Європарламент рекомендуватиме главам держав та урядів ЄС, що зустрінуться на саміт 23 – 24 червня, надати Україні статус країни-кандидата на вступ до Євросоюзу. Крім того, західні партнери підтримають запит нашої держави щодо постачання зброї для відбиття російської агресії.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Про це інформує Правда.іф з посиланням на Укрінформ.
Про це під час пленарного засідання Європейського парламенту від 7 червня заявив голова Комітету Європарламенту із закордонних справ Девід Макалістер.
Девід Макалістер представив проєкт спільної доповіді комітету з питань безпеки й оборони щодо впливу агресивної війни Росії проти України на Спільну політику ЄС із безпеки й оборони. У ній міститься 8 пунктів рекомендацій Європейського парламенту для учасників саміту ЄС. Всі вони пов’язані із ситуацією в Україні. Три із них – прямо торкаються її інтересів.
Він зазначив, що спеціально створений підкомітет, рекомендує надати Україні зброю і все обладнання, відповідно до потреб, які озвучила українська влада. Й аби продемонструвати солідарність з українцями, Макалістер пропонує присвоїти нашій державі статус кандидата в ЄС.
Ми рекомендуємо надати країні статус країни-кандидата як чіткий політичний сигнал солідарності з мужнім народом України… А також забезпечити широкий моніторинг застосування санкцій ЄС, щоб зміцнити спроможність Європейської комісії з імплементації обмежувальних заходів,– заявив голова Комітету Європейського парламенту у доповіді.
За його словами, сьогодні весь світ проходить через період нового геополітичного самовизначення. Проблеми, що виникли внаслідок війни Росії проти України, – це не просто трагічна ситуація, яка розгортається в одній державі, а виклик усій Європі.
Крім цього, Макалістер нагадав, що Європарламент послідовно виступав за підвищення ефективності Спільної політики ЄС з безпеки й оборони.
“У наших рекомендаціях для Ради ЄС та для високого представника ми оцінюємо ініціативи ЄС у цій сфері та надаємо конкретні пропозиції для просування вперед. Ми сформували вісім ключових пунктів, які мають бути враховані під час зустрічі Європейської Ради 23 – 24 червня, а також під час наступного саміту НАТО у Мадриді 29 – 30 червня”, – зазначив політик.