В Україні триває дія воєнного стану. Разом із нею продовжується загальна мобілізація. Нагадаємо вам, яким є порядок вручення повісток військовозобов’язаним.
Загальна мобілізація діятиме до кінця воєнного стану. Тож не зайвим буде освіжити у пам’яті, яким є порядок вручення повісток, пише Правда з посиланням на 24 канал.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Нагадуємо, що це важливий документ. Отже, він має бути не лише правильно заповнений, а й вручений.
Порядок вручення повісток
Почнімо з того, що призивають на військову службу керівники районних або міських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Якщо скорочено, то мовиться про ТЦК СП.
А вже вручати повістки можуть:
- відповідні органи місцевого самоврядування;
- керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування та форми власності;
- посадові особи районного або міського ТЦК СП.
Але тут слід звернути на обов’язкову умову: повістка має бути вручена вам особисто в руки. І ви маєте право поставити на ній підпис, узявши її. Або ж відмовитися. В останньому випадку уповноважена особа складе акт. У цьому документі мають розписатися як представник ТЦК СП, так і свідки.
Якщо ж від територіального центру комплектування надходить лист на підприємство, то врученням повісток займається відповідальний за ведення військового обліку. У цьому випадку також мовиться про особисту передачу документа з рук у руки.
Механізм той же, якщо співробітник відмовляється від повістки, то складається відповідний акт. Його відповідальний за ведення військового обліку має відправити до ТЦК СП.
Повістки можуть вручати будь-де
Слід також пам’ятати, що на законодавчому рівні не закріплено, де можуть вручати повістки. Тож видача запрошення до військкомату на вулиці, блокпості або кафе не вважається незаконною. Тут головне дотриматися умови – встановлення особи, котра отримує повістку. Для цього має відбутися звірка згідно з документами (паспортом, посвідченням водія тощо).
Нагадаємо, що у повістці має бути:
- ваше прізвище, ім’я та по батькові вгорі;
- припис, у якому йдеться про необхідність з’явитися у певному ТЦК;
- підпис військового комісара з печаткою;
- ваш підпис, який ви залишаєте внизу, якщо повістка заповнена правильно й у вас не має заперечень.