Навіть в умовах воєнного стану літні табори готуються приймати малих відпочивальників. Пропонують і програми в місті, й розваги на природі – є вибір. Єдине, що потрібно, – спустошити батьківський гаманець.
Репортер підібрав, чим можна зайняти дитину цього літа.
Дозвілля у Франківську
За словами директорки департаменту освіти і науки Івано-Франківська Вікторії Дротянко, дітей намагатимуться залучити до цікавого проведення часу навіть в умовах війни.
Невідомо, чи цього року дозволять проведення літніх оздоровчих таборів в Україні, тому ми відкриваємо школи, садочки, гуртки, – говорить Вікторія Дротянко. – Зокрема, протягом червня будуть працювати літні школи. Минулого року діти їх відвідували із задоволенням.
Літня школа триватиме протягом трьох-чотирьох годин на день, тому харчування там не передбачене. Діти зможуть обирати програму на власний розсуд: дизайн, програмування – чи підтягнути якийсь шкільний предмет.
Крім того, все літо працюватимуть гуртки позашкільної освіти.
Також, за словами голови громади Руслана Марцінківа, міста-партнери Івано-Франківська уже підтвердили, що зможуть взяти на оздоровлення малих франківців.
Але до табору за кордон зможуть поїхати лише діти учасників бойових дій і загиблих захисників.
Кількість дітей, яку зможуть прийняти, ми зараз уточнюємо з кожним містом, – говорить Руслан Марцінків. – Ми оплатимо лише транспортні витрати – довіз і привіз. А решта витрат візьмуть на себе міста-побратими.
Для найменших франківців протягом літа працюватимуть чергові дитсадки. Їх цього року буде 11 у різних мікрорайонах.
Останній день, коли працюватимуть дитсадки, – 30 червня. Далі ми маємо привести їх до ладу протягом літа. Така практика є майже по всій Україні, – каже Вікторія Дротянко. – Але ми провели опитування, то 70% батьків сказали, що хотіли б водити дитину в садок протягом літа. Тому запускаємо чергові.
Відвідувати черговий дитсадок зможуть лише діти батьків, які працюють. Тож варто вже підготувати довідку про доходи з місця роботи та поспілкуватися з керівником навчального закладу, який відвідує син чи донька. Керівник складе список охочих і передасть у департамент.
Заклади з державною реєстрацією
За словами головної спеціалістки відділу сім’ї, оздоровлення дітей та програм соціального розвитку Івано-Франківської ОВА Ольги Зварич, оздоровча кампанія цього року теж планується і розпочнеться з 1 червня. Зараз тривають перевірки закладів і підготовка до сезону.
Звичайно, є обмеження, як і минулого року: укриття, евакуаційний транспорт, – говорить Ольга Зварич. – Обласна військова адміністрація перевіряє і надає дозвіл тільки державно зареєстрованим та атестованим закладам. За інші ми не відповідаємо. А державних закладів в Івано-Франківській області є 19 і всі планують відкриватися цього року.
Список атестованих таборів можна знайти у державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Це як державні, так і приватні заклади.
У списку такі заклади літні табори:
- Дитячий заклад санітарного типу «Перлина Карпат» (село Витвиця);
- Позаміський заклад оздоровлення та відпочинку дітей «Едельвейс» (село Микуличин);
- Дитячий лікувально-оздоровчий комплекс «Сокіл» профкому Бурштинської ТЕС (Бурштин);
- Дитячий заклад санаторного типу лікувально-оздоровчий комплекс «Карпатські зорі» (місто Косів);
- Лікувально-оздоровчий комплекс «Дружба» (село Новоселиця);
- Дитячий заклад санаторного типу лікувально-оздоровчий комплекс «Верховина» (місто Верховина);
- Позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Перлина Придністров’я» (село Михальче);
- Обласний заклад оздоровлення та відпочинку «Карпатські мрії» (село Микуличин);
- Позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Лімниця» (село Вістова);
- Лікувально-оздоровчий комплекс «Прикарпатські зорі» (село Слобода);
- Спортивно оздоровчий комплекс «Смерічка» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (село Микуличин);
- Дитяча республіка «Делюкс» (село Татарів);
- Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Артек-Карпати-Буковель» (село Поляниця);
- Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Гердан Кемп» відпочинкового комплексу «Гердан Верховина» (місто Верховина);
- Дитячий спортивно-оздоровчий табір «Петрос» (село Татарів);
- Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку дітей «Радість» село Яблуниця);
- Позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Чабан» (село Поляниця);
- Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Сонячні Карпати» Приватного підприємства «Сонячні Карпати» (село Красноїлля);
- Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Водограй» ТзОВ Санаторій «Карпатські зорі» (місто Косів).
Не всі літні табори вже оприлюднили свої програми та графік заїздів, інколи варто телефонувати безпосередньо у заклад. Але деякі уже підготувалися до сезону.
Наприклад, у «Дружбі» цього року буде п’ять заїздів:
- 3-19 червня
- 21 червня – 7 липня
- 9-25 липня
- 27 липня – 12 серпня
- 14-30 серпня
Путівка на один заїзд – 17 днів – коштує 16 626 грн. Усі витрати входять у ціну путівки, в тому числі медичні послуги, басейн, екскурсії.
