Варто відразу підкреслити, що печія – це не хвороба, а симптом захворювання. Печія – це хворобливе відчуття печіння в області грудини, викликане зворотним закидом шлункового соку зі шлунка в стравохід. Кислий вміст викликає неприємний дискомфорт, печіння, іноді також біль у горлі, хрипоту, неприємний присмак у роті та кашель [3].
Сайт rennie.ua пропонує вам багато цікавої та корисної інформації не лише про сам препарат, але і про влив печії на наш організм. Печіння в стравоході, біль у горлі, неприємне відчуття в грудях – якщо вас часто супроводжує печія і ви хочете знати причини та методи лікування цієї проблеми, ви потрапили в потрібне місце.
Топ продуктів, які викликають печію
Певні продукти підвищують ймовірність виникнення печії. Вони негативно впливають на травну систему через зниження напруги нижнього стравохідного сфінктера. Вони також сприяють уповільненню проходження їжі зі шлунка в кишечник і стимулюють секрецію кислоти в шлунку [1]. Варто зазирнути у своє меню, щоб виявити продукти, після яких ми відчуваємо дискомфорт.
Ось деякі з них:
- Цибуля та часник – містять ферментовані волокна, які можуть викликати розслаблення нижнього стравохідного сфінктера. Однак не потрібно відмовлятися від них повністю – приготовані продукти не викликають такого стійкого дискомфорту.
- Майонез – через вміст жиру майонез важко перетравлюється і є складним випробуванням для шлунка.
- Жовті сири та сири з пліснявою – як і майонез, це дуже жирні продукти, які важко перетравлюються [2].
- Бобові, наприклад, квасоля, горох, нут, сочевиця – містять вуглеводи, які важко перетравлюються нашою травною системою, які при ферментації викликають, серед іншого, печію.
- Цитрусові (лимон, апельсин, лайм, грейпфрут) – у спеціальній літературі вказується, що цитрусові (а також препарати з них) через низький рівень рН можуть негативно впливати на стан слизової оболонки стравоходу і шлунка, особливо при наявності запалення.
- Помідори і томатні продукти – дослідження показують, що споживання цих видів продуктів сприяє загостренню симптомів рефлюксу і виникненню печії.
- М’ята – настій цієї рослини викликає розслаблення нижнього стравохідного сфінктера, що сприяє зворотному потоку шлункового вмісту в стравохід.
- Шоколад, какао – містять, серед іншого, кофеїн і теобромін, які викликають розслаблення нижнього стравохідного сфінктера.
- Газовані напої – найчастіше їх рН низький, що негативно впливає на слизову, викликаючи подразнення і печію.
- Кава і міцний чай – викликають розслаблення нижнього стравохідного сфінктера і, як наслідок, проштовхування вмісту шлунка до стравоходу.
- Алкоголь – викликає подразнення слизової оболонки стравоходу і зменшує напругу нижнього стравохідного сфінктера.
- Фаст-фуд – це важко перетравлювана їжа, що містить велику кількість жирів, які можуть викликати розслаблення нижнього стравохідного сфінктера [2].
Регулярна печія – це тривожний сигнал, який повинен спонукати до візиту до лікаря. Вона може свідчити про прогресування різних захворювань, в тому числі дуже серйозних, які потребують швидкого лікування.
Література
1. Feldman M., Barnett C., Relationships Between the Acidity and Osmolality of Popular Beverages and Reported Postprandial Heartburn. Gastroenterology, 1995 Jan; 108(1):125-31.
2. Pehl C., Wendl B., Pfeiffer A., White wine and beer induce gastro-oesophageal reflux in patients with reflux disease, Aliment Pharmacol Ther, 2006 Jun 1;23(11):1581-6.
3. Thélin, Camille S, and Joel E Richter. “Review article: the management of heartburn during pregnancy and lactation.” Alimentary pharmacology & therapeutics vol. 51,4 (2020): 421-434. doi:10.1111/apt.15611