fbpx
7 C
Ivano-Frankivsk
Понеділок, 27 Січня, 2020
Головна FB Який вигляд мала франківська Ратуша 100 років тому на польських кресленнях

Який вигляд мала франківська Ратуша 100 років тому на польських кресленнях

Франківські активісти продовжують шукати в архівах фото автентичних дверей Ратуші, щоб відновити їх максимально схожими на оригінал.

Під час пошуків натрапляють на дуже цікаві знахідки.

Врешті вдалося відшукати і креслення автентичних дверей в Ратушу.

“Такий от привіт від Станіслава Трелі з 1928 року”, – написала активістка, засновниця громадської ініціативи  “Франківськ, який треба берегти” Марія Козакевич. – Ну бо то не порядок, щоб наша красуня-Ратуша та й з пластиковими дверима!”.

З’ясувати, як саме виглядали автентичні двері четвертої ратуші допомогла польська перекладачка.

“Документи і креслення, завірені штампом архітектора Станіслава Трелі, привідкривають нам таємниці як саме виглядала Ратуша до 2-ї світової війни. Вчора зустрічалась з перекладачкою з польської (дуже дякую їй за допомогу!) і кілька пазлів вже вдалось скласти. Зокрема щодо дверей – а вони, згідно описів, були дубові з латунною фурнітурою. Двері ж всередині Ратуші описуються сосновими, також згадуються дерев’яні панелі на стінах та дубові лави для сидіння попри стіни. Мощення – світлий граніт і чорний базальт. В вбиральнях – біла плитка, стелі і стіни – теж помальовані білим. В підвальні приміщення спускаються кручені металеві сходи. І що цікаво, в розділі столярки не згадуються вікна, про них написано в металевих виробах! Така от загадка – невже вони були металевими? Високі вікна на фасаді прямо над входом – скорш за все що так, такі можна зустріти і зараз в місті з міжвоєнного періоду (наприклад, в будинку поруч з пл.Ринок, де магазин “Природа”), а як ж решта?”, – пише Марія Козакевич.

1 коментар

1
Залишіть коментар

avatar
1 Список коментарів
0 Список відповідей
0 Підписники
 
Найпопулярніші коментарі
Гарячі коментарі без совісті і цензури
1 Коментар авторів
Гість Recent comment authors
  Підписатись  
Новизні Застрарілості Популярності
Сповіщення про
Гість
Гість
Гість

Пані Козакевич, а Ви припускаєте хоч на хвилину, що у нас дуже багата українська історія. Наприклад, часи Галицько-Волинського князівства. А що Вам відомо про давніх Слов’ян та Антів? Не вже Ви патріот польської історії?

- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

ВАЖЛИВЕ!

ОДА не дозволила Боднарову і Ріп’янці створити ОТГ

0
Перша заступниця голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка підписала розпорядження “Про затвердження висновку щодо невідповідності проєктів рішень про добровільне об’єднання...
×

Вподобайте нас у Facebook