Яскраво та драйвово: франківки щотижня влаштовують танці на чотирьох колесах ФОТО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Яскраво та драйвово: франківки щотижня влаштовують танці на чотирьох колесах ФОТО

Автор: Світлана Якимчук
05/10/2021 16:50
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама

Щонеділі на парковці позаду стадіону «Рух» у Франківську збирається з десяток дівчат. Вони танцюють під драйвову музику диско на квадах – роликах на чотирьох колесах. Нещодавно організували спільноту «Rollergirl_if».

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Нині там десь 20 жінок від 16 до 40 років, кличуть до себе й інших. Усі якісь дуже усміхнені та щасливі. Чому? “Репортер” розказує.

Усі стають вільніші

Організувала спільноту франківська фотографиня Яніна Доценко. Каже, стати на квади її надихнув карантин. Під час локдау­ну сиділа вдома, в інтернеті, як і більшість. Та якось натрапила на відео, як дівчата катаються на квадах. Її одразу захопили ці кольорові ролики, а ще танці й трюки, які на них можна виробляти.

За словами Яніни, у США традиція квадів є давно, але саме під час карантину стався бум і нове відродження.

«Усіх позакривали вдома – їм нема що робити, куди ходити, тож люди подіставали ці квади та їздили по хаті, у дворах. Усе знімали на відео, викладали у мережу, – розказує Яніна. – Якщо у США сталося відродження, то в Європі, зокрема в Україні – зародження. Нині у нас може вже є сотня роллерів на квадах».

Отож ті відео з інтернету так захопили дівчину, що майже за останні гроші вона замовила собі квади. Коштували недешево – від 4000 грн, але, каже, вони того вартували. Спершу вчилася їздити вдома. Хоч на роликах їздить ще зі школи, але квади – то зовсім інше й не так просто, як здавалося на перший погляд.

«На звичайних роликах – інлайнах – ти як на лижах, – пояснює Яніна. – Спереду колесо і ззаду, і ти не впадеш назад чи вперед. А тут падаєш дуже легко, по-іншому тримаєш баланс. Вони не швидкісні, по бруківці не поїдуть, відчують найменші тріщини на доріжці та найменший камінчик».

Усі свої вправи Яніна теж знімала на відео, виставляла в мережі й так заохотила інших дівчат. Так і народилась спільнота.

Хоча, говорить Яніна, насправді усі дівчата десь одночасно також залипали на тих відео, фото, як і вона. Теж хотіли спробувати щось нове, тому так легко організувалися.

«Ми всі дуже різні, з різними захопленнями, стилем одягу, поглядами, але, коли ми стаємо на квади, то одразу всі міняємося, – говорить Яніна. – Зразу всі стають вільніші, нам просто весело. Таке катання прочищає голову й думки. Буває, приходиш сюди не в настрої, а йдеш звідси піднесена й щаслива. Наша ціль – розважатися. Влаштовуємо катання у стилі бохо, хіпі, у піжамах. Щось таке, як організовує дівчачий велопарад раз на рік, а у нас це кожен день».

Мами рекомендують

З кінця квітня на квадах катається майстриня глиняних прикрас Надія Амброзяк. Їздить двічі на тиждень – тут, на парковці, а також навколо озера. Але зранку, коли там ще не так людно. Надія впевнено їде вперед і назад, пританцьовуючи, присідає під час руху, їде на одній нозі. Квади їй на день народження подарував чоловік, бо дуже сподобалися.

«Вони якісь такі естетичні на вигляд, такі дівочі! – сміється Надія. – На початках було непросто, спершу навіть подумала, що ніколи не навчуся, тож доведеться їх продати. Це здається, що чотири колеса і виглядає досить стійко, але втримати рівновагу дуже важко. Тебе постійно тягне падати назад».

Але Надія переборола себе, ставала знову й знову і зараз настільки впевнено й природньо у них почувається, що не продала б ніколи.

«Я би порівняла це з йогою, – говорить вона. – Тут також така легка фізична активність у задоволення. Ти відчуваєш м’язи ніг, як вони приємно розтягуються. Коли їдеш, зразу хочеш виглядати по-іншому. У повсякденному житті у мене більш стримані кольори, а коли на роликах – хочеться щось яскраве й кольорове вбрати, навіть блискуче. Ролики асоціюються з танцями у стилі диско. Це красиво й ефектно».

Три місяці на квадах катається молода мама Юля Балацька. Сюди її запросила подруга, мовляв, аби трохи відволіклася під час декрету.

Юля раніше займалась фігурним катанням, також їздила на роликах, але тут усе по-іншому, тож їй цікаво. Вчить подруг зі спільноти різним поворотам.

До речі, квади – чудова заміна ковзанам на літній період. На них також можна робити всі елементи з фігурного катання.

«Плюс – це класно допомагає скинути вагу після пологів, – переконує Юля. – Це спорт, рух, танці, музика, дівчата й спілкування. Ти не сидиш вдома в телефоні. І буденність вже не така сіра, а є щось нове, яскраве».

Хочеться, аби прижилося

Таня Морозовська каже, взагалі думала, що вона у Франківську одна з квадами, тож дуже зраділа компанії. Вона викладає англійсь­ку для айтішників. У соцмережі «Тік-ток» натрапила на відео американської скейтерки, де та танцювала на квадах. Таня замовила й собі та почала вчитися вдома й на озері.

Каже, якщо у квартирі є вільні два метри квадратні – на квадах можна відпрацьовувати усе, що завгодно. Вона так і робила. Сусіди знизу не жалілися, хіба коли падала на початках. Зараз вона може крутитися на носочку, на п’ятках, робити п’ять поворотів зараз. За її словами, це дуже заразна штука.

«Це класне хобі, і я хочу, аби це спробували всі, аби це також стало нашою культурою, аби був майданчик для роллерів, – говорить Морозовська. – У місті нема нічого підходящого, лише ця парковка. Але й тут треба бути уважним. Треба невеликий майданчик з бетону і туди потягнуться люди на інлайнах, скейтах, квадах. Це буде безпечне місце для дітей. В ідеалі це має бути такий круглий забетонований танцпол, де всі катаються по колу».

Подібні майданчики Таня бачила у США. Каже, недавно у Нью-Йорку побудували ще один – величезний, якраз після карантинового буму квадів.

«Хтось із друзями на пиво йде, а хтось на ролики, на побачення на роликах ходять, танцюють, крутяться, – із захватом розповідає Таня. – Перекладала одне відео, де люди розповідали, що вони у 20 років каталися на роликах і зараз, у 55, також їх взувають. А вчора здивувало відео про 91-річну жінку, яка вчить дітей робити стрибки на роликах. Це жива культура, класна, корисна. Хочеться, аби воно прижилося й у Франківську, аби багато молоді, старших людей також каталися, робили різні вечірки, дискотеки. Думаю, коли з’явиться місце, то це приживеться».

Ще дівчина на собі відчула, як покращився її фізичний стан, адже під час катання працює все тіло – руки, спина, прес. Тому це чудова альтернатива спортивним залам на свіжому повітрі, тим більше, якщо знову введуть карантин.

Тим, хто хоче долучитися до дівчат, шукайте їх за хештегами rolling_in_the_if та rollergirl_if. Вони розкажуть усі деталі.

Авторка: Світлана Лелик