Для того, щоб відпочити у таборі, дитина повинна мати з собою медичну довідку № 079/0. Забронювати путівку можна на сайті.
Бронювання путівок у літній табір «Артек-Буковель» розпочалося ще місяць тому. Всього буде шість заїздів:
- 2-15 червня
- 16-29 червня
- 30 червня – 13 липня
- 14-27 липня
- 28 липня – 10 серпня
- 11 -24 серпня
Ціна за 13 ночей у таборі немаленька – від 23 400 до 25 600 грн. У вартість путівки входить проживання у таборі «Лісовий», п’ятиразове харчування і педагогічно-розважальна програма табору. Дітям обіцяють екскурсії, ігри, квести та різні спортивні заходи. Програма кожного заїзду буде відрізнятися: наприклад, у першому діти вчитимуться створювати свою гру, а в останньому – знайомитимуться з народними інструментами та традиціям Карпат.
Приватні табори
Крім традиційних дитячих таборів, свої літні програми мають ініціативи в Івано-Франківську та області. Деякі обіцяють відпочинок на природі, інші – цікаве проведення часу в місті.
Нова енергія
Наукове містечко «Нова енергія» переїхало з університету нафти і газу в університет короля Данила, але й далі, вже вшосте, проводить літній табір Science Camp: інженерія від Нової Енергії.
Реєструвати кличуть дітей від 6 до 13 років. Тривалість табору можна обирати – від одного до чотирьох тижнів. Заняття триватимуть з 29 травня до 25 серпня у будні з 09:00 до 17:00.
Дітям обіцяють хімічні експерименти професійного рівня, програмування роботизованих механізмів, дослідження космосу, заняття з науки, фінансової грамотності й практичної англійської, а також спортивні заняття.
Також школа пропонує триразове харчування й відпочинок від повітряних тривог: освітній простір розташований у бомбосховищі. Також обіцяють щотижневий огляд лікаря та страхування дітей.
Зареєструватися можна за посиланням.
Вартість від 3350 грн за один тиждень до 13400 – за чотири тижні. Також діє знижка 10% для таких категорій:
- військовослужбовці, члени АТО/ООС;
- ВПО;
- малозабезпечені сім’ї, сироти, напівсироти;
- учні школи при науковому містечку (не менше одного року навчання);
- учасники минулих таборів від Нової Енергії;
- працівники УКД.
Goйra
Літні табори організовує і агенція дитячих походів Goйra. Є кілька пропозицій:
- Міський табір «Канікули просто неба» в Івано-Франківську для дітей 6-10 років;
- Наметовий табір на Скелях Довбуша для дітей 8-16 років;
- Пригодницький табір у Ямельниці для дітей 8-16 років.
Перший, міський табір має шість змін і проходитиме у будні з 09:00 до 16:00. Дітям обіцяють майстрування, настільні ігри, дослідження берегів Бистриці.
Ціна від 5400 до 6000, залежно від зміни. У вартість входить обід і два перекуси, туристичне спорядження, страхування. Є знижка під час раннього бронювання. Також дешевше перебування коштуватиме для учасників попередніх таборів та учасників проєкту ФранКоло, двох і більше дітей з однієї сім’ї, дітей з багатодітних родин, неповних сімей, сиріт та напівсиріт, дітей ВПО з прифронтових території тощо.
Табір на Скелях Довбуша матиме чотири зміни. Повна вартість – 13 500 грн, якщо забронювати до 15 травня – 12 000 грн. Так само є знижки для пільгових категорій. У вартість входить місце у наметі, харчування, спорядження тощо. Не входить у ціну спальник і трансфер. Обіцяють гаряче харчування, походи й нові навички, яких не здобути у місті.
Табір у селищі Ямельниця, серед Сколівських Бескидів, проходитиме лише з 21 по 30 червня. Вартість та сама, що й на Скелях Довбуша. Молодша група (8-9 років) мешкатиме у кімнатах туристичного притулку, а старші діти – у наметах на території кемпінгу.
Більше інформації – на сайті.
Робоклуб
Літній табір планують робити і у франківському «Робоклубі». Організатори кажуть – будуть Lego-конструювання, виготовлення за методикою Design Squad, розробленою інженерами NASA, проєктування всяких механізмів та винаходів.
Зареєструватись можна у дві групи: для дітей 6-8 років та для дітей 9-12 і старших.
Можна обрати п’ятиденну зміну:
- з 5 по 9 червня;
- з 12 по 16 червня;
- з 19 по 23 червня;
- з 26 по 30 червня;
Для дітей 6-8 років можна реєструватись на дві зміни – 10 днів. Вартість за п’ять днів – 3000 грн. За умови раннього бронювання, до 22 травня, – знижка -10%. Така ж знижка на другу дитину, при реєстрації двох дітей з однієї сім‘ї.
У вартість табору входить: обід, перекус, всі необхідні матеріали.
Зареєструватись можна за посиланням або номерами телефону: 0995439522.
Авторка: Ольга Романська