Актуально зараз

-Реклама-spot_img

ЄС профінансує три проєкти, партнером яких івано-франківський університет

-Реклама-spot_img
spot_img

Нещодавно Університет Короля Данила став партнером трьох  грантових  проєктів програми Горизонт Європа (Horizon Europe Framework Programme (HORIZON), де разом з провідними університетами Європи буде реалізовувати важливі проєкти у сфері екології, пише Правда іф.

Програма «Горизонт Європа» (Horizon Europe) є програмою Європейського Союзу, спрямованою на фінансування досліджень і інновацій. Ця програма має на меті сприяти науковим дослідженням, технологічному розвитку та інноваціям в Європейському дослідницькому просторі. Зокрема, вона  фінансує різноманітні заходи, включаючи дослідницькі проєкти, інноваційні демонстрації, наукові мережі, технологічні перехідні програми та багато іншого.

Перший проєкт, партнером якого є УКД – Люксембурзька воднева долина (LuxHyVal). LuxHyVal запускає флагманську водневу долину в Люксембурзі, щоб сприяти проникненню водню шляхом розгортання екологічних ініціатив водню по всьому ланцюжку створення вартості від місцевого виробництва до використання, включаючи зберігання та розповсюдження для ряду застосувань, орієнтованих на промисловість і мобільність, а також прагне з’єднати з існуючою/запланованою інфраструктурою. Координатором  проєкту став – Університет Люксембурга.

- Advertisement -

Другий проєкт, партнером якого є УКД – Смарагдова воднева долина Ірландії (SH2AMROCK).  SH2AMROCK розгортатиме екологічно чистий водень у ключових секторах острова Ірландії, які важко зменшити, включаючи ключову інфраструктуру для виробництва, розподілу та використання екологічно чистого водню. Координатором  проєкту став – SSE RENEWABLES (IRELAND) LIMITED.

ЄС профінансує три проєкти, партнером яких івано-франківський університет

Третій проєкт, партнером якого є УКД – RETRIEVE. Реінтеграція пошкоджених фотоелектричних панелей у виробництво  передбачає розробку набору нових і економічно ефективних технологій для відновлення та переробки різних фракції матеріалу з перероблених фотоелектричних модулів EoL, встановлюючи інноваційні шляхи до петлевого скла, кремнію та металу компонентів назад у виробництво нових фотоелектричних модулів. Координатором  проєкту став – Інститут енергетики, Норвегія.

«В усіх зазначених проєктах УКД є повноцінним партнером з власними завданнями, бюджетом та очікуваними результатами. Так, у проєкті LuxHyVal ми фактично виконуватимемо роль віртуального двійника Люксембурзької водневої долини, у проєкті SH2ROCK ми також досліджуватимемо досвід Ірландської водневої долини. У проєкті RETRIEVE ми братимемо участь у панєвропейському проєкті дослідження можливостей відновлення старих сонячних панелей, у тому числі тих, що пошкоджені внаслідок бойових дій», – зазначив проректор із міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку Університету Короля Данила Максим Карпаш.

Варто зазначити, що загальна  сума трьох грантів становить понад  424 371 євро. Тривалість проєктів – від 36 до 48 місяців.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні