-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

З 1-го листопада на Прикарпатті заборонено рибалити у зимувальних ямах

-Реклама-spot_img
spot_img

З першого листопада 2021 року в Івано-Франківській області розпочинається осінньо-зимова заборона лову риби, добування водних біоресурсів на зимувальних ямах.

Триватиме вона до закінчення зимового періоду 2021-2022 років, пише Управління Державного агенства меліорації та рибного господарства в області.

Відомо, що під час зимового періоду риба концентрується в так званих зимувальних ямах – місцях із значною глибиною, де природою створюються найсприятливіші умови для зимівлі: навіть в найлютіші морози температура води становить чотири градуси за Цельсієм, що вберігає гідробіонтів від замерзання.

- РЕКЛАМА-

Для збереження водних біоресурсів у зимовий період, забезпечення охорони місць зимівлі риби Івано-Франківським рибоохоронним патрулем видано наказ від 25 жовтня 2021 року № 65 «Про встановлення заборони вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах». В документі визначено перелік зимувальних ям на водних об’єктах Івано-Франківської області на осінньо-зимовий період 2021-2022 років. Крім того, створено карту зимувальних ям (де забороняється рибальство).

Для уникнення небезпеки погіршення умов зимівлі водних біоресурсів (в окремих випадках це може навіть спричинити їх масову загибель) забороняється проведення поблизу зимувальних ям будь-яких гідротехнічних робіт як на дні водойм, так і у їх прибережних захисних смугах (в т.ч. добування піщано-гравійної суміші), а також миття транспортних засобів.

Івано-Франківський рибоохоронний патруль посилить контроль за дотриманням заборони рибальства на зимувальних ямах. Створюються пункти спостереження за зимівлею риби, розроблено заходи щодо запобігання явищам задухи і загибелі водних біоресурсів.

Нагадуємо, лов риби в осінньо-зимовий період можна здійснювати на ділянках водойм, де дозволяється любительське рибальство та поза межами зимувальних ям. При встановленні стійкого крижаного покриву на воді рибалять зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку.

За добування риби, інших водних біоресурсів на зимувальних ямах передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф до 170 грн). Якщо такий вилов здійснюватиметься забороненими знаряддями лову – покарання відбуватиметься за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф до 680 грн).

Крім штрафу за незаконне рибальство нараховуватимуться збитки за кожну виловлену рибину незалежно від її розміру. Hозмір такс для нарахування збитків збільшено в десятки разів, нові такси набули чинності з 12.10.2021.

Наприклад: сом – 5117 грн, сазан – 3706 грн, судак – 3587 грн, щука – 3468 грн, рак – 3332 грн, окунь – 3162 грн, білизна та лящ – по 1649 грн, головень та лин – по 1598 грн, карась та рибець – по 1581 грн, бичок, клепець, краснопірка, плітка та плоскирка – по 1564 грн, верховодка – 85 грн, в’юн – 68 грн, йорж та пічкур – по 51 грн тощо.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні