Чотири роки поблизу Франківська, у селі Старий Лисець, працює волонтерський прихисток для бездомних собак та котів “Рудий пес”. Він не отримує жодного фінансування. Все існує лише за кошти небайдужих.
Як можна допомогти притулку Галці розказали співзасновниці організації Любов Філь та Тетяна Котоловська.
Зараз “Рудий пес” є домом для 100 собак та п’яти котиків. Ще приблизно 170 собак наразі на лікуванні та під опікою волонтерів.
Утримувати притулок із такою кількістю тваринок недешево, зізнаються волонтерки. Лікування тварин – найбільша частина витрат, оскільки воно дуже коштовне і може тривати місяцями.
“Наприклад в березні у притулку було 8 хворих цуциків. Їхнє лікування обійшлося близько 150 тисяч. Якщо говорити про сталі витрати: це корм, спецхарчування певним тваринкам, обробка, вакцини, побутова хімія, засоби дезінфекції – це теж не дешево”, – розповідає Таня.
У “Рудого пса” завжди відкриті три банки: це банка на потреби притулку, банка на корм для тваринок та на лікування. Тож організація рада будь-якій допомозі. І йдеться не лише про гроші.
“Достатньо, коли людина просто прийде і вигуляє собачку. Це вже нам полегшить роботу. Також ми завжди раді, коли привозять якісь харчі, старі простирадла, ганчірки, пеленки, непотрібний одяг, хлоргексидин, бинти, чи навіть шутер. Він нам потрібен для дороги до притулку й у самому притулку”, – розповідає Любов.
Наприклад у Помагайчика паралізовані дві задні лапки. Він завжди має потребу у хлоргексидині й матрацах чи підстилках.
Також із таких завжди актуальних потреб – корм: сухий, вологий, для дорослих собак чи для цуценят. Потрібні й обробка від гельмінтів, різні будматеріали, засоби для дезінфекції, для обробки приміщень. Це можуть бути навіть звичайні побутові засоби, які люди купляють для дому.
Якщо захочете взяти собі одного з опікунів “Рудого пса”, можна подзвонити волонтеркам та поспілкуватися:
“Ми розповімо всі деталі, які цікавлять людину: до прикладу чи стерилізована, чи вакцинована і всякі нюанси. Ми уточнимо де собака буде проживати, чи належні там умови, чи є огороджене подвір’я, якщо це приватний будинок. За потреби просимо надіслати фото. Проводимо коротке інтерв’ю і тоді уже до чогось домовляємося”, – розповідає Тетяна.
Дівчата кажуть, що якщо люди не мають можливості взяти собачку, вони можуть приїжджати в притулок. Адже для тварин дуже важлива комунікація з людиною.
“У нас дівчат всього двоє-троє, й вони не можуть приділяти достатньо часу всім тваринкам. Тому ми будемо раді й чекаємо, аби люди просто приїжджали до нас у гості. Погладити, почухати, погуляти з ними. Ми все показуємо, даємо амуніцію, можна погуляти по території, можна за нею. Ми завжди раді бачити гостей і завжди чекаємо всіх”, – розповідає Тетяна.
Для того, щоб відвідати притулок чи забрати собачку додому – телефонуйте Любові на номер +380954625160.