. Випускник філологічного факультету ПНУ.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні